Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Laski a powiedzcie mi jakie rozmary ciuszkow kupowac na noworodka. Kupilam tylko pakiet 4 sztuk bodziakow 56cm. Teraz kupilabym pare pajacyków ale nie wiem czy 56 czy moze 62cm by bylo na dluzej... z mężem jestesmy niscy. Dzidziuś raczej będzie maly ;)

Odnośnik do komentarza

Ja przez tą ciążę jakaś leniwa się zrobiłam.
Ostatnio jak stałam w kolejce w sklepie to nagle zrobiło mi się gorąco i oblały mnie poty. Na szczęści zaraz wyszłam na powietrze, a nie było gorąco i wszytko minęło.
Jeśli chodzi o ubranka dla pierwszego synka kupowałam 56cm ale on urodził się 57 długi i były za małe. Od razu musiał mieć 62. Troszkę większe, ale wygodniejsze.
Wczoraj miałam drugie badanie USG prenatalne. Dzidziuś zdrowy ( póki co nie widać jakiś odchyleń). Potwierdzony chłopak.
Ja też ciągle bym coś jadła. Na razie 5 kg na plusie . A jak u Was z wagą?

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

Żoo a ja o całkiem innym myślałam, zobacz tutaj: adapter
Wiadomo, chodzi o bezpieczeństwo, nie wyobrażam sobie jazdy całą ciążę z pasem na maluszku, przecież stłuczka wystarczy, by się napiął. Ja nie mogę wytrzymać jak coś mnie tam ciśnie, po domu chodzę w majtkach, albo w czymś z wysokim stanem. A o jeździe bez pasów nie ma mowy, nieważne czy ja ostrożnie jeżdżę, może się trafić jakiś wypadek z nie mojej winy.

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Ana17 ja tez jestem slodka mamuska, juz jestem po badaniach i teraz regularne kontrole.
Dzieki dziewczyny za linki o adapterach. Jeden wyjatkowo mi podpasowal i musze doczytac, ale to moze byc dobra opcja.
Dzis wrocilismy z Polski, przetrwalam lot a Wieden powital mnie z 32stopniami o 21:00. A z cyklu male radosci dzisiaj moj maz pierwszy raz poczul jak Maluch kopie :))
Jutro zaczynam 22tydzien i w czwartek idziemy na polowkowe. Mam nadzieje, ze Synek rosnie zdrowo.

Odnośnik do komentarza

Owca,ja idac za rada kolezanek kupilam zbyt malo ubranek w rozmiarze 56.Mowily,ze gora dwa tyg.ponosi i beda za male,bo jeszcze pieluche trzeba brac pod uwage.Bylismy z synkiem tydz.w szpitalu i maz codziennie musial prac.Teraz zaopatrze sie w wieksza ilosc.

Odnośnik do komentarza

Ciężko jest doradzać w kwestiach rozmiaru ubranek . Dzieci rodzą się różne . U mnie 56 nie przydało się żadnemu dziecku , więc teraz nie kupuję niczego w tym rozmiarze . Kupuję ubranka od razu w rozmiarze 62 i 68 . Robię sobie zapas , żebym nie musiała co chwilę biegać do sklepu po nowe rzeczy . Jeśli to pierwsze dziecko to najlepiej kupić po trochu rozmiar 56 i 62 .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Owca mysle ze spokojnie pod koniec ciazy mozesz jeszcze podpytac lekarza, czy dziecko jest duze czy male. I wtedy ewentualnie dokupic. Ja przyznam sie, ze lubilam synka ubierac w rzeczy ciut wieksze. Mialam wrazenie ze taka wieksza swobode ruchow mial. Poza tym od zawsze mial dlugie rece, wiec zeby rekawki nie byly przykrotkie to reszta i tak byla wieksza. Teraz tez jak juz bluzka w ciele/brzuszku pasuje to rekawy sa za krotkie.

Odnośnik do komentarza

Ja też się waham z tymi rozmiarami, obydwoje jesteśmy wysocy, ja 170, mąż 184 a w 17 tc maluszek miał 14 cm, to chyba ponad normę. Chyba, że zwolni :) ale pewnie kupię kilka 56, postaram się akurat z tymi nie szaleć, kupić najzwyklejsze, bez naszywek itd, co by nie żałować kasy, jeśli się nie przydadzą.
I tak do tej pory kupiłam tylko jedno body :D 62.
Skorpionka, u nas cały tydzień upałów, nie mogę spać, cały dzień sił brak, a to dopiero czerwiec! W nogach też już kręci jak wychodzę na spacery, stara babcia normalnie :D

monthly_2017_06/mamy-listopadowe-2017_58535.jpg

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Runa my też właśnie jesteśmy wysocy, a córa rosła zawsze ponad normę w USG, ale z ubrankami nie wiem co robić. Mam kilka na 56, i myślę że Mąż jakby co dokupi jak będziemy w szpitalu ;) Większość mam na 62;)

