Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam dziewczyny, że dla mnie to był szok i właściwie nadal jest, bo ciąża bliźniacza to ostatnie czego mogliśmy się z mężem spodziewać :) Na USG byłam tydzień temu i to była moja pierwsza wizyta (nie robiłam wcześniej bety), wielkości zarodków ponad 1cm każde co wskazywało na 7t6d, ale co do serduszek to tylko u jednego malucha było widać wyraźne, bijące serce, co do drugiego babeczka jeszcze miała wątpliwości dlatego w środę zrobi mi jeszcze raz USG i może coś się wyjaśni. Tak do końca jeszcze się nie nastawiam bo wszystko może się zdarzyć ale jestem dobrej myśli, między zarodkami jest minimalna różnica więc powinny rozwijać się podobnie.

Zapewne gdybym urodziła dwójkę to miałabym sporo roboty na głowie ale z drugiej strony na przyszłość to super sprawa, dzieci bawiłyby się razem, zapewne szybciej by się rozwijały i ogólnie wiecie odchowana dwójka za jednym zamachem :) Najbardziej przeraża mnie myśl karmienia i przebierania maluchów w tym samym czasie no i ten tarański, ogromny wózek, na którego widok nikt nie przejdzie obojętnie :P

Jeżeli jesteście ciekawe dam wam znać jak sytuacja wygląda po wizycie :)

Odnośnik do komentarza

Andzio moja pierwsza ciąża byla bliźniacza. Niestety ją poroniłam. Bardzo się z niej cieszyłam i do tej pory mi sie łzy pchaja do oczu jak pomyśle. Ale widocznie tak miało być.

Dziewczyny czy Wy też nie możecie spać? Ja już ktorys raz z kolei nie śpie pol nocy przez mdlosci albo budzi mnie wilczy apetyt. Staram sie nie jesc po nocy i zapycham się piciem bo nie chce po urodzeniu wyglądac jak mielony ;) :D

Odnośnik do komentarza

A ja przy poprzedniej ciąży miałam w 5 tyg - 2 pęcherzyki, ale w jednym był zarodek, ten drugi zanikł po tygodniu, z blizniaczymi często tak podobno jest że przetrwa ten silniejszy. Kłopot jest napewno ale na przyszłość super.

Że spaniem mam podobnie, nie umiem zasnąć do 2,3 a potem rano masakra... ja jednak nie mam już mdłości ale mam problem z ulozeniem się wygodnie. Na brzuchu już odpada...

Ok, zbieram się do pracy, muszę małą jeszcze dowlec na sankach do p-la. .

Oczywiście daj znać jak po wizycie:) czekamy.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Moze nie bedzie tak zle Usmiechnieta i co najgorsze masz za soba :-) albo spojrz na to z drugiej strony, masz mdlosci znaczy, ze u dzidzi ok hehehe :-)

Pytalam gin o aktywnosc fizyczna w ciazy, powiedziala, ze w 1 trymestrze lepiej dac sobie na wstrzymanie. Jesli bedzie ok i bede miala pozwolenie to bede cwiczyc chociaz 2 razy w tyg. Narazie duzo leze, nie przemeczam sie i bardzo mnie to juz irytuje. Chodze z cora na spacery, ale na te mrozy to pol godzinki i do domu.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Powiedzcie mi czy Wam tez trwardnieja brzuchy i macie takie ciagniecia w podbrzuszu ?
Wczoraj kilka razy mi sie tak stalo, tak sie od dolu napinal brzuch, 2-3 razy po poludniu. Troche spanikowalam. Wzielam no spe. Musze jutro gin powiedziec o tym

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Typowo podbrzusze mnie bolalo :-/
Nie wiem, nie mam pojecia, zobaczymy co jutro gin powie na to.
Poprosze o usg, moze mi zrobi, w co watpie, ale sprobowac mozna :-) mialam tydz temu wizyte to pewnie stwierdzi, ze nie ma potrzeby. Bardzo bym chciala zeby mi zmierzyla szyjke, bo przeciez nie mam jej w calosci, wolalabym aby to kontrolowala na bierzaco. A ostatnio nic nie mowila na temat dlugosci szyjki. Nawet karty ciazy nie mam jeszcze. :/ a Wy juz macie ?

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

No tak Usmiechnieta, nie zalozono mi karty, powiedziala ze przy kolejnej wizycie. Ostatnio tylko usg i bez badania na fotelu. Kurde, mialam zaufanie do tej gin ale widze, ze cos jest nie bardzo :-/ mialam nadzieje, ze poprowadzi mnie jak nalezy. Zobaczymy co bedzie jutro.. jesli nie bedzie wyjscia bede szukac innego ginekologa. .

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Wg OM dzisiaj 7t5d. Wiec ostatnia wizyte mialam 6t6d. Nawet nie mierzyla dzidzi ani nic. Chyba za bardzo bylam podekscytowana tym ze bije serduszko i nawet nie zwrocilam na to uwagi. Powiedziala, ze wszystko ok i widac na wtedy mi to wystarczylo. Oj, oj.. mam nadzieje, ze jutro gin sie poprawi i obsluzy mnie jak trzeba :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...