Skocz do zawartości
Forum

Alergia pokarmowa u 6 tygodniowego niemowlaka


Gość MamaTosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaTosia

Mój synek ma 6 tygodni. Krótko karmiłam go piersia. Potem pił Bebilon HA, po nim bardzo płakał więc przeszliśmy na Bebilon Comfort. Bóle brzuszka jak ręką odjął. Po 10 dniach na Comfocie zauważyłam wysypkę i suche plamy na buzi, z dnia na dzien dochodzily nowe objawy. Płacz przy jedzeniu, po jedzeniu, ulewanie, a nawet wymioty, byl bardzo niespokojny, budził się w nocy co chwile, w dzien prawie wcale nie spal. Na sam koniec stracił apetyt. Sama jako niemowlę mialam skaze białkowa, wiec periatra od razu o tym pomyślała. Przepisala nam Nutramigen LGG. Nie widziałam żadnej poprawy od razu, po 4 dniach było lepiej - wysypka zaczęła znikać, płakał o wiele mniej, przestał ulewac i nie budzil sie w nocy. Ból brzuszka zwalczalismy probiotykiem i srodkiem- Bobotic. Dzisiaj miaja 6 doba na Nutramigenie, jednak od dwóch dni znowu bardzo placze. Przede wszystkim zanosi sie placzem po jedzeniu i częściej budzi się w nocy pomimo tego, ze nie jest głodny. Wszyscy powtarzają mi, że to kolki, ale intuicja matki podpowiada mi, ze to nie w tym leży problem. Wiem, ze od pediatry rodzinnego znowu uslysze to samo - kolki. Co mogę zrobić? Czym jest spowodowany jego płacz i niepokoj? Prosze o pomoc, nie moge patrzeć jak moje dziecko cierpi.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
A przybywa na masie ciała??Jakie są teraz kupki jest śluz , krew??

Ile razy dziennie i ile dokładnie nutramigenu Je? Pręży się wycina po karmieniu? Dużo jest gazów po karmieniu? Czy ulewa po karmieniu czy godzinę dwie po?
Czy dostaje mp Infacol przeciwgazowy przed każdym karmieniem? Każdym?

To są istotne pytania.

Dziecko z rozpoznania alergia pokarmowa a opis to przedstawia powinno być już leczone lekiem przeciwhistaminowym nawet y miesięcy codziennie żeby zmniejszyć stan zapalny alergiczny jelit, skóry.

Na skórę powinny być stosowane maści emolientowe żeby nie była sucha...

jeśli są zmiany skórne.....

dużo spraw proszę odpisać bo od tego zaczniemy....

Odnośnik do komentarza
Gość MamaTosia

Zanim zostal zdiagnozowany okazalo sie ze zbyt malo przybral na wadze. Je kolo 7 razy dziennie. Czasem zje 40 ml a czasem 120 ml.. odkąd pojawił sie w diecie Nutramigen, synek bardzo sie "rozregulował" jesli chodzi o ilosc karmien. Z gazami nie ma problemu. Czasem go zaboli, ale to nie jest placz lecz chwilowe stękanie. Po jedzeniu jest niespokojny, szarpie się i pręży. Wczesniej od razu zasypial, a teraz przez godzine go uspokajam. Odkad jest na Nutramigenie nie ulewa - moze zdarzy sie raz czy dwa, ale w bardzo małej ilości. Kupki sa lepkie, "plastyczne", bardzo ciężko się myje po nich pupę i są zielone. Od trzeciego tygodnia życia regularnie podaje mu probiotyk Acidolac Baby i przy KAŻDYM karmieniu kroplki Bobotic. Teraz przestały działać, ale nadal je stosuje...

Niestety nie dostałam zadnych wskazówek odnośnie pielęgnacji skóry. Pediatra kazała kąpać w nadmanganianie potasu co 2 kąpiele. Buzia wyglada juz normalnie, jednak przy dotyku czuc kaszke na buzi, szyji i ramionkach

Odnośnik do komentarza
Gość MamaTosia

Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Szanowna Pani
A przybywa na masie ciała??Jakie są teraz kupki jest śluz , krew??

Ile razy dziennie i ile dokładnie nutramigenu Je? Pręży się wycina po karmieniu? Dużo jest gazów po karmieniu? Czy ulewa po karmieniu czy godzinę dwie po?
Czy dostaje mp Infacol przeciwgazowy przed każdym karmieniem? Każdym?

To są istotne pytania.

Dziecko z rozpoznania alergia pokarmowa a opis to przedstawia powinno być już leczone lekiem przeciwhistaminowym nawet y miesięcy codziennie żeby zmniejszyć stan zapalny alergiczny jelit, skóry.

Na skórę powinny być stosowane maści emolientowe żeby nie była sucha...

jeśli są zmiany skórne.....

dużo spraw proszę odpisać bo od tego zaczniemy....


Zanim zostal zdiagnozowany okazalo sie ze zbyt malo przybral na wadze. Je kolo 7 razy dziennie. Czasem zje 40 ml a czasem 120 ml.. odkąd pojawił sie w diecie Nutramigen, synek bardzo sie "rozregulował" jesli chodzi o ilosc karmien. Z gazami nie ma problemu. Czasem go zaboli, ale to nie jest placz lecz chwilowe stękanie. Po jedzeniu jest niespokojny, szarpie się i pręży. Wczesniej od razu zasypial, a teraz przez godzine go uspokajam. Odkad jest na Nutramigenie nie ulewa - moze zdarzy sie raz czy dwa, ale w bardzo małej ilości. Kupki sa lepkie, "plastyczne", bardzo ciężko się myje po nich pupę i są zielone. Od trzeciego tygodnia życia regularnie podaje mu probiotyk Acidolac Baby i przy KAŻDYM karmieniu kroplki Bobotic. Teraz przestały działać, ale nadal je stosuje...
Niestety nie dostałam zadnych wskazówek odnośnie pielęgnacji skóry. Pediatra kazała kąpać w nadmanganianie potasu co 2 kąpiele. Buzia wyglada juz normalnie, jednak przy dotyku czuc kaszke na buzi, szyji i ramionkach
Odnośnik do komentarza
Gość MamaTosia

Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Fajnie ze tak się Pani stara.
Ale nadal nie napisane ile teraz waży. ważne.

Aha i dokladnie-.kto w.rodzinie miał alergię lub obecnie choruje i na jaką??

To bardzo istotne.

Muszę popytać.


Niestety nie wiem ile wazy, poniewaz kontrole mamy dopiero 3 marca wtedy sie okaże czy przybiera na wadze prawidłowo.
Alergie na białko mleka krowiego i soje - ja, wyroslam z tego. Aktualnie mam alergie na koty, czekolade i truskawki. Nikt w rodzinie poza mną nie jest alergikiem
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...