Teraz jeszcze wykańczanie mieszkania nas czeka, i zastanawiam się nad pokojem córeczki... bo wiadomo że chcemy starać się o drugie - więc pokoik nie może być za dziewczęcy - na wszelki wypadek ;)
Jakie kolory u Was panują? Różowe-niebieskie czy własnie zupełnie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Dla Janka pierwszy drobiazg kupilismy po polowkowym i mysle, ze jutro po badaniu pojde po jakis ciuszek dla Malucha.
Tosca u nas sciany biale ale na scianch przyklejane dekoracje. Ale nawet jak pomalujesz na rozowo to jesli za jakis czas mialoby sie pojawic deugie dzieciatko to zawsze mozna przemalowac ;) Mnie rozowe pokoje nie przekonuja, moze lepiej ze bedzie drugi chlopak.

Odnośnik do komentarza

Ja polowkowe mam za tydzień ;) ciekawe czy będzie dalej chłopak ;) co do ubranek tez mam tylko parę na 56 reszta na 62. Musze skompletować wyprawke do końca sierpnia ewentualnie do polowy września bo jak dzidziuś się nie podniesie do góry to mogę leżeć w szpitalu pod koniec ciąży :/ zobaczymy co powie po polowkowych. Teraz szukam komody z szufladami ech nie mogę nic znaleźć niby jest tego dużo ale nic mi nie odpowiada.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Maz przez pomylke kupil farbe o enigmatycznej nazwie "Angielski poranek".Okazalo sie,ze jest to jasny kolor,polaczenie szarosci i fioletu.Bardzo dobrze wyglada.W pokoju mam skos,ktory wytapetowalismy tapeta w chmurki.Na niej sa przyklejone trojwymiarowe samoloty,ale fosforyzujace
gwiazdki i ksiezyc tez dobrze by wygladaly.Do tego mam biale meble.

Odnośnik do komentarza

Ja najpierw upiore ubranka po córce a potem podejmiemy z mężem decyzję czy coś będziemy kupować czy nie .Po córce mam dużo ubranek malutkich bo ona urodziła się mając 47 cm długości ,więc to co kupiłam jej jako wyprawkę było dużo za duże a jak do nich dorosła to była inna już pora roku czyli np body z długim rękawem się nie przydały .Teraz kupuję tylko takie rzeczy jak kocyk, śpiworki do spania -takie co na pewno przydadzą się bez względu na to jak duży będzie dzidziuś . A zakupy nowych ubranek zostawimy na ostatnia chwilę . A może poradziłybyscie jako wybrać laktator -ręczny czy elektryczny .ja z córka miałam problem z karmieniem więc prawie cały czas sciagałam .Wtedy używałam ręcznego Avent a teraz zastanawiam się nad elektrycznym .Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Ana17 my tez robilismy niebo na skosie, niebieska farba i gwiazdki. Efekt super!
Sylwia80 ja uzywalam laktatora recznego tylko kilka razy i to byla porazka. Chyba wiecej lecialo przy ucisku reka niz pompujac.
A w innym temacie - czy ktoras z Was planuje pobranie krwi pepowinowej?

Odnośnik do komentarza

Co do kolorów: ja myślałam o szarym z elementami mięty lub jasnego fioletowego... i białe mebelki.

Dziewczyny ćwiczycie coś? W sensie fizycznie? Ja nawet na spacery za długie nie chodzę... Teraz muszę wrócić do aktywności - ale pierwsze miesiące przespałam na łóżku - dosłownie.
Boję się że w listopadzie będę górą cellulutu ;(

Odnośnik do komentarza

My mamy sypialnie malutką. 8m2. Mamy jeden pusty pokój 15m2 i tam się przenosimy by mieć sypialnie razem z Dzidziusiem przez pewien czas. Nasze lózko, szafki, łóżeczko itp zajmuje to sporo miejsca. Nie wiem kiedy się za to zabierzemy. Chyba jeszcze za szybko. Moze w sierpniu ;) czuje się bardzo dobrze. Nie puchne itp. Jedyne co to ciężej mi sie schylać i jestem powolna i brzuch mi twardnieje ale daje rade ;) połówkowe mam 27 choć to bedzie 22 tydzien.
Co do ciuszków to fakt kupie wiecej 62 bo sądzac po moim apetycie to Stasiu bedzie olbrzymem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...