Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ja mam wizyte za tydzień a o płci sie pewnie dowiem dopiero po 20 tygodniu tak jak z synem było, nie chciał lekarz zgadywać jak pewny nie był :( a już bym chciała ruszyć na zakupy po tiule i falbanki dla córeczki :D dla chłopca coś sie znajdzie po Filipie i Kubie a z większych rzeczy musimy kupić bujaczek, huśtawke, wanienke, przewijak, materac i jak dla dziewczynki wózek a najchętniej samą gondole w dziewczyńskim kolorze od quinni, wozek fajny, lekki, 3 duże kółka co dawały rade jechać po piasku to po śniegu też pojadą tylko gondole mam w kolorze ciemno granatowym..
Czujecie już ruchy? Bardziej sie chyba kopniaczków nie mogę doczekać niż tej płci ;) w pierwszej ciąży pojawiły się w 21 tyg w drugiej niby szybciej i tak czekam, czekam i sie doczekać nie mogę :D

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17n5ie9qbm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvp07wl9xaic8i.png

Odnośnik do komentarza

MARTUCHA ja też już myślami na polowkowych;) jesteśmy tu chyba jedne z najszybszym terminem chyba się z tego cieszę bo jak czytam ze niektóre dziewczyny jeszcze z mdłościami walczą to wspolczuje. Ja chyba uzbroje się w cierpliwość i polowkowe zrobię w 21 tyg. Chociaż ta ciekawosc płci jest bardzo silna;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, wiem, że lekarzami żadna z nas nie jest ale mam pytanie... jestem w 14 tyg.+3,
Od niedzieli po południa mam przez większość dnia twardy brzuch i towarzyszą temu sporadyczne skurcze, raz lekko bolesne a raz tylko ścisk. Trwają od kilkanastu do 30s.
Czy miała któraś z Was może podobna sytuacje (nie mówię, że identyczna bo wiadomo, że każda z nas jest inna).
Może panikuje za bardzo ale to moja pierwsza dzidzia, wizyta u lekarza za tydzień a kontaktu z nim oprócz wizyt żadnego :/ (w ogóle nie liczę, że lekarz coś mi konkretnego powie, bo na ostatniej wizycie, jak zapytalam co mam zrobić jakby się coś działo to odpowiedzial mi wulgarnie, że mam się modlić bo lekarze cudotworcami nie są i oni mogą coś zrobić od 22tyg, więc jak przed 22tyg dziecko będzie miało umrzeć to umrze...).
Dziękuje z góry za jakas odpowiedz :*

Odnośnik do komentarza

Ewa ja też przez to przechodziłam i nadal sporadyczne się zdarza.Odpoczywaj więcej pić trzeba więcej wody,bo może dostarczasz za mało płynów. Nospe i magnez możesz sobie kupić to nie szkodzi,a może tylko pomóc. Mnie to dopadlo w 13tc i trwało kilka dni.Brałam większą dawke duphastonu,ale to ze względu na kolejne oczyszczanie krwiaka. Oczywiście jak tylko poczułam skurcze pojechałam do lekarza on po usg powiedział,że to normalne i mam się nie denerwować,a chwilami na prawdę mocno bolało sszczegolnie w nocy.Także Ewa głową do góry będzie dobrze zobaczysz;)

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Wam :)
Postaram się nie stresowac tyle bo to tylko na pewno pogarsza sytuację. Udało mi się przesunąć wizytę u gina na jutro, bo gdybym miała tak czekać tydzień żeby wiedzieć czy jest wszystko ok to chyba bym dopiero na głowę dostała :/ zobaczymy co w ogóle mi powie (po takim komenatrzu jaki "zaserwował" mi na poprzedniej wizycie...)

Odnośnik do komentarza

Ewa skurcze przepowiadajace sa normalne w ciazy ALE zwykle od okolo 20 tyg i raczej z niezbyt duza czestotliwoscia. Ja w pierwszej ciazy mialam twardnienia brzucha od okolo 17 tyg bardzo czeste, tzn kilka razy w ciagu godziny po pol minuty i moja lekarka powiedziala ze tak nie powinno byc, dostalam magnez i jeszcze jakis lek na recepte, po odstawieniu ktorego zaraz urodzilam. Jezeli Twoj lekarz to bedzie bagatelizowal to warto sie zastanowic nad zmiana.

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktjw4zty66dgng.png

Odnośnik do komentarza

Witam was kochane ja jestem dzisiaj po wizycie u ginekologa i drugi lekarz widzial siusiaczka u mojego malenstwa czyli bedzie Jakub maluszek ma sie dobrze nie ma rozszczepu kregislupa dzisiaj bylo sprawdzane. Dawno mnie nie bylo u was ale regularnie was czytam kochane ale poprostu nie dosc ze mamy remont to mam 80 letnia babcie pod opieka dwojka dzieci maz po 12 godzin w pracy zwariowac mozna. A na dodatek moja dwojka dzieciaczkowe jest z czerwca i mamy urodziny za urodzinami dobrze ze 3 z grudnia a nie z czerwca hehe. Mi jeszcze dokucza bol glowy ale lekarz twierdzi ze jak kobieta jest w ciazy z chlopakiem to zazwyczaj mecza ja bole glowy.

http://olus2011.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqgzu36e9c7qcr.png

Odnośnik do komentarza

Hey,dawno nie pisałam.zaczelam 15 tc ciąży ale zagrożonej.w 12 tc trafiłam na oddział z krwotokiem,naprawdę z mega krwotokiem.diagnoza krwiak 7 cm na 2 cm.lezalam tam 2 tyg,w domu leżę juz tydzień i wczoraj znów zaczęło się plamienie, najpierw dużo gęstej krwi ciemnej,teraz już brudze tylko.z wszystko dobrze,zaczęłam czuć ruchy,to moja 4 ciąża ale straciłam jedną oficjalnie (ta która uznali lekarze za ciążę) w 10 tc.kolejne usg kontrolne mam u swojego gina za 9 dni,zobaczymy czy dziad się oczyszcza i znika.mam dwóch synów i zle tak ciągle leżeć ale teściowa bardzo mi pomaga.pisze dość chaotycznie,przepraszam ale robie to pomiędzy tuleniem synka raz jednego raz drugiego...na genetycznych płci mi nie powiedziano choć widziałam coś między nogami. Lekarz mówił,że narządy są bardzo podobne.nie było widać pęcherza moczowego ale podobno dzidziuś nasikal i był pusty.reszta ok,serce biło 150 na minutę.no to czekamy

Odnośnik do komentarza

Hey Klaudia,krwiak odklejajacy trochę dolny biegun jaja plodowego,jest u ujścia szyjki a lozysko na ścianie przedniej macicy co jest niekorzystne dla mnie bo miałam 2 cc juz...miałam silne skurcze i bóle krzyża przed wylewem krwiaka,ciągnięcia w jajnikach i bol głowy silny...miałam krwiakiem już w ciałach wcześniejszych ale dużo mniejsze jak ten byk.jedna ciążę przez krwiaka straciłam stąd mój strach...ok,poczytam w wolnej chwili napewno

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...