Skocz do zawartości
Forum

Wyniki na posiew moczu! Pomocy!


Gość Werka93

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 16 tyg ciazy,1,5 tygodnia temu robilam badanie ogolne moczu. Wszystkie parametry byly w normie tylko bakterie byly d liczne,wiec zrobilam posiew z moczu,dzis odebralam wynik i wyszlo "wynik niediagnostyczny,wyhodowano 3 rodzaje drobnoustrojów.Nalezy powtorzyc badanie.wizyte mam dopiero w polowie wrzesnia.czy mam sie martwic ze w moczu jest jakas bakteria??

Odnośnik do komentarza

Wyniki moczu ogolnego widzial moj lekarz prowadzacy i powiedzial ze jest wszystko w porzadku,posiew wykonalam sama bo chcialam sie upewnic ze jest rzeczywiscie w porzadku.ale skoro wynik wyszedl niediagnostyczny to go powtorze i wtedy udam sie na wizyte.
W kazdym badz razie dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Ciężarna 1987

Do września to ja bym nie czekała tylko gnała do lekarza. Infekcja moze zaszkodzić płodowi! Jak nie mozesz iść szybciej do ginekologa to idź do internisty! Dziewczyno na forum nikt ci nie postawi diagnozy! Do tego czasu proponuje tabletki z czystej żurawiny (dozwolone w ciazy) i pędem do lekarza!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trochę panikujcie z tym lataniem do lekarza czy na sor jak najszybciej że wszystkim. Nie dziwota ze skóry przepelnione... Owszem bakterie w moczu świadcza o infekcji ale do zaszkodzenia płodowi daleko, jeszcze są objawy zapalenia dróg moczowych, zap.pecherza, a potem to groźne zapalenie nerek. Powtórzyć badanie i iść do lekarza, pewnie wypisze monural i żurawine. Np Sok 100% jest z oleapharm'u dobry, bez cukru, nie to co sklepowe żurawiny

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Na tej stronie jest artykuł na ten temat:
https://www.medme.pl/artykuly/posiew-moczu-wyniki-ujemny-i-dodatni-i-przygotowanie-do-badania,67692.html
Proponuję sobie zajrzeć.
Najpopularniejszą techniką jest tzw. metoda środkowego strumienia moczu, która skutecznie zmniejsza ryzyko przedostania się bakterii będących w okolicy cewki moczowej i pochwy. Polega ona na tym, iż pierwszą, śladową ilość moczu należy oddać do toalety, kolejną do jałowego pojemnika, a końcową ponownie do toalety.

Najważniejszy jest tutaj jałowy pojemnik. Możesz kupić w aptece albo dostać w laboratorium. Nawet jeśli przyjmą Ci badanie w niejałowym pojemniku to będzie niemiarodajne. I pokaze jeszcze złe wyniki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...