Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi Mamusie (raczej starszaków). Synek przez 1,5 roku praktycznie wcale nie chorował, potem miał zapalenie gardła i dostał antybiotyk. Od tego czasu co najmniej raz w miesiącu ma gorączkę, czasami nawet częściej. Zazwyczaj to sama gorączka, choć bywa z katarem i kaszlem. Miałyście takie coś? Po antybiotyku to czy co?

Odnośnik do komentarza

Heeej,
Ale dawno mnie tu nie bylo! Nie wiem dlaczego, ale nie przychodza mi powiadomienia o nowych postach na maila. Wychodze,a tu tyle do nadrobienia :)

My tydzien temu mielismy druga dawke 6w1 i rota i poki co jest ok. 26.10 idziemy robic drugie pneumo i juz sie boje. Po pierwszym bylo srednio, a 29.10 mamy wyjazdowe chrzciny u przyjaciolki. Zobaczymy jak to bedzie...

Od soboty znow jestem u tesciow, bo maz w delegacji. Pogoda ma byc ladna wiec licze,ze uda sie byc na polu sporo.

Dalej borykam sie ze spaniem Wojtka. W nocy wciaz sie budzi, e ciagu dnia ma 2-3 drzemki po 30min, w jak przychodzi wieczor, to jest wykonczony i nie moze zasnac... :/ bledne kolo... Juz ja sie z nim klade na drzemke,zeby chociaz pospal godzine, ale na dluzsza mete, to chyba slabe rozwiazanie :/

Z zebami chyba jakas przerwa sie zrobila, bo przestal sie slinic,ale do buzi pcha wszystko. Tez mamy jakby pekniete dziasla na dole wiec zobaczymy kiedy cos sie pojawi :)

Mysle teraz nad kupnem jakiegos spiworka na zime do wozka, ale chyba juz do spacerowki, bo w gondoli malo miejsca zostalo... Myslalam,ze dojezdze do zimy,ale sie przeliczylam. Nasz kolos pobija wszystko z waga i wzrostem :P

Zauwazylam tez,ze zaczyna okazywac co mu sie nie podoba. Dzisiaj nie chcial jechac w wozku i plakal- wrecz sie darl cala droge. Wyciagnie czlowiek z wozka i dziecko radosne jak nigdy :D ale rosnie charakter :P

Pozdrowienia dziewczyny i pieknego tygodnia!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie!
Z racji tego, że synek urodził się miesiąc przed terminem z lipcoweczki musieliśmy przechrzcic się na czerwcóweczke.
Tymusia wyciągnęli już w 36 tygodniu przez wzgląd na wykryte u mnie łożysko przodujące. Jakby tego było mało wykryto u mnie i u męża dosyć rzadka niezgodność krwi. A mianowicie alloimmunologiczna maloplytkowosc plodu. Pierwsze 2 miesiące życia mojego maleństwa były pełne stresu. Doszliśmy do wyniku 8 transfuzji krwi a dokładnie trombocytow i żadna z nich nie przyjęła się na dłużej niż tydzień. Dopiero gdy Tymek skończył 5 tygodni jego organizm sam podjął pracę nad produkcja brakujących elementów krwi. Żeby tego było mało już dzień po urodzeniu wykryto u Tymka krwiaka w głowie, lekarze przez kolejne 2 tygodnie nie byli w stanie stwierdzić skąd on się tam wziął i czy nie będzie miał wpływu na rozwój w przyszłości. Na szczęście rodziłam w Niemczech bo już nie jeden lekarz w Polsce powiedział mi, że prawdopodobnie Tymek nie przeżył by 3 dni w polskim szpitalu.
Na szczęście po dosyć ciężkim starcie, Tymek ma się teraz dobrze. Cały czas jest na moim mleku, co miesiąc przybiera kilogram i jest z niego mała gadulka.
Mamy delikatne problemy z zasypianiem codziennie na noc ale już zdążyłam się do tego przyzwyczaić. Mam nadzieję że będzie to okres przejściowy.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich pociechy ;)

Tekst linka

Odnośnik do komentarza

TymkowaMamo to najgorsze już za Wami, dobrze, że tak to się skończyło i mieliście dobrą opiekę w Niemczech. Nic tylko zdrówka teraz :)

