Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelika 124

Moja starsza jak miała problemy z brzuszkiem to piłam koperek. Zazwyczaj trochę pomagało. A katarek może być na ząbki, Martusia nie widać tam u Anitki nic w buzce? Lusia tez charczy jakby coś tam jej siedziało daleko w nosie.Ale byliśmy u lekarza i może to być suche powietrze bo osluchowo czysto.
My placilismy za żłobek 800zł i musieliśmy swoje śniadanie dla dziecka przynieść i picie. Ale np. Pani brała sobie miesiąc urlopu i żłobek był zamknięty a normalnie liczyła sobie 800zł. Jeśli dziecko się zsikalo potrafiła policzyć 100zł więcej za opiekę nad dzieckiem moczacym się,chwilami ciężko było nadążyć za tymi opłatami....Jak Hania skończyła 2,5 roku to już opłata wynosiła 500zł bo dpfinansowanie dostawała i dalej śniadania i napoje swoje,ale w publicznym place ok 200zł z super posiłkami, kuchnie mają na miejscu,super wyposażona, Panie bardzo się starają aby dzieci jadły zdrowo i smacznie. Nasze przedszkole słynie z bardzo dobrej kuchni. No i teraz mamy pod blokiem,2min i jesteśmy :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co próbowałam oglądać dziąsła, bo z każdym włożeniem palucha do buzi Anitka kąsa od razu:) to nic tam nie widać. Nie ma białych ani czerwonych śladów.. chociaż mam wrażenie, że Was Z wszystkie wyjdą na raz. Gryzie wszystko, ślini się, wsysa wargę dolną do środka, jakby masowała dziąsła.

Kupa to ostatnio główny temat u nas.. A śmierdzi od dłuższego czasu. Miśka robi dużo kup, co najmniej jedną dziennie, ale jest od lędźwi po pępek:) obserwuje. Zobaczymy.. bąki to u nas duży problem, wydaje mi się, że to przez sposób jedzenia. Mała W ciągu dnia je góra 4-5 minut bardzo łapczywie, a później rewolucja w brzuszku. Przez dzień zawsze ją odbijam, w nocy zasypia po karmieniu, często nawet nie wiem ile razy je, bo obie zaśniemy, a czasem przebudzi mnie ciumkanie-wiec chyba sama się obsługuje:)

Odnośnik do komentarza

MartusiaM
Hahaha Twój post to jakby o moim Tadziu. Wszystko identycznie. Ostatnio tylko zamknęłam bar mleczny w nocy i karmię małego i odkładam i ma dzięki temu mniej pobudek. Zostały tak 3-4. Spokojnie je tylko na śpiocha i dłużej a takto akcja jakby miał mu ktoś tego cycka zabrać a później odbijanie, ulewanie po tym wszystkim nie ważne ile trzymam go w pionie. A i uwielbiam minke jak zasysa sobie dolną wargę ;D słodko wygląda wtedy.

Odnośnik do komentarza

Ola kawał faceta 8400g :)) super.
Magdziaska kochana pamietam pamietam. Czasem tez myślę o Tobie jak tam po urlopie?? Udalo sie odpoczac??
Zasysanie warg mega widok. Miny bezcenne. Zęby pełną parą będą sie pokazywac ;)
Te kwoty za żłobki z kosmosu a wlasne jedzenie i opłaty mimo nieobecnosci pani w zlobku?? Nie znam się ale jakos tak komicznie to wyglada.

Odnośnik do komentarza

Xyza,u nas było z opłatami za żłobek może nie aż tak komicznie,ale jak dziecka nie było w żłobku,to jakoś tak dziwnie odliczali za dzień nieobecności-troche z tego,co ja płaciłam,a potem kombinowali z dofinansowaniem...w każdym razie nie było tak,że np stawka dzienna wynosiłaby 60 zł i ja płaciłam mniej o 60,tylko np o 45 zł.

Angelika,teraz starszy chodzi do przedszkola,mamy na miejscu,od domu jakieś 600m. Chodzę spacerkiem po niego jak jest ładna pogoda,jak miałam auto to jechałam (teraz jak np wiatr urywa głowę,to mój tato odbiera starszaka autem). I płacimy z wyżywieniem około 150 zł miesięcznie. Jedyne,co mi się nie podoba,to to że jest czynne tylko do 15.30. Teraz jak jestem w domu to nie robi mi różnicy,ale jest problem jak pracuję.

