Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość t0la

Profilaktyczne odrobaczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość t0la

W przedszkolu mojego dziecka stwierdzono ostatnio owsicę u kilkorga dzieci. Obawiając się, że moja córka też może być zarażona, poszłam z nią do pediatry. Lekarz nie stwierdził symptomów owsicy, ale polecił mi profilaktyczne odrobaczenie. Czy to dobry pomysł? Mam wątpliwości, czy to naprawdę jest niezbędne. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leczenie „w ciemno” – w mojej opinii NIE ma sensu. Leki działają na istniejące pasożyty (np. owsiki), a przyjmowaniem leków, gdy tych owsików nie ma, nie jest zasadne.
Mając wiedzę o owsicy w środowisku, należy bacznie obserwować malucha, zwłaszcza w godzinach nocnych. Jeśli będzie niespokojnie spał, kręcił się na łóżku, należy obejrzeć w nocy okolicę odbytu dziecka. Zachęcam nie tylko do obserwacji dzieci, ale również udania się do laboratorium parazytologicznego w celu potwierdzenia lub wyeliminowania podejrzenia o owsicę. Od tego będzie zależało wprowadzenie przez lekarza odpowiedniego leku przeciwpasożytniczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bartosz1979

czy po źle wykonanym odrobaczaniu (jeśli córka nie ma owsicy) dziecko może dodatkowo zachorować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...