Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam smaki i na kwaśne i na słodkie. Wczoraj np. na obiad kapuśniak + lody :) A na początku ciąży słodkie dla mnie mogło nie istnieć, ale za to paluszki/precelki jadłam nałogowo.
Mamciachłopców gratulacje!
Owca trzymaj się, rzeczywistość szpitalna bywa dołująca, ale już niedługo będziesz mieć swoje maleństwo w ramionach.
Odnośnie planowanych CC to ja mogę Wam dziewczyny powiedzieć jak to wygląda w Bielańskim w Warszawie. Pacjentka jest przyjmowana na patologie ciąży dzień przed cesarką, w porze popołudniowej. Od wieczora zaczynają się przygotowania do CC. Założenie wenflonu; wyposażenie w czopki glicerolowe wraz z instrukcją kiedy zastosować; jeść wolno do 22:00, pić do 24:00. W ramach przygotowań jest również uwzględnione golenie tam na dole przez położną, więc o wiele lepiej zrobić to wcześniej w domu. Położna informuje również, o której godzinie dnia następnego trzeba być spakowaną, wykąpaną i ubraną w koszulkę bez bielizny. O tej godzinie przychodzi podłączać płyny(elektrolity), które lecą sobie dopóki pacjentka nie zostanie wezwana na salę operacyjną. Wszystkie rzeczy, torby itp. zostają na sali, a przychodzi po nie później szczęśliwy tatuś :)
P.S. Leżałam 3 dni na patologii ciąży w ramach konsultacji kardiologicznej. Każdego dnia z inną dziewczyną na sali, przyjętą na planowaną cesarkę, więc się naoglądałam i nasłuchałam.

https://www.suwaczki.com/tickers/h84froeqwuidsbsu.png

Odnośnik do komentarza

Jest 17 a ja od 11 leze pod KTG. Oczywiscie nikt nic nie wie bo sa jakies pilne przypadki. Do tego o 14 zawiezli mnie juz na sale i juz lekarz stal nademna i mieli znieczulać a nagle kazali mi zejsc z lozka i do pokoju wrócic. Bo jakis przypadek byl i bede nastepna. No i to bylo 3h temu ;)))) juz jestem tak zla i zalamana ze nawet chyba sie nie denerwuje... ordynator obiecal ze lekarz bedzie mogl wejsc ze mna a tnacy absolutnie się nie zgodzil... Mąz w nerwach zadzwonil do niego dlaczego to tak wygląda i ze umawialismy sie inaczej to niby ma zadzwonic do swoich pezelozonych i maja mu pozwolic wejsc ale czy zadzwoni to nie wiem... jakas tragedia. A najgorsze przedemną....

Odnośnik do komentarza

Wiem że najłatwiej powiedzieć nie będąc teraz na twoim miejscu, ale w tej całej sytuacji najlepiej zachować spokój. Lekarze niestety nie zastanawiają się nad tym jaki to stres dla pacjentki i że warto poinformować co się dzieje i ilevyo się jeszcze przeciągnie. Chyba najlepiej w tej sytuacji byłoby żeby przełożyli twoją cesarkę na jutro i zrobili to na spokojnie, a tobie dali zjeść i odpocząć.
Życzę Ci dużo cierpliwości i spokoju.
Trzymam kciuki by wszystko się udało:)

Odnośnik do komentarza

Biedna Owca :* usciski mocy
Zoo super!! Gratulacje i zdrowka :))

Czyli dzis tam goraco... a ja wlasnie jade do szpitala. Dzis bardzo slabo czuje Malego i obawiam sie czy to tylko kwestia przytlumienia naszego na lekach czy cos sie dzieje niepokojacego i zdecydowalam sie pojechac. Pewnie jak maja mlyn to bede czekala dlugie godziny ale lepiej tak niz nieprzespana z nerwow nocka.

