Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Buty zamawiacie też przez internet? Ja też mam jedne upatrzone w CCC ale to po prostu ktoś mi kupi bo najbliższy sklep 40km ode mnie ;p
Heh Ola nasze maluchy ważyły prawie tyle samo a mój synek ma teraz 6,5 :) wszystkie dzieci w swoim tempie rosną.
Czy wasze maluchy piszczą? U nas się zaczęło wczoraj i trwa non stop. Z radości i nie radości piski. Albo jestem przewrażliwiona na dźwięki albo to jest naprawdę irytujące ;d mam nadzieję że wróci niedługo do swojego agu :)

Odnośnik do komentarza

Marja,zależy w jakim sklepie zamawiam buty. Jak z wojasa,to przez internet,bo tak to do Wrocławia muszę jechać około 50 km (choć jak buty drogie,to wolę jednak pojechac i przymierzyć). A z CCC możesz na e-obuwie spojrzeć czy są,jeśli oczywiście nie chcesz mierzyć.
Mój mały rzadziej piszczy,częściej się po prostu drze ;) coś sobie gada po swojemu,a potem się drze :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Lusia ma 4msc i 3dni i waży 6200 :) Nie za dużo ale lekarz mówi ze jest ok wiec się nie martwię. Katar od zębów,początek infekcji lub od grzania w kaloryferach :P mamy obserwować ale nic strasznego się nie dzieje.
Ja wszystko co się da zamawiam przez internet, nie lubię łazic po sklepach :) Mi się podobają Ecco buty,cena zabójcza ale podobno są super wygodne. Mialyscie buty tej firmy?
ola2710 ja też dałam jakoś w 5,5 msc starszej juz próbować. Teraz może wytrzymam do 6msc a jak nie to dam wcześniej i nic złego się nie stanie pewnie :)

Odnośnik do komentarza

My też po szczepieniu, teraz spokój do 13stego miesiąca życia:) malutka w ogóle nie płakała! Jestem w szoku:) oczywiście do momentu kiedy trzeba było ubrać kurtkę i czapkę.. wtedy się uruchomiła:D

Misia mając 4 miesiące i 20 dni (wczoraj) waga 7600, 70cm. Wagowo 75-90 centyl, wzrost poza skalą:D lekarka stwierdziła, że jest duża:)
Dziewczynka, z którą rodzice też byli na szczepieniu jest starsza o niecały miesiąc od Miśki i w zestawieniu z nią faktycznie jest duża, długa. Taki jej urok:)
Z dietą lekarka mówiła, żeby spokojnie zaczekać, aż skończy 6 miesięcy.
Ubrania nosimy 74, część 80. Te z Lidla 68, bo mają kosmiczną rozmiarówkę:) ale i tak w przyszłą środę idę po bodziaki, będą za 5.99 za szt. I ładne dresiki widziałam.

Mądrala jest straszna, w leżaczku już nie poleży bez zapięcia, bo podnosi sie na piętach, zsuwa na sam dół i się cieszy:D zapinam ją teraz, to patrzy jak to robię i później montuje ze sprzączką:) i te piski... u nas to oznaka najlepszej zabawy i sposób opowiadania wrażeń:D

Najśmieszniejsza nową umiejętność to podwójnie języka do góry- potrafi pół dnia przewidzieć z językiem na wierzchu, wywiniętym do góry. Oblizuje tak wargę, albo po prostu tak trzyma:D

A jak u Was z ubieraniem? U nas masakra... dziki wrzask..

Odnośnik do komentarza

Marja to dobrze ze nie ma asymetrii. Sil i snu zatem życzę.
Angelika tez sie nad tym zastanawialam jal wygladacie :) te nasze dzieci to juz takie konkretne kontaktowe sa a nie tylko spać jesc siku i kupa ;)
Kilka razy w tygodniu mam pobudke miedzy 2.30 a 4.30 i piski wrzaski spiewanie smiechy usmiechy. Mała zaczepia w najlepsze. Potem o 7-8 nieprzytomna jestem. Co do wagi to tydz.temu miala 8100g a teraz w srode 5miesiecy. Ubranka 80 większość choc zdarza sie bluzy 86 bo te 80 sa jakies krotkie i wtedy rekaw podwijam w tym 86. Z lidla mam kilka bodziakow to na 74/80. Szczepienie w srode kurcze po poludniu a mielismy jechac nad morze na Wszystkich Świętych- mamy tam zmarłych.
Co do ubierania to krzyk jest przy rękawach kurtki- dramat niesamowity. Poza tym ok. Mala pomaga rekoma i głową bo non stop podnosi głowę do gory jak lezy na plecach.
Nie damy rady zimy przejsc w gondoli i mam do Was pytanie- spacerowka ma przykrycie na nozki i dodatkowo spiwor zimowy i do tego powinnam miec dla Malej kombinezon jeszcze czy wystarczy kurtka na gore?? Tak sie zastanawiam. Jak wy sie przygotowujecie na zimę?

