Skocz do zawartości
Forum

Pieśniawki - nystatyna + wit C


Gość Grzywka

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Doktorze,

W dniu wczorajszym byliśmy z Synem i pediatry, ponieważ w jego buźce zauważyliśmy biały nalot. Okazało się, że to pieśniawki. (Zdjęcie w linku)
https://zapodaj.net/e9540eca21e51.jpg.html

W zaleceniach mamy podawanie Małemu (9 mies.) 4 razy dziennie po 1,5 ml nystatyny oraz 5 kropel witaminy C.

Czy będzie lepiej, aby zwiesiną pędzlować jamę ustną Syna a witaminę C podawać na łyżeczce, czy jedno i drugie nanosić na pieśniawki a może jednak i jedno i drugie podawać łyżeczką?

Kolejną nurtującą mnie sprawą jest czas trwania kuracji. Nystatyny wystarczy nam jedynie na 4 dni! Czy to nie zbyt krótki czas stosowania leku?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzywka

Panie Doktorze, proszę o poradę. Po stosowaniu nystatyny przez 8 dni pleśniawki zginęły, jednak wczoraj znowu zauważyłam u Syna na górnej wardze, zaraz przy dziąśle, ale tylko z jednej strony, biały nalot. Lekarz przepisał nam syrop Flucorta, mamy go podawać dwa razy dziennie po 1,5 ml.

Nie dopytałam jedynie jak długo mamy ten syrop stosować. Czy dodatkowo stosować coś osłonowego typu Dicoflor? Czy nadal mamy podawać wit C?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...