Odnośnik do komentarza

Owca w końcu, gratulacje! Ucałuj go od forumowych ciotek, niech rośnie zdrowo kruszyna :) ♡♡

Aktualizujemy :)

Kasia2017listopad 15.11 Laura i Olek ♡♡ ur.12.10☺
Mamciachłopcow 15.11 Julek i Olek ♡♡ ur.25.10 ☺
Owca 3.11 Staś ♡ ur.26.10 ☺
Skorpionka 1.11 Leon ♡
Evli2 1.11 Jacek ♡
Miecia 2.11 Gustaw ♡
Gwiazdkaola 4.11 Emilka ♡
Monixs 5.11 Janek ♡
MietowaMama 07.11 Izabela Anna♡
Aminta 8.11 Hania ♡
MoniB 10.11  Hania ♡
Martusha 12.11 Artur ♡
Ana17 13.11 Tobiasz ♡
Ewenka 14.11 Aleksandra ♡
Sylwia80 14.11 Łucja ♡
Runa 14.11 Dominik ♡
Sylwia26eM 16.11 Przemek ♡
El96 16.11 Adaś ♡
Zwariowana1234 17.11 Pawełek ♡
Fka 17.11 Mikołaj ♡
Milka29 20.11 Wojtuś ♡
Mogu 22.11 Jędrzej ♡
Dobroczynek  23.11 Adaś ♡
KaroSt 26.11 Stefcio ♡
Tosca 28.11 Lila ♡

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz, pomyliłam się o 1 dzień:)

Kasia2017listopad 15.11 Laura i Olek ♡♡ ur.12.10☺
Mamciachłopcow 15.11 Julek i Olek ♡♡ ur.25.10 ☺
Owca 3.11 Staś ♡ ur.25.10 ☺
Skorpionka 1.11 Leon ♡
Evli2 1.11 Jacek ♡
Miecia 2.11 Gustaw ♡
Gwiazdkaola 4.11 Emilka ♡
Monixs 5.11 Janek ♡
MietowaMama 07.11 Izabela Anna♡
Aminta 8.11 Hania ♡
MoniB 10.11  Hania ♡
Martusha 12.11 Artur ♡
Ana17 13.11 Tobiasz ♡
Ewenka 14.11 Aleksandra ♡
Sylwia80 14.11 Łucja ♡
Runa 14.11 Dominik ♡
Sylwia26eM 16.11 Przemek ♡
El96 16.11 Adaś ♡
Zwariowana1234 17.11 Pawełek ♡
Fka 17.11 Mikołaj ♡
Milka29 20.11 Wojtuś ♡
Mogu 22.11 Jędrzej ♡
Dobroczynek  23.11 Adaś ♡
KaroSt 26.11 Stefcio ♡
Tosca 28.11 Lila ♡

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

A jak wygląda hemoroid dziewczyny?? Bo w sumie ja nie mam pojecia... Od zawsze (od kiedy pamiętam) mam takie delikatne zgrubienie przy odbycie, taka kuleczka bardziej w kształt leski w kolorze tam może odrobine jasniejsza.... Czuje jak podcieram:) ale nigdy nie bolalo wiec uznaje zw to moja uroda... Tylko czy to nie jest hwmoroid który sie przerodzi w bolący hemoroid po porodzie ?....

Odnośnik do komentarza

Cholerka no co mi jest :D sorry za spam, ale znów pomyliłam. Już mi mózg wysiada.

Kasia2017listopad 15.11 Laura i Olek ♡♡ ur.12.10☺
Mamciachłopcow 15.11 Julek i Olek ♡♡ ur.24.10 ☺
Owca 3.11 Staś ♡ ur.25.10 ☺
Skorpionka 1.11 Leon ♡
Evli2 1.11 Jacek ♡
Miecia 2.11 Gustaw ♡
Gwiazdkaola 4.11 Emilka ♡
Monixs 5.11 Janek ♡
MietowaMama 07.11 Izabela Anna♡
Aminta 8.11 Hania ♡
MoniB 10.11  Hania ♡
Martusha 12.11 Artur ♡
Ana17 13.11 Tobiasz ♡
Ewenka 14.11 Aleksandra ♡
Sylwia80 14.11 Łucja ♡
Runa 14.11 Dominik ♡
Sylwia26eM 16.11 Przemek ♡
El96 16.11 Adaś ♡
Zwariowana1234 17.11 Pawełek ♡
Fka 17.11 Mikołaj ♡
Milka29 20.11 Wojtuś ♡
Mogu 22.11 Jędrzej ♡
Dobroczynek  23.11 Adaś ♡
KaroSt 26.11 Stefcio ♡
Tosca 28.11 Lila ♡