Mój Tadziu jakoś nie ulewa,ale jak widzicie chłop duży,to musi dużo zjeść;) zdarzy się raz na tydzień że coś mu wyjdzie z buzi,ale to małe ilości. Mój z kolei jak zje,to zasysa górna wargę,dolna wtedy jest taka wieksza :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 124

Z odliczaniem było tak że jak dziecko chorowalo to dopiero od 4dnia odliczala i tylko jak się przyniosło zaświadczenie od lekarza....za które placilo się 20zl w przychodni.I odliczala tylko posiłki. Masakra. Dlatego właśnie w jednym roku zrezygnowali wszyscy na raz. Bo przesadzala z tymi opłatami.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Marja89 jak zwykle-4.30 pobudka... Zalała pampersa,pizame i wszystko w kolo i musialam ja cala przebierac. Smiechu bylo co nie miara,przynajmniej dla Lusi. Jestem skrajnie niewyspana bo w nocy tez budzila sie z placzem,jednak chyba zabki daja znac... Dzisiaj przeprosilam się z chusta po jakims dluzszym czasie,juz mi rece odpadaja od tego bujania.
Zaraz lece do biedronki i bede robic ciasteczka z córka,chce sie bawic a ja nienawidzę zabaw w jakies zwierzatk a itp. Juz wole wziasc ja do kuchni i niech mi pomaga,ona to uwielbia :)

Odnośnik do komentarza

Hej! Czy u Was też tak piękna pogoda? My od 1,5 godz. na polu w słoneczku, chwila spaceru, musiałam wrócić blisko domu - Anitka żądała jazdy po kamieniach A nie po jakimś tam asfalcie..:D

Kupa wróciła do swojego koloru i konsystencji, może dlatego, że katar odpuszcza. Inhalator to cudowna sprawa- mała przestaje się ruszać jak przykładam jej maseczkę do buzi:D mamy nieziemską pompę z niej:D pozwala na jakieś 4-5 minut:)

U nas masa nowych umiejętności w ciągu dosłownie 3 dni.. obroty z plecków na brzuszek, jak się mocniej rozpędzi to nawet się przeturla kulka razy:D i bardzo ochoczo zabiera się do siadania- jak ją noszę przodem do świata to nie ma mowy, żeby się plecami o mnie oparła. W leżaczku też próbuje robić brzuszki. No szok!:)

Odnośnik do komentarza

MartusiaM
U nas też piękna pogoda :) i też byliśmy na spacerze. Miałam nadzieję że maluch dłużej pospi mi na podwórku ale niestety głód sprawil że wróciliśmy do domu. Teraz miał być drugi spacer a wyszła drzemka na moich rękach ale to pewnie maks pół godziny wiec jeszcze wyjdziemy. Super że katarek mija ;) u nas z nowych umiejętności to stopy w buzi. Non stop. Muszę często zmieniać skarpety bo zimne nogi ;d i to podciąganie się tak samo. Co do przewrotów to kombinuje ale jeszcze nie ogarnął ;d tylko na boczki się udaje. Fajnie tak obserwować malucha. Cieszę się z tej pogody ;) ma tak być kilka dni. Jutro mamy szczepienie ale pewnie też wyjdzieny jeśli będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

U nas też ładnie. Tylko wiatr niestety mocny i zimny,może jutro będzie lepiej. Byliśmy na dworze tylko tyle,co do przedszkola i z powrotem,gdy szliśmy po starszego.
U nas też obroty,ale bardziej woli sobie leżeć na brzuszku,zacieszać się,ślinić wszędzie i na wszystko wtedy i jeszcze nie wiem co probuje robić,ale wygląda to na pierwsze próby pełzania;) łapie też stopy,ale śmiejemy się,że przez jego kg trudno mu je włożyć do buzi (ma takie grubiutkie łydki i uda...;) Próbuje też się właśnie tak wyciągać do siadania i lekko się martwiłam,że tak szybko probuje (nie pamiętam jak to było ze starszym),ale jak piszecie,że wasze maluszki też tak robią,to to raczej norma :)
I my też się powinniśmy niebawem zbierać na szczepienie,ale póki co nie mamy auta i muszę kombinować za każdym razem jak chce gdzieś pojechać :/

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 124

Łucja się nie obraca,jak ją położę tak leży. Jak na brzuchu to potrafi naprawdę długo trzymać głowę a jak już nie ma siły to zaczyna ryczec ale nawet nie próbuje się obrócić. Parę razy się obrocila i koniec. Martwi mnie to bo widzę że jest daleko w tyle z Waszymi dziećmi,nie chodzi o to że porównuje tylko czy to normalne? Bo jeśli tak to się nie martwię i czekam po prostu. Staram się ją kłaść jak najwiecej ale z nią to trudne bo chce cały czas na rękach, dosłownie bez przerwy.... A teraz już przechodzi samą siebie,dzisiaj o 3 obudziła się w doskonałym humorze i zaczęła tak piszczec że chyba pół bloku obudziła.... Koncert kurde.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 124

Lusia jest małym szantazysta. Zamiast się pomęczyć woli krzyczeć aby ktoś ją przewrócił :P musze ja trochę przetrzymać aby chociaż próbowała :D bo ten leniuch leży i wyje a nawet na bok nie próbuje. 22 będzie miała 5msc

