Skocz do zawartości
Forum

Problemy z brzuszkiem


Gość Iskierka89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iskierka89

Widzę,że ten temat jest tutaj poruszany niejednokrotnie, ale chciałabym się upewnić,że to na pewno to. Córka jest na Nutramigenie stwierdzono alergie pokarmową dodatkowo przepisany został Debidat malutka od urodzenia ma problemy z wypróżnianiem po zmianie mleka poprawiło się, ale od jakiś 2 tygodni płacze tak przeraźliwie aż widać,że ja coś boli. Podczas jedzenia z początku bulgocze w brzuszku w miarę napełnienia żołądka bulgotanie ustaje do tego pojawiły się na brodzie krostki z białym czubkiem.Stwierdzono kolki i przepiano espumisan niby jest lepiej,ale jeszcze nie tak jak powinno.Do tego dochodzi katar, który spływa do gardła przez co dziecku się ulewa wraz z wydzieliną.Przepisano nasivin soft oraz Cebion jeśli to nie pomoże Dicortinef. Od 2 dni ciemnozielone kupy czy ma to związek z tymi wszystkimi lekami? Czy to dobre leczenie? Czy w przypadku kataru można z dzieckiem wychodzić na spacery?Nadmienię,że dziecko ma niespełna 7 tygodni.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
Dicortineff to lek sterydowy z antybiotykami ale do oczu i nosa. I nie wolno go podawać do nosa ! Zresztą nie wolno go podawać bez konsultacji z laryngologiem i okulistą!
Nie radzę.
Jakie problemy z wypróżnianiem ma dziecko? Przez ile dni dokładnie nie oddaje stolca ? 2 ? 7? To istotne.

Czy w kupkach jest śluz? Krew?

Jakie były objawy alergii pokarmowej ??

Skórne zmiany? Biegunki? Zaparcia powyżej 7 dni? Czy w rodzinie występuje alergia? Czy dziecko miało wykonane badania ige swoiste na alergię? Na mleko lub panel pokarmowy? Czy mleka są zmieniane "na próbę".

Od kiedy dokładnie jest katar?

Jak często jest ulewanie? Czy od razu po jedzeniu jest noszona na rękach ? Wtedy często ucieka się niemowlaków przeponę i brzuch- każde wtedy ulewa....to częsty błąd. Po jedzeniu dziecko należy położyć z lekko uniesionym tułowiem pod lekkim kątem nie nosić i ściskam brzuch..pisze bo nie wiem jak państwo to robicie .

Jeśli kupy zmieniły kolor tylko to jest jest problem. Gorzej jeśli są wodniste śluzowe i z krwią cuchnące.....

Katar - myślę że wystarczy kilka dni nasivin i cebion.

Po zakończeniu kataru i zbadaniu przez pediatrę- można wychodzić na spacer.

Odnośnik do komentarza
Gość Iskierka89

Badan tych nie miała robionych, ja jestem alergiczka na pyłki traw, oprocz bolacego brzuszka i problemow z zalatwianiem nie było nic innego.Corka z poczatku nie zalatwiala sie przez 3 dni teraz robi raz dziennie ale meczy sie przy tym bardzo krwi i sluzu nie zaobserwowalam ale sa cuchnace.Po karmieniu jest odrazu pionizowana a ulewa roznie nie raz jakies 10 minut po karmienie ale potrafi godzine pozniej do tego mecza ja czkawki.Katar trwa jakos tydzien.

Odnośnik do komentarza

Badania konieczne .
Mleko dobrze zagęszczać kaszką typu sinlac- ulewania powinny się zmniejszyć.

Można podać gastrotuss baby syrop: Noworodki do 5 kg masy ciała: 2,5-3 ml, 5-10 minut po karmieniu. W przypadku cofania się treści żołądkowej po podaniu, podać dodatkowo 1 ml preparatu.

To powinno uspokoić sytuację.

Tygodniowy katar - może potrwać jeszcze tydzień. Myślę że nasivin , sól fizjologiczna i odciąganie kataru np Gruszką gumową - powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...