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Owca superowo!! Gratulacje i usciski dla Stasia! Spokojnej nocki i zdrowka :))
U mnie ok, ale zdecydowali sie zostawic mnie na patologii ciazy, wiec pozdrawiam zza scian. Oczywiscie Maluch stracha napedzil a juz po badaniach i dezycji o zostaniu Maluch wariuje w brzuchu normalnie. Juz wiem ze ma ulozenie glowkowe i ok 3500. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza

O proszę ja jestem na 1 pietrze na noworodkach. Zaraz bedzie próba pionizacji i umycie. Zobaczymy. Póki co jestem b. pozytywnie nastawiona i zaskoczona. Ok boli ale to nic strasznego-do przezycia. Jedynie pic tak sie chce niemilosiernie a nie wolno;) jestem szczesliwa!!!
Stasiu książkowo ssal godzinke po porodzie. Jak go uslyszalam to oczywiscie w ryk i zapomnialam ze bylam chocby sekunde zla ;)))) cos wspanialego i zycze Wam tego samego!!!! Badzcie cierpliwe bo warto. Teraz to bym mogla i 3 dni czekac dla tego uczucia ! Jestem od 6 na nogach i po lekach a takie emocje ze nie w glowie mi spanie!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, gdzie chodzicie na ktg? Dostałam skierowanie do poradni patologii ciąży lub IP. Udałam się na IP, bo poradnia jest krótko otwarta, a nie mam z kim synka zostawić. Zrobiły mi babska taką jazdę, że im głowę zawracam zamiast w poradni swoje odsiedzieć. Tak mnie wkurzyły, że postanowiłam zarzucić temat ktg. W dodatku lekara z IP kazała mi przyjć trzy dni przed terminem do szpitala. Nie wiem, po co miałabym tam kwitnąć tyle czasu. Nie cierpię szpitali, a tego konkretnego w szczególności. Mam wrażenie, że wszyscy tam za karę pracują.

Odnośnik do komentarza

Ktoś pisał o rozwarciu na 1,5 cm. Ja mam na 4 cm, ale to zewnętrzne i podobno to nic nadzwyczajnego w drugiej ciąży. Brzuch mam twardy i napompowany całymi dniami, ból po obu stronach kręgosłupa, a według ktg - żadnej czynności skurczowej. Pewnie z tym okropnym sampoczuciem dokulam się do terminu.

Odnośnik do komentarza

Owca - gratulacje :*

U nas karmienie, odbijanie, przewijanie I od nowa :) spimy po 30min :). Syn nie ma odruchu ssania I ma sonde od nowa, karmimy butla a reszte do sondy. Ma jeszcze przeoukline pepkowa.
Maz zaczal doceniac trudy w byciu mama I chce wracac do pracy :).
Ale jestem przeszczesliwa ze sa nareszcie razem.
Hemorrhoids mam po pierwszym porodzie u mnie to taka gula wystajaca z dupska :)

Odnośnik do komentarza

Owca gratulacje! A co dostajesz przeciwbólowego? U nas dają paracetamol 4 razy na dobę. To była dla mnie zawsze masakra, bo na mnie paracetamol nie działa.

Ja nie mogę spać, chyba zaczynam pomału się denerwować:( za 6h mam być w szpitalu. U mnie cesarka ma być niby o 8 rano (chyba że będzie jakiś nagły przypadek). Mam nadzieję, że rzeczywiście o 8 się zacznie a nie np. O 17, bo będziemy mieli problem ze starszymi dziećmi. Oni idą na 6:30 do żłobka/przedszkola, Michał o 7:15 musi być w szpitalu i mamy w planie że ok 14 odbiera dzieciaki i przyjeżdżają do mnie poznać siostrę.

https://lb1m.lilypie.com/jKB1p1.png
https://lbym.lilypie.com/XEgap2.pnghttps://lb3m.lilypie.com/UJcJp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...