Odnośnik do komentarza

Angelika do 22 jeszcze sporo czasu. Moze nawet nie widzisz jak sie obkreca?? Ja tak mialam. Mala na macie zostawiona na plecach maz przychodzi i na brzuchu jest potem ja i znowu na plecach. Poki nie mowilismy ze jej np.na brzuchu samej nie zostawialam to nikt by tego nie zauwazyl. Kazdy maluch jest inny a na szczepieniach pewnie lekarz tez dopyta o ruchliwosc i rozwieje rozterki.
Bylam ostatnio w outlecie i w smyku i cocodrilo kupilam na zime kurtki kombinezon spodnie czape. Z metek prawie 800zl a zaplacilam 200. To sie oplaca. Dobrze ze pojechalam bo u mnie ceny kosmos. Takze zima nas nie zaskoczy jak drogowcow ;)
U dentysty ok. Przyjal mnie bez kolejki 50zl zaplacilam za ubytek 2x2mm.
Piękne słońce za oknem a mnie łeb boli i wzielam apap extra-z cofeina. Pani w aptece powiedziala ze nie moge jak karmie cyckiem a na pytanie czy kawe mogę to juz twierdząco odp. A wy pijecie normalna kawę??

Odnośnik do komentarza

Witam, czy są tutaj jakieś młode mamy z Krakowa?

Czy wiesz, że po porodzie oprócz wizyty u ginekologa powinnaś odwiedzić także fizjoterapeutę?
Lekarz ginekolog sprawdza jak Twoje ciało regeneruje się po porodzie bardziej od strony blizny, zwijania się macicy, natomiast fizjoterapeuta patrzy na kobietę po porodzie bardziej pod kątem jej prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu! Co robić, by przyspieszyć powrót do kondycji? Do aktywności fizycznej? Zapytaj fizjoterapeutkę na bezpłatnej konsultacji :)

Szkoła Rodzenia Picolino zapewnia darmowe konsultacje dla każdej kobiety po porodzie. Zapisz się na www.picolino.pl

Pozdrawiam, dziewczyny zadbajcie nie tylko o malucha, ale i o siebie!

Odnośnik do komentarza

Xyza, piję kawę. Głównie rozpuszczalną,jak mam mega kryzys,to zwykłą z fusami(ta mnie jakoś bardziej budzi). Rozpuszczalnej to ze 3 dziennie piję,ale to tak pół na pół z mlekiem,bo tak lubię:)
Panie w aptece też się znają na tym co wolno przy kp jak i lekarze zresztą...(może nie powinnam generalizować ,ale do tej pory spotkałam tylko 1 lekarkę,która mi rzeczowo odpowiada na pytanie co mogę przy kp,no i mój gin,i to tyle-reszta się boi i mówi na wszystko,że nie można). Na forum na FB kiedyś mi dziewczyna podsunęła stronę http://e-lactancia.org i tam sobie sprawdzam co można (wpisuje się niestety po angielsku,ale dobre i to,główny składnik leku,i tam potem jest info czy jest całkowicie bezpieczne,czy trzeba uważać/rozważyć inny lek,czy nie można)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Angelika,zapytaj lekarza np na szczepieniu,ale wg mnie to każde dziecko inaczej. Wiadomo,że są jakieś określone mięsiace życia,kiedy już powinniśmy zacząć się "martwić",ale myślę że nie masz jeszcze powodów:) mój co prawda jest z 27 czerwca,ale to duży chłop i sama lekarka jak u niej byliśmy z 2 tygodnie temu mówiła,że bardzo silnie trzyma jej palec i w ogóle silny chłopak. Nie pamiętam,by starszy tak szybko się obracał... Zresztą śmiejemy się,że Tadziu może zacznie chodzić w wieku 8 miesięcy jak moja ciotka ;) skoro tak szybko mu idzie to obracanie i podciąganie się do siadania ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Angelika, moja miśka w niedzielę skończyła 5 miesięcy, nagle zaczęła pokazywać te nowe umiejętności,dosłownie od 5 dni. Ćwiczyłyśmy na pleckach- mała obrączka się na bok, kilka razy ją popchnęłam i poszła na brzuszek. Miała dziką satysfakcję, później próbowała sama, ale dopiero po jakimś czasie.
Wszystko przyjdzie samo, Anitka jest bardzo ruchliwa, muszę się nagimnastykować, żeby zaspokoić jej wymagania:D

Przez wszystkie kropelki, syropki mąż odczarował łyżeczkę podając wodę. Ja daje jej mleczko łyżeczką, żeby nie było cyrku przy witaminkach. Bardzo smakuje jej espumisan:) dziś robiliśmy próbę bidonu z rurką- kilka razy pociągnęła, ale głównie urządzała pogaduchy podgryzając rurkę w buzi:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...