Odnośnik do komentarza

Xyza, kurtkę mamy do fotelika- na wyjazdy (kupiłam w txm za 25zł:), kombinezon odkupilam na Olx, właśnie do wózka. My też nie damy rady na gondoli zimy przetrwać... A tak by miała przytulnie:)

U nas w nocy pojawił się mega katar.. walczę od rana z odciąganiem, bo biedulce spływa do gardełka i się dławi.. szykuje się dzień w leżaczku, bo głowa trochę wyżej, mam nadzieję, że obejdzie się bez lekarza i większej choroby..

W związku z sezonem mam pytanie. Jaki nawilżacz i jaki inhalator/nebulizator macie/polecacie? Gdzie kupione (stacjonarnie, internet)?

Odnośnik do komentarza

MartusiaM
W sumie dobry pomysł z kurtką do auta. Muszę popatrzeć dziś na Olx.
My myślimy o zakupie nawilżacza Eldom. Inhalatora jeszcze nie mamy.
Dziewczyny, znajoma podsunęła mi że moje dziecię może być takie niespokojne i źle spać przez refluks. Rzeczywiście dość dużo mu się ulewa, do tego częste czkawki, pokaslywania i niechęć do jedzenia. W sumie wszystko się składa w całość bo jak byl mniejszy to często płakał po jedzeniu a ja myślałam że dalej glodny. Muszę napomnieć o tym pediatrze na kolejnej wizycie. Chociaż jak jej powiedziałam że mały ulewa to stwierdziła że to przez to że dużo się wierci. Racja. No nic, pewnie poza czasem i cierpliwością nic mi nie pozostaje.

Odnośnik do komentarza

My mamy nawilżacz bo jungle,nawilżacz z oczyszczaczem(oczyszczacz wiadomo-nie ma rewelacji ale coś tam daje).ogolnie fajny ale w tamtym roku od razu po zakupie był dwa razy na gwarancji... Inhalator mam microlife i tez ok ale bardziej polecam firmy omron-przyjaciolka ma i jest cichszy i ma lepsze parametry.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, wracam do tematu chusty. Dotychczas próbowałam motać małego w tzw. poscielowce. Po spotkaniu z koleżanką wiem że to kiepska chusta, że ciężko w niej dociągnąć malucha i poleciła mi tkaną. Jakiej firmy macie? Ola, Ty chyba lenny lamb? I jaka długość? Mam nadzieję że pomoże nam rozwiązać trochę ostatni problem zasypiania. Dziś spałam ciągiem 2,5 godziny więc czuję się rześko ;) udało mi się uśpić młodego w środku nocy bez piersi i spał tyle ciągiem bez cycka w paszczy. Dotychczas budził się co 40 minut, półtorej godziny.

Odnośnik do komentarza

Witaj Marija. Ja mam tkana z natibaby. Jest ok. Ale juz dla męża ponad 1.9m wzrostu nie bardzo.
Jestem juz po pierwszych zajeciach na uczelni i po pierwszej marchewce dla Mlodej. Karmilam w przerwach ;) mąż podjechal samochodem. Bylo ok. Papka marchewki wciagnieta przez Małą super. Zobaczymy jak bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza

Marja89 ja mam z lidla,kupiłam nowiutka na olx za 30zl.Tez jest ok. Babka na szkoleniu powiedziała ze na początek jest super i cena fajna,tylko trochę długa,ale jak nie jesteś pewna czy będziesz długo motac to myślę że dobra jest. Ja tez chyba wrócę do chusty bo u nas zęby się zaczęły,masakra po prostu. O 3 w nocy płacz straszny :) teraz śpi juz chyba 2godzinę to sobie obejrzałam serial na netfixie :)

Odnośnik do komentarza

Marija,mam 2 chusty. Jedna z lenny lamb,grubsza,dostałam od siostry. Druga cieńszą (choć lekko tylko,obie bawełniane) z little frog ( sama kupiłam przez internet; polubiłam na FB i widzę,że mają często jakieś promocje fajne,no i można u nich kupić chusty 2giego gatunku, tzn np z jakimś małym defektem,taniej). Obie mam o długości 4.2 m. Ale ta od siostry fajniej się dociąga,to pewnie kwestia tego,że używana.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...