Skocz do zawartości
Forum

Wrzesniówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jolakola

co do nospy to zawiera ona drotaweryne nie jest to odpowiedni lek w ciazy, znajduje sie w kategori C tzn brac w ostatecznosci, a nie profilaktycznie, podczas karmienia piersia jest ona zabroniona, bezpieczniejszym lekiem jest paracetamol, zawarty w apapie, na bole brzucha, nie kazde bole odrazu spowoduja poronienie czy porod, cala poprzednia ciaze mialam skorcze od 16 tyg, o bolach brzucha kregoslupa juz nie wspomnie, i ani razu nie bralam na to nospy, tylko paracetamol i to tez w ostatecznosci , pracowalam do 7 miesiaca ciazy , uprawialam codziennie sex, od 37tyg regularnie by przyspiewszyc porod ale nic nie przyspieszylo, wywolywali mi w 41, od 32 tyg codziennie meczyly mnie takie bole i skorcze ze wylam z bolu, zwlaszcza w nocy, sadze ze ten lekarz zdecydowanie przesadza z ta nospa zwlaszcza ze wplywa ona niekorzystnie na zdrowie dziecka,

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Ja też nie uważam, że do wszystkiego trzeba podchodzić z instrukcją obsługi. Chodzi mi bardziej o nabycie pewnej wiedzy nt. działań i skutków. Ale gdybyśmy np. słuchały tylko naszych mam i babć, to wszystko podawałybyśmy z cukrem. Byle tylko dziecko wylizało talerzyk i miało fałdeczki. :D

Co do no-spy, to rozwijając wątek, wiem, że mamy muszą potem chodzić z dziećmi na rehabilitacje itd. Na co to komu tak zapobiegawczo? Oczywiście każdy inaczej reaguje na leki itp. Nie każde dziecko będzie miało problemy... Chyba lepiej nie ryzykować. Ale jeśli lekarz zalecił, to skonsultowałabym z innym, a nie działała na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

No jak jest jakies ryzyko przedwczesnego porodu I np szyjka bardzo juz skrocona I lekarz chcr zapobiec skurcza zeby nie poronila to jak najbardziej lykanie tej nospy bylo by zrozumiale ale takie profilaktyczne lykanie moze wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku. A propo lekarstw to polozna mi w przychodni zaproponowala paracodin zebym sobie brala bo brzuch mnie bolal I na kontroli jej mowilam. Nie wiem czy wiecie co to za lek. Jest to cos podobnego jak morfina. Ma bardzo silne dzialanie psychotropowe i oduzajace. Wyzadzilo by to wiecej szkody niz ta nospa. Pamietam ten lek bo dostalam po porodzie na bol brzucha I potem sie martwilam czy dziecko karmic bo nie wolno. A ona mi tak o chciala to przepisac na bol brzucha. Kolezanka to w ciazy brala bo sie nawet nie zastanowila I nie sprawdzila co oni jej dali. Teraz placze bo z dzieckiem non stop po lekarzach chodzi. Tak ze jak lekarz nawet cos daje to trzeba sie dwa razy zastanowic i spytac najlepiej o opinie 2 innych. Ja wolalam sie meczyc bo pod koniec ciazy tez mi to dac chcieli na skurcze bo naprawde byly mocne I wystepowaly codzien. Nawet po kilka godzin. Wolalam brac tylko paracetamol zeby dziecku nie szkodzic. A to I tak pikus przy tym co bylo podczas porodu. Taka chyba mam nature bo inne kobiety skurcze to dopiero przy porodzie maja I malo bolesne. Zreszta polozne pierwszy raz widzialy zeby ktos zemdlal 5 razy podczas porodu. Pozniej juz mnie faszerowali lekami w kregoslup. Tylko dawke zwiekszali bo szybko przestawaly dzialac.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Ja chodzilam w pierwszej ciąży z mężem na szkole rodzenia i powiem tak 50 % informacji było przydatne-mój mąż dużo z tego wyniósł co okazał mi wsparciem podczas porodu niestety drugie 50 było zbędne czyli np takie co mam robić podczas porodu bo mój porod mi kompletnie na to nie pozwolił co do oddychania uwiezcie mi choćby nie wiem jaka położna was uczyła oddychać podczas porodu i tak zrobicie to po swojemu... A zawsze przy porodzie położna mówi co robic. Jeśli chodzi o posylania dzieci do przedszkola to sama oodlalam córkę w wieku 2.5 i świetnie sobie radziła z tym ze była w mojej grupie bo jestem nauczycielem. Teraz posyłam ja do pobliskiego przedszkola od września. Jedyny minus to choroby, ciągle choroby. A tak wogole pobolewa was podbrzusze? bo mnie tak jakby boli jajnik.

https://www.suwaczki.com/tickers/16udskjojdz05qpj.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, mam takie pytanie czy wam tez mijaja objawy? Mi powoli mija tkliwosc piersi a nawet powoli nabieram ochoty na mieso. Troche sie martwie bo na mieso nie moglam patrzec a teraz powoli wraca mi ochota na mieso.

