Skocz do zawartości
Forum

28 tc i skrócona szyjka macicy!


Rekomendowane odpowiedzi

Może, dziś mi powiedział lekarz, ze różnica na jednym usg wyszła nawet 4tygodnie :( i lekarz zapytał, jak to możliwe, że byłam 8 razy na oddziale i nikt tego nie zauważył ..... pytanie chyba to jego zespołu, jeśli wcześniej widzieliby ten problem to mogliby podać mi leki :(
No nic cesarka w poniedziałek, bardzo się martwię o niego .......

Odnośnik do komentarza

O kurczę,taka duża różnica i bardzo dziwne,że nikt nie zwrócił na to uwagi...czyżby rutyna?niepotrzebnie tobie i dziecku fundują stres..jak byłam w szpitalu to była ze mną dziewczyna,która miała przez genetyka stwierdzoną hipotrofię dziecka, to był powód zahamowania wagi u dziecka.ona pierwsze dzecko urodziła w 33tc i ważyło 1200g.w kolejnej ciąży była już pod opieką genetyka. Warto,żeby lekarze zwrócili na to uwagę...

Odnośnik do komentarza

W zasadzie zawsze była różnica, ale graniczna 2 tygodni niecałych, dopiero ostatnie usg pokazało taka różnice ...
Ja robiłam badania genetyczne Nifti Wiec tu chyba nie ma problemu.
Myśle, ze rutyna i brak indywidualnego podejścia do pacjentki, ja zawsze pytałam o wagę bo mnie martwiło, ze mało, mówili w normie ....
8 razy w szpitalu tak wszystkiego pilnowałam, a tego nie choć to zadanie lekarzy .
Liczę na to, że nie będzie tak źle, czytałam o takich przypadkach i większość wychodziły zupełnie bez problemu .

Odnośnik do komentarza

Joana,to dobrze,że badania genetyczne miałaś.
Najgorsze jak rutyna i niedokładność powodują takie istotne niedopatrzenie.ja w trakcie tej ciąży zmieniałam lekarza,który prowadził moje dwie poprzednie ciąży.powód miałam związany bardziej z tym,że nie chciał wystawić skierowania na 3 cc,mimo,że to wskazanie.natomiast będąc u obecnej lekarki,widzę,jak bardzo pobieżnie mnie badał. W poprzednich ciążach i w tej też szyjkę badał ręcznie,dobrze,że ta lekarka bada usg i określa jak bardzo skraca się szyjka. Dało mi to do myślenia,jak trzeba być czujnym...ale to nie nasza rola.
Będzie dobrze:))

Odnośnik do komentarza

joanna trzymaj sie dzielnie. wszystko bedzie ok.

my w domu od wczoraj. ja jestem zalieta w pas i mic nie moge robic. z nim tylko mozna stac lub lezec. spojenie rozeszlo sie na 10mm w rtg.
w czwartek myslalam juz ze depresji dostane. na szczescie maly zaczal cyca jesc.
ja jestem wykonczona bolem. ale mam nadzieje ze z dnia na dzien bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza

Karolina współczuje, słyszałam O TYM spojeniu i o nawet pęknięciu miednicy przy porodzie :( czasem te pierwsze chwile nie są najłatwiejsze podobno.... trzymaj się i pewnie wszystko szybko dojdzie do normy

Olandia byłam pewna, ze trzymałam rękę na pulsie , w zasadzie ja wypytywałam o wagę, wszyscy mówili, że w normie, a i tak byłam ze wszytki upierdliwa , aż mieli mnie dosyć i tak nie upilnowałam.....

Odnośnik do komentarza

Joana gratulacje:))) dojdziesz ładnie do siebie,a synek ma piękne imię:)))))odpoczywaj i ciesz się maleństwem.
Ewka zapytałam o gwarancję,bo napisałaś radę,że można wszystko robić tylko z umiarem.ja oprócz rozumu mam jeszcze lekarza,który daje zalecenia co można a czego nie.mój rozum to jedno a wiedza medyczna i zalecenia lekarza zgodne z sytuacją pacjentki to drugie.fajnie,że udało ci się donosić ciąże do 40tc,ale nie możesz sugerować,że ktoś inny też może np. nie leżąc donosić lub przenosić ciąże.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki
Joanna gratulacje synusia
Spokojnie jutro wstawaj z lozka
Jestes szczuplutka wiec szybko dojdziesz do siebie
Im wiecej bedziesz chodzila tym szybciej dojdziesz do siebie
Olandia oszczędzaj sie pitolenie ze jak szyjka sie skraca to latać i sie nie oszczędzać
Byc moze zagrożenia u Ewka nie bylo na tyle by się martwic
A byc moze miala szczęście ze donosila ja do terminu
Zawsze przy zagrażającej ciąży trzeba się oszczędzać
Olandia a jak się w ogóle czujesz??ile maleństwo wazy??
Karolina a u Ciebie jaka waga maleństwa??
Jak sie w ogóle czujecie kobietki ??
Nasza Sarunia gdzies dzis po poludniu apetyt stracila i Malo dzis zjadła w nocy oczywiście tez się karmimy byc moze nadrobi
Rano często gęsto juz nie chce jej się spać czasem placzki a koniecznie przytulaski no i oczywiście musi byc ojojana wiecie o co chodzi??
Jak maruda to jej śpiewam ojoj ojoj ojoj i zazwyczaj sie uspokaja i idzie spac
Mnie brzuch boli jeszcze jest wrażliwy zostalo mi jeszcze ok 20 zastrzyków w brzuch
Siniaków mam ze masakra
Ciężko bedzie zrzucić ta mase ciazowa moze macie jakas dobra rade ??
Buziaki dla Was teraz czekamy na Olandie i Karolinę

http://s8.suwaczek.com/201802281447.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ra2ho31.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3kb538v0vw.png

Odnośnik do komentarza

Alexia jakie zastrzyki musisz mieć? Sarunia złapie niedługo rytm,z jedzeniem też. Dobrze,że zdrowa i w ramionach mamusi:)
Ja ogólnie dobrze,od weekendu zdarzają mi się skurcze,trochę miałam stresu i obrazu to odczuwam.w czwartek mam wizytę,mały powinien już 2kg ważyć:)
Trzymajcie się mamusie i dochodzenie do siebie:))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...