Skocz do zawartości
Forum

KWIECIEŃ 2018


Rekomendowane odpowiedzi

hej. u mnie okazalo sie ze polowa rzeczy po synku cudiwnie zaginela i nie wiele zostalo takich malych ubranek do roku i musze wiecej kupic niz myslalam.
wiec jeszcze troche pajacy musze dokupic i skarpetek.
w tym tyg przyjda ciuszki ktore zamawialam przez internet. i rzeczy z apteki gemini. i juz tylko kosmetyki do pielegnacji zostana i pieluszki i wozek.
ale po wozek pojedziemy pod koniec lutego jak maly jeszcze w brzuchu posiedzi

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny, ja też cały czas czytam, ale w sumie nie miałam zbytnio co pisać.

plecy na dole mnie strasznie bolą, wydaje mi się, że mała jest umiejscowiona tak głęboko z tylu , bo są dni ze kopanie czuję bardzo lekko i tak wlasnie dziwnie w środki, nie na skórze no i cały czas mam mały brzuch:(
dziś mam wizytę u lekarza i położnej, muszę sie dowiedzieć o szkołę rodzenia, bo chciałabym chodzić.

kurczę wy już tyle rzeczy macie do wyprawki, my prawie nic. u nas cały czas trwa remont całej góry donu, gdzie będziemy mieszkać i dopiero gładzie będą robić, jakos pod koniec lutego mam nadzieję, że będzie skończone, to wtedy skupię się na wyprawce bardziej...

U nas dwóch lekarzy powiedziało, ze dziewczynka.

https://www.suwaczek.pl/cache/3521579e4a.png

Odnośnik do komentarza

u mnie na 1 prenatalnym 90 % że chłop później na 100 % bo mój mały tylko pupę pokazuje heheh nic więcej.
echo serca mamy w następnym tygodniu .
Hela no widzisz mi zakazała jeść węglowodanów całkowicie i tylko mięso, ryby i warzywa.
więc nic nie wiem od niej znalazłam fajny blog z przepisami dziś robię sobie naleśniki na 2 śniadanie :)
Karolina no właśnie słyszałam o tej aptece muszę zrobić listę i zamówić.

u mnie znajome rożnie się wypowiadają i sn i cc każda opinia jest inna. więc chyba przyjmę to co będzie i tak się zestresuje że chyba na uspokojenie będą mi musieli coś dać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlp07w522hu293.png

Odnośnik do komentarza

Ja też zdecydowaną większość rzeczy kupiłam w aptece Gemini. Artykuły higieniczne i część kosmetyków, o których wiem, że składy są ok, bo bardzo zwracam na to uwagę. Płyn do kąpieli i chusteczki nawilżane kupię w Rossmannie bo mam już wypróbowane. Ale ogólnie do mycia pupy, tak jak przy synku, zamierzam w domu stosować płatki higieniczne i wodę, a chusteczki tylko na wyjścia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

u nas na pupe sprwdzil sie bardzo puder z firmy babydreem z rosmana. rozne apteczne masci nie dawaly rady.

i polecam na bolace brodawki po katmieniu juz samarwac je czyms nawilzajacym zeby byly elastyczne ja uzywam oliwki. a juz podczas karmienia uzywalam masci z floslek na brodwaki i nigdy mi nie pekaly. chwilke tylko bolaly a po kilku zassanich juz nie.

Odnośnik do komentarza

Weronika hm echo bo mały nie chciał pokazać serca i nie mogła sprawdzić czy wszystko jest ok, bo dało sie zobaczyć tylko 3/4 a że teraz cukrzyca to jeszcze lepiej.
ale już się martwię :(

hela ja nawet nie wiem jaki jest prawidłowy poziom cukry po 1 h , bo na wizycie jak miałam raz tylko 160 powiedziała ze ok.- na wigilię wiec wiem już że nic z białej mąki.
wiec przypuszczam że jak są jakieś jednorazowe przekroczenia to nie traktują tego poważnie. u mnie po śniadaniu jest ok 130 ;/ a tak nie przekracza 120 a na czczo jest do 90 a wczoraj po kolacji 85

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlp07w522hu293.png

Odnośnik do komentarza

Ja też zgłaszam obecność :)
Mery Marysia my znaliśmy płeć od 12 tygodnia.Wszystko było widoczne i z każdą kolejną wizytą utwierdzaliśmy się w przekonaniu,że to syn (nie dało się nie zauważyć tego co definiuje płeć :P ), a na ostatniej wizycie dostałam nawet zdjęcie do rodzinnego albumu "na potwierdzenie" .
Co do kompletowania wyprawki ,poczyniliśmy już pewne kroki ,to nasze pierwsze dziecko, więc wszystko zaczynamy od zera.
Mamy już wózek 2+1 X-LANDER X-move Terra,bazę IsoFix + fotelik Maxi Cosi +adaptery ,ubranka do 12 mscy (większość kupowałam na londyńskich grupach mamusiek,lepsza jakość,marki,ceny,siostra zapakowała,a tato przywiózł) , wanienka z odpływem (nie pamiętam nazwy,ale coś jak marki Shnuggle), łóżeczko,trochę dupereli,ale to nawet nie ułamek listy do zrealizowania.
W tym roku zrobiliśmy remont mieszkania,ale pokoik synia będziemy malować jeszcze raz i urządzać od zera,dlatego rozglądam się nad jakimś fajnym motywem . Macie dziewczyny jakieś pomysły ? Aby tylko nie szary z miętowym bo tego na pęczki :D
Resztę mieszkania mamy w szarościach ,a synowi chcemy zrobić coś innego...

