Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

10 tydzień 3 dzień. Wy też za niedługo zobaczycie swoje Ufolki, to tak szybko leci, że nie wiem czy zdążę wybrać ten wózek:)
Ostatnio stanęło na Maxi Cosi Mura 4. Pewnie się jeszcze zmieni 1000 razy. Właśnie skończyłam przygotowania do porannej hospitacji, zostało mi 4 pół g snu... już się nie kąpie, pójdę z tlustymi włosami.... mam już to gdzieś...
Te nerwy tylko dziecku nie potrzebne, dlatego mam żal do dyr. Ciekawe czy by chciała żeby jej córkę w ciąży ktoś tak traktował....

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuski, nie wiem jak to zrobiłam ale dałam radę wstać o 6... Nawet już umyłam włosy,bo jednak miałam już przeokropne... w dodatku odrosty od sierpnia. Mam tylko nadzieję że podczas zajęć hospitacyjnych nic się nie stanie, bo mam prowadzić je z wykorzystaniem met. Ruchu Rozwijającego - z demonstracja, więc nie omine wysiłku i różnych pozycji... szkoda gadać. Tzn, lubię pracować ta metoda z dziećmi ale niekoniecznie z brzuchem i pod obserwacja - sądząc po nastawieniu - krytyczną.
Trzymajcie się,lecę.

Odnośnik do komentarza

Alutka, nie nakręcaj się sama, na pewno dobrze wiesz że to nie ma sensu a i tak swoim przejmowaniem nic nie zmienisz oprócz tego, że będziesz jeszcze bardziej zdenerwowana...
Twoja beta wygląda naprawdę dobrze, nie przejmowałabym się % przyrostu, że nie jest książkowe 66%, nie czepiajmy się tak wszystkiego. Spokojnie, nic nie zmienimy i nie przyspieszymy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w390bv3qgm1zx7.png

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ywn157u1qwnog.png

Odnośnik do komentarza

dzisiaj napisała do mnie siostrzenica mojego męża.
wysłała mi zdjęcie testu ciążowego i się pytała czy to coś tam to druga kreska. ja tam nic nie widziałam, moja siostra stwierdziła, że może coś i widać, że test trzeba powtórzyć.
dziewczyna młoda bo ma jakoś 16-17 lat no ale takie rzeczy się zdarzają. zaczęłam się wypytywać czy to na pewno jej test, ile jej się okres spóźnia. a wiecie co ona na to? że okres to dopiero za jakieś 15 dni powinna mieć, ale śluz ma jakiś inny....
no ja wybuchnęłam śmiechem w pierwszym momencie, ale w drugim się załamałam, że ona tak mało wie. przecież to miała na pewno kilka razy na biologii, na wychowaniu do życia w rodzinie, zresztą w internecie można się wszystkiego dowiedzieć jesli matki boi się zapytać. ale łatwiej najpierw do łóżka wskoczyć a potem się martwić i dzień po zacząć testy robić, bo nawet nie wie po jakim czasie do zapłodnienia dochodzi...

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Alutka daj znac po wizycie co Ci gin powiedzial. Zycze samych dobrych wiesci !! :-)

Axam, powodzenia, dasz rade!
Na Twoim miejscu bym zaniosla L4 z dnia na dzien i niech sobie radza.

Cichadoro; niestety edukacja seksualna w szkole jest jaka jest. Pozniej sa tego efekty. Moim zdaniem nauczyciele tez czesto nie traktuja wychowania do zycia w rodzinie tak jak powinni, pamietam ze te lekcje mialam z nauczycielka innego przedmiotu i czesto albo prowadzila dodatkowa lekcje albo robila swoje papiery a my robilismy co chcielismy. Niestety. Rodzice czesto unikaja tego tematu. Seks to nadal temat tabu. Moi rodzice tez ze mna nie gadali na temat antykoncepcji, wspolzycia i jego konsekwencji. Jakos mam charakter taki jaki mam. Z pierwszym razem czekalam dluuugo, mialam 18 lat skonczone jak sie zdecydowalam. Moj pierwszy partner jest moim mezem :-)

Odnośnik do komentarza

no ja akurat miałam to szczęście, ze nie mogę narzekać na edukację seksualną, jakoś tak trafiałam, że juz od podstawówki było wszystko tłumaczone.
ja nigdy z ta dziewczyną nie miałam dobrego kontaktu, więc jestem ciekawa ilu osobom to jeszcze rozesłała....
ja jak miałam podejrzenia o ciąży to pierwsze co to wyliczyłam kiedy były dni płodne. zasugerowałam, żeby ściągnęła aplikację z kalendarzykiem, to powiedziała, że niby ma, ale jakoś nigdy jej się nic nie zgadza...

ale ona nigdy nie miała równo pod sufitem, z rok temu chciała kupic gdzies pozytywny test ciązowy, żeby chłopaka przy sobie zatrzymać, może drugiego już na serio chce usidlić ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

a mi kolejny dzień wszystko śmierdzi. nic jeść nie mogę, jak coś sobie wymyślę, coś co dam radę przełknąć to oczywiście w domu tego nie ma.
ale wczoraj wieczorem to już przekroczyło wszystkie granice. kładę się spać, synek obok się przytula, a ja czułam od niego zapach surowego mięsa, normalnie jakby się bawił surowymi piersiami z kurczaka i mu taki smrodek został. oczywiście to nie jest możliwe.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Mam ten sam problem ale ze sniadaniem.. mam ochote na to na tamto, ale jak patrze na jedzenie to nie mam ochoty na nic.. max 30 minut po przebudzeniu musze cos zjesc bo mnie ciagnie na wymioty ! Ech..
gotuje obiad, nawacham sie zapachow i nawet nie mam ochoty sprobowac jak smakuje :-/
Maz sie ze mnie smieje, ze raz mi nie dobrze a za chwile jem bo mnie ssie w zoladku. . Tak zle i tak nie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Cześć Mama 2014- ja jestem dalej tylko tutaj:) na fb nie skacze bo nie mam konta.
Witaj Martyna - nadciśnienia nie miałam nigdy, wręcz przeciwnie, ale z Krzyśkiem i pepowina i owszem ( w pierwszej ciąży). Teraz jestem w 3, a w sumie 4 ciąży( raz poronilam niestety) więc teraz czekam na 3 potomka, więc łączy nas chyba mnogość ciąż:)

