Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni mnie nie było i tyle stron do nadrobienia :)

Dorisss uściskaj siostrę mocno - wiem że najgorsza jest ta mieszanka hormonalna... brrrr jak sobie przypomnę jak mój Pablo był 10 dni na patologi noworodka a ja beczałam cały czas mimo że nic takiego mu nie było... mam nadzieję że teraz mnie to trochę minie bo nie wiem czy drugi raz to wytrzymam... Siostra musi być dzielna chociaż zdaję sobie sprawę jak bardzo je jest ciężko... Ale da radę bo nie ma twardszych istot niż matki :*

U mnie wizyta w środę a prenatalne tydzień później. Mały kopie i jest to cudowne uczucie ale mamusie nie czujące ruchów - pewnie wasze łożysko jest z przodu - bardzo amortyzuje ale spokojnie jeszcze maluchy dają nam wszystkim popalić :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Cześć kobitki! Trafiłam na stronę i pomyślałam, że może się dołącze. Chyba trochę późno, bo jestem w 4 mc, ale pomyślałam, że z innymi będzie mi łatwiej znosić moje dolegliwości :P co prawda nie wiem czy sie zaliczam, bo termin mój waha się miedzy 30 stycznia a 2 lutym. Miłego dnia życzę wszystkim :)

Odnośnik do komentarza

Uuuuuu ale naskrobałyście, już nie pamiętam komu co odpisać więc będę pisać krótko i ogólnie:-)
Piersi mnie bolą ale nie aż tak aby były czerwone i gorące, trochę również urosły ale rozmiar noszę ten sam.
Wizytę miałam w czwartek i pytał Pan dr czy czuję ruchy a to 18 tydzień i mówi, że jeżeli nie czuje to nic złego, mam jeszcze czas tymbardziej, że mam łożysko na przedniej ścianie.
Ja coś tam czuję ale nie jest to tak silne jak w pierwszej ciąży
Co do boli głowy ostatnio mam je częste i mocne, przeważnie jak są upały bądź burze.
Aktualnie przebywam nad Bałtykiem i od wczoraj bardzo ale to bardzo bolą mnie stopy, ból tak uciążliwy że nie mogę chodzić :(
Co do napięć brzucha to miałam tak w pierwszej ciąży niestety po miesiącu okazało się, że do końca ciąży muszę leżeć całymi dniami i zażywać leki na podtrzymanie bo sam magnez nie pomógł.
Dziewczyny a jaki magnez zażywacie???
Doriss pisz co u siostry i maluszka, trzymam kciuki za szybki powrót do domu.
Szymoszkowa jak ja zazdroszczę i bliźniaków i dużej rodziny. Zawsze marzyłam o bliźniakach choć lekarz studził moje zapaly, że to trudne ciążę itd. Duża rodzina to również mojego marzenie i zazdroszczę jak czytam, że zdrowie i sytuacja materialna pozwala. Ja po pierwsze za późno zaczęłam i wiek już trochę nie bardzo więc czwórki raczej nie będzie, chciałabym chociaż trójkę ale materialnie będzie ciężko z dwójką a co dopiero myśleć o trójce :(

A tak na koniec powiem Wam dziewczyny, że mój Bartuś to kawał mężczyzny 18 tydzień i waga 230g :-)
Po mnie też wagę widać, brzuch bardzo duży i 5kg na plusie.

Odnośnik do komentarza

witam wczoraj mnie też głowa bolała, poleguje ile sie da...
w nocy strachu sie najadłam bo wzięłam kąpiel(pomogło na ból głowy) ale potem co sie przekręciłam z boku na bok to coś ze mnie ciekło, dzis juz ok ale w nocy masakra.
zamówię dzis z all papierki lakmusowe będę sprawdzać czy sie wody nie sączą oszaleć można dziecko nisko wiec sikam co chwile na dodatek oprócz luteiny dopochwowej biorę globulki bo prawdopodobnie infekcja grzybiczna u mnie...ehh we wtorek wizyta- ide prywatnie i każe sie porządnie przebadać.
Rano oprócz krzyków starszych dzieci obudziło mnie to w brzuchu ;)

Odnośnik do komentarza

Nie bylo mnie tu troszke. Ja za chwile tez bede ciocia moja siostra trafila do szpitala bo za malo ma wod plodowych. Jest w 37 tygodniu i lekarze czekaja az bedzie w 38 i beda robic cesarke. Doriss trzymam mocno kciuki za malenstwo. Ja czuje juz niezle malutka. Ale ja dzisiaj zaczelam 21 tydzien. I pierwsze ruchy czulam z prawej strony w 19 tygodniu. Piersi bola mnie od poczatku ciazy. A wczoraj to juz byla masakra