Odnośnik do komentarza

MartaGro gdzieś czytałam że w ciąży nie zaleca się jazdy na rowerze, ale nie napisali dlaczego. Może pozycja podczas jazdy jest nieodpowiednia, niewiem, ale tak czytałam.
bejbus mi objawy minęły w 12 tygodniu też mnie to martwiło, ale synek zdrowy więc to naturalna kolej rzeczy. Nie martw się ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv9vvjnfg7hbm8.png

Odnośnik do komentarza

Princessa wcale sie nie dziwie ze chcesz juz kupowac ciuszki dla malenstwa w pepcko jest pelno tego i nie drogo juz tez mnie kusilo zeby cos kupic ale sie powstrzymalam tez nie znam jeszcze plci a to bardzo istotne ... czuje ze bedzie syn ale kazdy mowi ze coreczka wiec juz sama nie wiem pozostaje tylko czekac....

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn33e3kt3pljxzb.png

Odnośnik do komentarza
Gość jolablk

rower moglby się na kamieniu przewrocic itp., choć to samo jest ze nie wolno na krzesłach stawac bo spaść można, a ja uznałam ze to dotyczy tylko zaawansowanej ciąży, albo gdybym miewala omdlenia, a skoro nic mi nie jest to sobie sciagam z wysokich polek make czy cos

Odnośnik do komentarza

MartaGo
chociaż na prenatalnym coś niby odstawalo ale mówiła żeby nie zwracać aż tak na te przypuszczenia bo te narządy są prawie takie same. Zaś na usg 28 lutego coś niby świeciło między nóżkami ale nic nie zauważyła żeby odstawało może dowiem się 20 marca. Kupić mogę w uniwersalnym kolorze :) bo wózek wanienka łóżeczko itp to dopiero w czerwcu. Mi się wydaje że chyba chłopczyk. Bo w te zachciankowe zabobony. Kształt brzucha czy brzydka cera to jakaś bujda :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk

Juz prawie 15 tydzien. U mnie ma byc corcia. Narazie nic nie kupuje bo ostatnio tez corka miala byc a man chlopaka. Dopiero po polowkowym bede robic zakupy. Zostawilam sobie po synku troszke ubran. Wiekszosc sprzedalam lub oddalam. Ale te najladniejsze I uniwersalne schowalam . I najmniej zniszczone. Glownie te dla noworodka. Tak do 4 miesiaca. Bo te wieksze to syn plamil. A pomlamionych nie bylo sensu zostawic. Przewijak mam. Wozek. Lozeczko. Syn w nim jeszcze spi. Ale jemu kojec kupimy. I tak przez pierwsze pol roku bede spac z dzieckiem bo tak karmic wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

Wiekszosci rzeczy nie zdazylam sie jeszcze pozbyc. Wiekszosc tez byla uniwersalna. Np posciele kupowalam mu zielona I niebieska I ochraniacze do lozeczka. Ale kupilam w kubusia puchatka wiec dla corki tez sie nada. Syn juz spi pod normalna posciela. Teraz ma w auta.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

Zapomnialam hasla do starego konta. Tworzenie nowego to jakas magia bo jakies bledy wyskakuja. Zreszta wchodzenie na forum to koszmar. Sporadycznie udaje mi sie nadrobic co naskrobalyscie. Bo przeczytam 2 strony i juz mnie wyrzuca. I kolejna godzine nie moge wejsc. Wiec odpuscilam sobie juz zakladanie konta i suwaczek. Musialabym trafic w dobra minute gdzie forum nie szwankuje. Chyba idziemy tak samo. Termin na sierpien ale I tak czuje ze przenosze. Choc kto wie podobno 2 idzie szybciej. My dla dziewczynki mamy wybrane imie od kad zaszlam w 1 ciaze. Wtedy miala byc Kornelia I tak zostalo ze jak bedzie corka to tak bedzie miala na imie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...