Wróciłam dziś z pracy i po prostu padłam, miałam robić obiad ale byłam tak zmęczona, kręciło mi się w głowie że ledwie dowleklam się do łóżka, bo myślałam że zemdleje. Kiedyś raz jedyny w 1 ciąży zemdlałam, tak totalnie, na kilka sekund, ale to było w lato, upał, no i byłam w 4 miesiącu, moja mama przy tym była i mało co zawału nie dostała. A potem mówiła, że tak się strasznie wystraszyła,bo wiedziała że nas może we dwie stracić... no rzeczywiście, nie chciałabym być na jej miejscu. Także trzeba uważać, jak się zaczyna coś dziać to od razu szybko trzeba usunąć albo usiąść żeby przy upadku bezwladnym nie uderzyć się w głowę albo brzuch.

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj poszłam odebrać dowód rejestracyjny, no i wiadomo grubo ubrana, na dworze zimno, a w urzędzie gorąco i tez słabo mi sie zaczęło robic. W dodatku przede mną bez kolejki weszła kobieta w widocznej ciąży, no a przecież nie bede sie kłócić ze ja tez w ciąży, tyle ze nic nie widać jeszcze. Ale ja w poprzedniej tez miałam problem z tym ze mi sie słabo robiło.

Na wieczór położę sobie jakiegoś banana przy łożku czy bułkę bo rano to sie zwlec z łóżka nie mogłam z głodu, bo oczywiście wieczorem nie byłam w stanie nic wcisnąć, zreszta jak i przez większość dnia. Chyba zaczynam rozumieć co to są zachcianki, mam na cos ochotę, nie zjem tego od razu to za 5 min mi już niedobrze od tego. W pierwszej ciąży tak nie miałam, wiec może jednak dziewczynka... ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

A wiec wróciłam. Trochę uspokojona aczkolwiek nie do końca. Najważniejsze - serduszko jest !! Bąbel jest mały 5,5mm i wychodzi ze to 6t2dz. Lekarz mówił ze wszystko wygląda dobrze. I że tak się zdarza ze czasem na początku bąbel wolniej rośnie a potem się to wyrównuje. Rozbieżność jest spora bo z miesiączki termin wychodzi na 18 sierpnia a z dzisiejszego usg na 30 sierpnia. Kolejna wizytę mam za 3 tygodnie.
Czy wy też mialyscie takie rozbieżności?

Co do bety to lekarz powiedział ze przy takiej becie przyrost nie jest już tak wysoki.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jak jesteście głodne to jedzcie, często, małe porcje, wystarczy nie podjadać słodkiego i np paluszkow, bo one w ogóle nie dają wartości dzidziom a tylko tyje się od nich. Leci mi teraz 11 tydzień i już straciłam ten początkowy apetyt, nie mam już napadów głodu i ssania w żołądku. Małe rośnie i ma się dobrze a ja już wchodzę w kolejny etap ciąży, ten przyjemniejszy, mdłości już prawie nie mam, no... sporadycznie. I tego też Wam życzę, żeby szybciutko nastąpiło i u was, bo 7,8,9 tydzień jest rzeczywiście nie przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Alutka, moze owu mialas pozniej i stad taka roznica. A moze wg wielkosci fasolki tak wychodzi i taka roznica sie zrobila, a pozniej tak jak lekarz mowil sie wyrowna :-) u mnie wg gin co bylam prywatnie jest tydzien roznicy. Wg om 17.08 a wg gin 24.07.

Z zawrotami glowy nie ma co szalec. Tez jak mi sie kreci to staram sie usiasc czy jak mam mozliwosc to choc na 5 minut polozyc .

Odnośnik do komentarza

No widzisz, wszystko jest dobrze:)!!! Już wyluzuj, serduszko rozwinięte. Takie rozbieżności mogą być, teraz już będzie się rozwijać:) Ciesz się dzidziusiem, gadaj do niego, śpiewaj, wspomozesz tak jego rozwój, myśl o nim już jak o żywym czlowieczku, który że wszystkich sił rosnie w Twoim brzuszku.

Odnośnik do komentarza

Alutka33 ciesze sie ze wszystko jest ok. Ja dzisiaj to jakas masakra. Mdlosxi dzisiaj byly mniejsze ale tak mnie kole w pachwinach ze masakra. Nie mam pojecia co to. Do tego brzuch mnie dziwnie boli. W ogole w o chwile mam takie cos ze w klatce piersiowej mnie tak chwilowo przydusza i takie chlupanie czuje. Czy to może byc od ciaży bo tak mi to na serce troche wyglada.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Martyna, ja w pierwszej ciazy mialam nadcisnienie. Na szczescie trafilam z nim do odpowiedniego lekarza, dopasowal mi leki.. z koncowka ciazy bylo coraz gorzej, do tego upalne lato, zaczelam puchnac, stan przedrzucawkowy i cesarka w 37tc. Nie pamietam jak sie nazywaly tabletki ktore bralam, cos na d chyba. Pamietam ze na poczatku to po 2-3 na dzien musialam lykac. Pozniej jak sie ustabilizowalo to po 1.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...