Skocz do zawartości
Forum

nietolerancja mm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Temat trochę odbiega od głównego nurtu, ale może otrzymam jakieś wskazówki co do dalszego postępowania.

Mój najmłodszy synek w zasadzie od początku nie toleruje mleka modyfikowanego. Dopiero w wieku około 10 miesięcy przestał źle reagować na przetwory mleczne, ale próby podawania ograniczam do naprawdę niewielkich ilości - np. dwie łyżeczki jogurtu naturalnego. Wybieram takie, które nie są zagęszczane białkami, nie mają dodatku mleka w proszku czy innych.
Natomiast podanie nawet niewielkiej ilości np. kaszki na mleku modyfikowanym (np. dotąd podawana kaszka bezmleczna zmieszana w połowie z mleczną) powoduje wymioty. To ciągnie sie od około 2 miesiąca zycia, kiedy przy kryzysie laktacyjnym pierwszy raz podałam mu 30 ml mm. jakakolwiek próba potem kończyła sie tak samo, więc z czasem zupełnie zrezygnowałam z jakichkolwiek produktów z zawartością mm.

Pediatra poza stwierdzeniem, cyt.:"że mały wie, co dobre" ograniczyła sie tylko do stwierdzenia, ze może kiedyś wyrośnie i mam wprowadzić Sinlac. Za około 2 miesiące wracam do pracy, więc pewnie i karmienie piersią będzie ograniczone, jak synek pójdzie do żłobka.

Skoro nie mogę podawać produktów mlecznych, to jak uzupełnić dietę o składniki z niej pochodzące? A może po ukończeniu roku mleko nie jest już tak istotne, mimo, że wszędzie czytam, ze mleko w diecie małych dzieci jest bardzo ważne?
I czy rzeczywiście czekać, aż dziecko "wyrośnie" z tej przypadłości (jego starsze rodzeństwo nie miało tego typu problemów, starszy syn ma inne alergie), czy jednak coś powinnam jakieś działania w tej kwestii podjąć?

Karmię piersią, sama jem sporo nabiału, a nie zauważyłam jakichkolwiek niepokojących objawów u synka, pojawiają się tylko po podaniu jemu czegoś z mm.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...