Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Annamama

Wysypka na policzkach i szyi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój synek w około trzeciego tygodnia dostał wysypki na policzkach brodzie i raczkach. Pediatra stwierdziła że ciężko jej powiedzieć od czego ta wysypka jest i kazała zrezygnować z nabiału i myć malucha w emolium. Tak też zrobiłam,ale wysypka nadal była. Teraz synek ma 5 tygodni i wysypka się powiększyła. Czy może to być spowodowane tym że ponad tydzień temu zjadłam ziemniaki polane masłem? Wczoraj posmarowalam mu buzke kremem Cutibaza. Może wiecie co to może być za wysypka? Może to trądzik niemowlęcy?

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60902.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60903.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60904.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60905.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Annamama, spora ta wysypka i nie jest to trądzik niemowlęcy, bo on występuje tylko na twarzy.
Karmisz go tylko piersią? Trzymasz dietę beznabiałową w 100%? Nie wystarczy odstawić tylko mleka.
A krem Cutibaza kto zlecił? Z tego co przeczytałam teraz na necie, to "polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i szczególnie wrażliwej". Nie ma nic na temat wysypek. Wydaje mi się, że krem jest nietrafiony. Wybierz się jeszcze raz do pediatry, a jeśli nie przekonuje cię ze swoją diagnozą, to wybierz się do dermatologa dziecięcego.
Powodzenia.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grzegorz

Witam, czy udało sieustalic co to były za krostki i czym mozna to leczyc ? u naszego dziecka sa identyczne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anita 0009

U mojego maluszka również sa takie krostki .. jeżeli macie jakieś sprawdzone metody proszę pisać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta

U mnie córka też miała podobną wysypkę i zaczęłam używać Latopic do mycia, potem lekarz przepisał Latopic kapsułki i po pewnym czasie była duża poprawa. Tak ze polecam poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość https://imgur.com/a/chPrXT

Moja córcia w 4 tygodniu też takie miała wszędzie.

Lekarz mówił, że to trądzik niemowlęcy. Dobrze, że miałam jeszcze położną, która przychodziła kilka razy w tygodniu (Niemcy). Wysłała nas do Kinderambulanz (coś jak SOR)  okazało się, że to gronkowiec złocisty. 5 dni w szpitalu na antybiotykach dożylnie, plus 3 następne dni w domu już  doustnie 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...