Odnośnik do komentarza

U mnie dzidzia tez bardzo aktywna. 21 TYDZ trwa. Teraz to jeszcze przyspieszy czas bardziej.
W prazy jednak dostane nową umowę wiec przynajmniej ten problem jakoś się udało załatwić. I od razu na chorobowe idę.
Dziś zaszalalam ze sprzątaniem i brzuch pobolewa. A tu jeszcze jedno okno chce umyć. .
Precel to pewnie te leki i nisko dzidziuś wywołują takie wrażenie, ale zawsze.można czasem sprawdzić czto to nie wody.
W poniedziałek wiżyta. Może potwierdzi się lokatorka :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Nigiri ja tez czekam na 3 cesarkę :) oby była bez komplikacji jak poprzednie. Jestem dobrej mysli bo zawsze się na mnie goi wszystko jak na psie :) obym nie zapeszyla sobie :)
Co do magnesu to biorę Magnellę, w poprzedniej ciąży tez brałam ale jakis zwykły w stylu magne B6. Pewnie sklady i tak są te same, ale poprzednio bardzo łapały mnie skurcze łydek. Na razie mam to przed sobą bo brzuch dopiero teraz zacząl sie pokazywać i to tak od razu od góry. Na razie mam 2 kg do przodu ale czuję, że sie to szybko zmieni bo mam napady głodu, co prawda na tym etapie tak jest ale i tak mam sie na baczności. W poprzedniej ciązy przytyłam 8 kg, oby w tym nie było duzo więcej :)

A no i wyszla mi anemia ;/ malo żelaza. Dziewczyny a jakie bierzecie witaminy?

Mój termin 01.01.2018 - dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

Pytanie do dziewczyn które noszą w brzuszku dziewczynki. Jak wasze małe wyglądały na USG i w którym tygodniu wam powiedzieli że dziewczynka. Ja byłam wczoraj na przypadkowej wizycie i znów płeć nie potwierdzona niby nic nie ma między nogami. Mówiła że takie kreseczki są między nóżkami niby jak u dziewczynek słynna bułeczka ale nic mi nie powiedział a konkretnie tylko tyle że siusiaka na razie nie ma. Jestem w 18 t 3 d. Jak to u was wyglądało.oczywiscie cieszę się że z dzidzia wszystko dobrze, bo to najważniejsze.ale nie mogę się doczekać zakupów. Już prawie wszystkie wiedzą jaką płeć. Dla wszystkich dużo dobrego życzę.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r87prjqphq.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny. Z małą kruszynka jest wszystko dobrze. Przybiera na wadze. Siostra ściąga mleko i podają małej przez sondę. Oby tak dalej. Czekają na wyniki badań genetycznych. Reszta badań ok.
Mnie też głową boli od dwóch dni. Masakra jakaś. Dziś brzuch bardziej boli. Ruchów dalej nie ma. Piersi bolą ale mniej niż na początku. Dziś zaczynamy 19 tc. W poniedziałek wizyta. U nas gin powiedziała że córka w 15 tc. Mam nadzieję że już tak zostanie :) chociaż nie ważne co byle by zdrowe. To najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Szymoszkowa, u mnie to 3 cesarka, ze względu na wysoką krótkowzroczność i możliwość odklejenia siatkówki, poprzednia była ponad 11 lat temu, a wcześniejsza ponad 14 lat temu. Na mnie niestety nie goi się "jak na psie"... Za pierwszym razem miałam zakładane sączu do rany, bo się babrała i konieczny był antybiotyk, potem porobiły mi się potworne zrosty, które były "uwalniane" podczas drugiej cesarki, po której blizna też się paprała. Ta ciąża oczywiscie jest dla nas wielką radością, ale tez dużym stresem... Dzidziuś jest bardzo blisko blizny, dodatkowo okazało się, ze pojawił się mięśniak na macicy i polip na szyjce do kompletu

Odnośnik do komentarza

Szymkowa ja też mam mało żelaza:/ w pierwszej ciazy tez mialam anemie. Biorę Pregna Plus i Tardyferon.

Malwi jak bylam w 13-14 tyg to lekarz nie chcial mi powiedzieć co to bedzie ale w koncu sie dowiedziałam ze przez chwile widzial dziewczynke. Następna wizyta byla w 18 tyg i tez nic nie widzial między nóżkami wiec mam nadzieję ze tak zostanie :)

Co do ruchów to zaczęłam czuć w 16 tyg :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...