Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Bylismy dzisiaj u lekarza i jest wszystko w najlepszym porządku. Maleństwo ma 3,4 cm i ruszał raczkami. Nawet piątke udało mu się pokazać :)) zaczynam wierzyć chyba że tym razem na prawde nam się uda i w lutym będziemy tulić małego lub małą dzidzie. Co do imion to mąż się uparł na Tomka a ja na Paulinkę. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie. Spisaliśmy sobie na kartce co myślimy jaka płeć będzie i zamkneliśmy w kopercie która bedzie otwarta dopiero po porodzie. Ciekawe kto trafił :)
Jagoda my chyba co do dnia mamy ten sam czas ciąży

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :) no ja jestem dopiero w 7 tc i termin mam na koniec lutego. Wczoraj bylismy juz drugi raz u lekarza, zlecil mi tez od razu juz badania na krew glukoze i nerki. W sumie nie wiem czemu nerki bo przy pierwszej ciaze nie mialam tego badania. W przyszlym tygodniu ide na badania i zobaczymy jak to u mnie wygladac bedzie :)

Odnośnik do komentarza

Ja o ciazy powiedzialam juz jak zeczelam wymiotowac w pracy przy wizycie szefowej bo tez na zwolnieniu juz jestem przez to. Strasznie mnie meczyly zapachy perfum w pracy i ciezko mi bylo. Lekarz tez zrozumiał milo ze nie chciał dac

Odnośnik do komentarza

Jagoda i Amme. U mnie wygląda to tak że powinny pojawić się pęcherzyki z płynem surowiczym w którym właśnie znajdują się wirusy. Ale pęcherzyki się nie pojawiły zaczęły na tych pryszczykach robić się strupki nie wiem czy porostu to tak łagodna postac, czy leki zadziałały czy to w końcu coś innego. Biorę Heviran przeciwwirusowy dopuszczony dla ciężarnych i mam jeszcze taki płyn od dziś go stosuje do przemywania jest robiony z receptury na zamówienie a wygląda jak puder w płynie. Czuję się dobrze nie mam żadnych innych objawów. Czekam z niecierpliwością na wizytę i USG, a tu jeszcze tydzień.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ćwiczycie coś?? Jesteście z tych aktywnych fizycznie? Macie w planach kontynuować aktywność podczas ciąży? Jakie macie zdanie na temat relacji sport a poród i połóg?

Ja w pierwszej ciąży byłam bardzo aktywna (ale też przed ciąża byłam z tych wysportowanych). Ćwiczyłam 5/6 razy w tygodniu w domu na podłodze z YT, weekendami długie marsze, spacery, czasem basen. Achhh miało się czas i sily. Jestem pewna ze dzięki temu tak dobrze przeszłam poród i 2 h potem już chodziłam po oddziale, wzięłam prysznic i do formy wróciłam kilka tyg później. Teraz mam w planach też zacząć ćwiczyć od 2 trymestr u ale myślę że sam radę max 3 razy w tyg wyrwać się na fitness;)

Odnośnik do komentarza
Gość Monka899

Witam z samego rana. Dziewczyny cieszcie się snem poki możecie. Ja dziś osię 4 rano oglądam Trole bo córka wstala i ani myśli spać. Juz po śniadaniu jesteśmy. Litości :/

Co do aktywności zarówno przed tą ciąża jak i wcześniejsza regularnie biegała. W okresie ciąży odpuszczam. Po za tym córka i tak daje mi niezły wycisk

Dziewczyny jak wasza cera? U mnie syf na syfie

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)
Co do cery to u mnie delikatnie gdzieś tam coś tam wyskoczy.ale żeby wysypalo?całkiem na początku ciazy to tak..
Co do sportu?nie uprawialam i nie będę...moze dopiero po..:)
Monka cb budzi dziecko a mnie mój szczeniaczek:)
Anula czyli rokowania są.ze rozpakujesz się pierwsza?:)

Czy śmiejecie brzucha i czym?poproszę o porady

Odnośnik do komentarza

hej
Monka - u mnie póki co nic nie wyskakuje, ale ja mam temin na koniec lutego, więc może to taki urok w okolicy 10 tyg, to jeszcze przede mną

Wiola - super, że opanowujesz półpaścca :)

ja wczoraj zaliczyłam pierwszą ciążową wizytę u endokrynologa, zwiększyła mi dawkę euthyroksu, kazała odstawić jodid (wystarczy to co w ogólnych wit dla ciężarnych jest), a dawke wit D też skorygowała (1000/dzień). Za miesiąc kolejna wizyta.

miłego dnia życzę :)

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny.
Ja narzekam na cere, syf na syfe jak przed okresem! Ale nie to jest dla mnie najgorsze. Najgorsze są zaparcia i brzuch jak balon..nie wiem, moze to ma na celu juz powoli przywyczajać organizm do parcia...chyba mój największy dramat z objawów ciążowych jak do tej pory. Nic nie pomaga, zadne tam sliwki, kefiry, otręby, wody 3 litry dziennie. Dramat. Ze też zadna firma farmaceutyczna nie robi leku na zaparcia dedykowanego kobietom w ciąży. Zbili by fortune, przynajmniej na mnie...

Odnośnik do komentarza

A31M7 - moja wynosiło tydz temu 1,66, ale szybko urosło, bo wyniki sprzed ciąży miałam 0,096 (na koniec maja, więc już ten cykl był) i dlatego profilaktycznie już co drugi dzień mam jeść większą dawke... natomiast jak będę robić wyniki do gin i by tsh>2 to mam przeskoczyć na codziennie wyższą dawkę. Ja sie lecze od dawna to też może inaczej jak komuś w ciąży wychodzi wyższe tsh.

Odnośnik do komentarza

Ewelina no to szczególnie uważaj na sb i bobaskow:) fajnie dwoch za jednym razem..:)

Mi teraz w TSH wyszło 2.97..a przed ciaza wychodziło w normach..w zasadzie teraz też się mieści.ale nie dla grunt kobiet ciazy..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...