Odnośnik do komentarza
Gość Paula12kw18

Hej dziewczyny :) dołączam do grona szczęśliwych ciążówek :) wpadłam na wasze forum jakiś czas temu i od czasu do czasu podczytuję wasze posty porównując do mojego stanu. Termin mam na 12 kwietnia, u nas na 100% będzie chłopczyk na razie ciąża przebieg bez żadnych większych przygód, w I trymestrze ciśnienie spadało mi do 70/40 więc większość czasu po pracy przeleżałam w łóżku bo nie miałam siły na nic, aż w końcu lekarz zlecił mi chorobowe, ponieważ sugerował, że mogą wystąpić omdlenia, tak więc od października jestem w domu. Do następnej środy muszę zrobić krzywą cukrową... jestem na wilczym głodzie słodyczowym, więc mam lekkie obawy co do wyniku. Czytałam, że już powoli kupujecie wyprawki i pisałyście o aptece gmini, co kupowałyście w aptece do wyprawki, ponieważ to moje pierwsze dziecko jestem kompletnie zielona

Odnośnik do komentarza

ja na gemini kupilam : dwie butelki tommy dwa smoczki awentu, sól fizjologiczna do przemywania oczek, gaziki jalowe do pepka, octenisept duzy w sprayu do pepka i mojej rany po porodzie, wielkie podpaski poporodowe, duze podlkady jednorazowe na lózko do szpit i domu . majtki siateczkowe, platki kosmetyczne duze do mycia buźki, wkladki laktacyjne, masc do sutkow, witaminy prenatalen dla mnie takie w cuazy i karmienia piersia,

ogólnie duzo tam jest i ceny nieraz o 50 % tansze niz w aptece stacjonarnej czy drogerii
mozna tez kupic kosmetyki do kapieli i nawilzania. przy pierwszym stosowalam emolium. teraz zastanawiam sie nad kupnem babydreem z rosmana.

Odnośnik do komentarza

AsiaKaWu podobno maxi cosi najlepsze, chociaż nie próbowałam jeszcze ale w testach wypadają bardzo dobrze.
Paula12kw18 ja w gemini kupiłam prawie wszystko i dla mnie i dla córci, od wkładów poporodowych, pampersów, proszków do prania do wszelkich kosmetyków, a nawet termometr bezdotykowy;) ceny bardzo dobre, a niektórych produktów taniej nie dostaniesz;)

Odnośnik do komentarza

My płeć poznaliśmy już na I prenatalnych 12+5 tc - ale u mojej doktor prowadzącej ciążę dziecko było tak ułożone, że nic nie było widać. Na II prenatalnym lekarz potwierdził słowami "ma pipkę" :) a tydzień później moja doktor prowadząca stwierdziła, że też stawiałaby na dziewczynę, ale słabo widać. Zaufaliśmy lekarzowi z prenatalnych i już pierwsze różowe ciuchy mamy, teraz to już musi być dziewczyna :)

Tydzień przed świętami byłam na krzywej cukrowej i niestety wyszło, że mam nieprawidłowy wynik po 2 godz. Dostałam skierowanie do Poradni Diabetologicznej, ale wizyta dopiero za 2 tygodnie. Na razie się pilnuje, bo nie wiem za bardzo co mogę a co mi szkodzi, staram się stosować uwagi z poradnika dietetycznego dla ciężarnych.

Dziewczyny jakie kosmetyki kupujecie dla swoich maluszków, to moja pierwsza dzidzia, więc mam niewielkie doświadczenie w tym temacie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vlbetl0gr1dpu.png

Odnośnik do komentarza

Ja w Gemini kupiłam większość rzeczy tak jak Karolina, jeszcze olej migdałowy do masażu, wzięłam też Femaltiker bo przy synu pomógł mi rozkręcić laktację.
Zgadzam się, że ubranka z Anglii to zupełnie inna jakość, na koniec stycznia przyjeżdża moja koleżanka z Manchesteru i przywiezie mi dla malutkiej dużo ciuszków, które dla mnie wylicytowała lub kupiła na wyprzedażach.
Nata jeśli o kosmetyki chodzi to przy pierwszym dziecku pomocny był dla mnie blog srokao, na którym znajdziesz analizy składów kosmetyków i chusteczek nawilżanych. Byłam w szoku, jak poczytałam składy niektórych popularnych kosmetyków.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...