Skocz do zawartości
Forum

Strach przed seksem


Gość Przerażonaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przerażonaa

Jak sobie poradzić z panicznym lękiem przed zajściem w ciążę? Unikam tego, co jest powodem kłótni z partnerem. Myślę że moge byc w ciąży i robię testy nawet tylko po pieszczotach bo ciągle mam w głowie, że mogłam byc nie ostrożna i jakoś zajść w ciążę. Jak mozna sie tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza

Przerażonaa, ile masz lat? Dlaczego zdecydowałaś się na seks, nie czując się na niego gotowa? Czy to ze względu na chęć pokazania chłopakowi, jak go kochasz? Pamiętaj, że gdyby on Cię kochał i szanował, nie wywierałby na Tobie presji, byś uprawiała z nim seks. By bliskość była satysfakcjonująca, powinna być niewymuszona. Powinnaś chcieć tego sama. By nie drżeć po każdym zbliżeniu, czy przypadkiem nie zaszłaś w niechcianą ciążę, najlepiej udać się do ginekologa i przedyskutować z nim opcję najlepszej dla Ciebie antykoncepcji. Możecie łączyć kilka metod. Mechaniczne zabezpieczenie w postaci prezerwatywy + tabletki. Oboje z partnerem powinniście rozważyć, w jaki sposób będziecie się zabezpieczać. Pamiętaj jednak, by do niczego się nie zmuszać. Jeśli nie czujesz się gotowa na dzień dzisiejszy na seks, masz obawy, nie czujesz się bezpieczna, nie podejmuj współżycia. Przedyskutujcie to z partnerem. Wysłuchajcie swoich argumentów. Nic na siłę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...