Skocz do zawartości
Forum

dziewczynka 11 lat eozynofilia, bóle wielostawowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Pani doktorze, przesyłam zdjęcia wyników badań córki- pisałam na forum WP ABC Zdrowie w sprawie 11 córki z bólami wielostawowymi.
W załączniku wyniki badań.
Córka ma bóle wielostawowe, najczęsciej pod postacią kłuć, np. w stawie kolanowym lub napierania. Ostatnio zauważyłyśmy, że nieznacznie wygięły jej się ostatnie paliczki palców środkowych. Córka ma podkrążone oczy (ale ma takie od najmłodszych lat) oraz jest blada. Ostatnio pojawiły się bóle brzucha (postanowiłam wykluczyć z diety mleko i jego przetwory, jednak dałam córce budyń, po którym bóle się pojawiły- w górnej lewej części brzucha). Planuję wykluczyć gluten. Jako niemowle córka miała nietolerancję laktozy-piła Nutramigen. Jedyne testy alergiczne jakie miała wykonane to testy na alergeny wziewne-nie mam niestety wyników-stwierdzono bardzo dużą alergię, głownie na olchę, leszczyne, trawy, kurz sienny. Było to, gdy córka miała 5 lat. Eozynofile i granulocyty były wtedy w normie, jedynie procentowo nieznacznie podwyższone eozynofile. Wdrozono leczenie Fanipos i Xyzal, które kontynuowane jest do dziś. Objawy w postaci zapalenia spojowek, obrzeku wokół oczu, nasilonego kataru siennego zmniejszyły się, a w przypadku spojówek ustąpiły. Ostatnio natknęłam się na artykuł nt alergicznego zapalenia stawów-stąd pomysł z wykluczeniem mleka i glutenu. Niemniej, obawiam się, że przyczyna może być hematologiczna..
Bardzo dziękuję Panie doktorze za zainteresowanie

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63209.jpg

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63210.jpg

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63211.jpg

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63212.jpg

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63213.jpg

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63214.jpg

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63215.jpg

monthly_2017_12/dziewczynka-11-lat-eozynofilia-bole-wielostawowe_63216.jpg

Odnośnik do komentarza

Panie doktorze, to byłoby błogosławieństwo, córka jest alergikiem, ale nawet w czasie najgorszych rzutów eos nie drgnęły. Testy na alergeny wziewne zlały się w 1 wielki bąbel już po kilkunastu sekundach od nakłucia. Jednak objawy takie jak zapalenie spojówek, opuchlizna podczas "rzutów" ustąpiły. Byłam pewna, że córka zdrowieje.
Zapomniałam podać eozynofilii w tysiącach dzisiejszej- 1,84 (norma 0,1-0,8).
Proponowano nam odczulanie, jednak córka była mała, a ja po jednym wstrząsie anafilaktycznym bałam się, że się powtórzy(uczulenie na substancje leku).
Czyli alergia silna może wywoływac takie bole stawów oraz klucia?
W zeszłym roku przeprowadziliśmy się w pobliże lasu- brzozy, olsze, topole, klony, leszczyna, wszystko na co córka jest uczulona rośnie wokół :( wyeliminowałam mleko-córka dostała płatki z mlekiem-dostała skurczy brzucha...
Panie doktorze, czuję, że pozostanem z Panem w kontakcie i odezwę się w niedługim czasie celem omówienia leczenia u Pana :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...