Co tam słychać u reszty forumowiczek? My się możemy pochwalić zębem :O już nam wyszedł, ale trochę się Młody namęczył, na szczęście kryzysy tylko wieczorne miał, także nurofen i do spania. Budził się tak 2-3 razy, także jak na niego to szok. Ale dzisiaj już z powrotem przespał całą noc. Dodatkowo opanował przewrót z pleców na brzuch i teraz ciągle to robi, szczególnie jak mu się coś nie spodoba, to taka jego wesja "focha" :D w drugą stronę ze dwa razy przypadkiem mu się udało.
Jesteśmy po drugim szczepieniu, nałożyło się to z tym zębem, także spodziewałam się armageddonu, ale zniósł je dobrze (poza rykiem przy wkłuwaniu) :)
Pozdrówki dla Was :)

http://www.suwaczek.pl/cache/cff90f92a2.png

Odnośnik do komentarza

U nas Calu czas czekamy na zabka. Ma wyjsc na dole po Präfektur stronie tak lekarz powiedzial. Uzywamy dentinox x3 dziennie. Juz dluzszy czas maly spi w nocy kiepsko-spi 3h a potem co godzine sie budzi.Kupki ma rzadkie I czesto po plecki. W pt 2 szczepienie. Ja jestem chora na angine, lekarz dal mi antybiotyk bezpieczny tez dla maluszka ktory je z piersi. Tez ostatnio musialam wyjsc na badanie testu obciazenia glukoza i maly pomimo ze byl glodny butelki przez 4h nie chwycil

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz6k6nlhg8db7bd.png

Odnośnik do komentarza

My też po drugim szczepieniu. Marta dzielna za mamusią:P Tylko przy wkłuciu płakała, ale nawet też nie tak przeokropnie:) Szczepienie wczoraj i na szczęście żadnych ekscesów typu gorączka czy marudzenie, także odpukać jest OK. Ogólnie u nas coraz weselej, roboty przy dwójce jest, ale nie narzekam.

Z mniej fajnych rzeczy to pojawił mi się jakby polip przy odbycie, nie hemoroid tylko jakby pozostałość po nim czy coś takiego:/ Nie dość, że mam polipa na szyjce macicy to jeszcze tu takie coś. Miała któraś z Was takie dziadostwo?

Odnośnik do komentarza

Polipa z szyjki trzeba usunąć, ale to do grudnia muszę czekać bo musi minąć pół roku od porodu. Tego przy odbycie nikt nie widział jeszcze, bo to niedawno wyczułam. W grudniu się okaże co dalej.

My wczoraj mieliśmy stresa. Mamy takie kółko na szyję do pływania, starszy korzystał, młodsza też lubi, więc pływa sobie w wannie, jest fajnie, w pewnym momencie się wyślizgnęła i poszła pod wodę. No w sekundzie ją wyciągnęłam, jest wszystko ok, ale stres był.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze pytanko mam. Marta przesypia całe noce. Ale za to mam wrażenie że w dzień, a zwłaszcza wieczorem już mam mało pokarmu. Tak jakby się nie najadała na maxa. Myślę, że może to być przez to, że w nocy nie karmię i pokarmu mam mniej. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza

A u nas już drugi ząb idzie - wygląda na to, że jutro już będzie.
Mój Młody przesypia często całe noce, czasami się raz budzi i nie mam problemu z pokarmem, ale staram się bardzo dużo pić w ciągu dnia, no i częściej się chce przystawiać Młody. Na noc przeważnie jedna pierś mu wystarcza, ale czasami opróżni dwie :)
AsiulexMoże spróbuj ją jakoś dodatkowo przystawiać, niech postymuluje i zobaczysz, czy jakaś różnica jest.

http://www.suwaczek.pl/cache/cff90f92a2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u nas dolna jedynka jest i idzie druga. Bąbel zaczął spać od 22 do 6 hura tylko piersi po 3 dniach dopiero sie przestawiły i juz rano nie bolą. Za to w ciągu dnia nadrabia i karmienie co godzinę max dwie. Wieczorem je od 21 do 22 z dwóch piersi i spać. W dzień tylko jedna drzemka i to 1 max 2 i czasem 15 minut przy piersi.
Przez to przesypianie nocne wrócił mi okres.
A najważniejsze karmie bez nakładek wreszcie.
Piersi nie mam juz pełnych ale mleko jest. Spróbuj po karmieniu cos odciągnąć zobaczysz czy leci. I najważniejsze nastawienie.
Ja juz słoiczki robię z dyni i cukini bo za chwilę koniec sezonu. A za miesiąc zaczynamy smakowanie.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egpm03t6d.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny!
Ale mnie tu dlugo nie bylo! Dalej nie dostaje powiadomien na maila, mimo, ze mam taka opcje zaznaczona :/
W kazdym razie nadrobilam :)

U nas czas pedzi strasznie szybko. Mały już ponad 5 miesięcy i codziennie zaskakuje nas czymś nowym :O Wreszcie zaczal sie prawidlowo przewracac z brzucha na plecy, a jak mu się chce to nawet w drugą stronę potrafi. Na podłodze się już czołga i kręci-oczywiście na parkiecie mu najłatwiej. Nauczył się krzyczeć i teraz nie da się przy nim rozmawiać, bo on też 'gada' w tym samym czasie. Ostatnio przy obiedzie rodzinnym nie dało się słowa zamienić xD Póki co, jeszcze się nie śmieje głośno, może raz mu się zdarzyło. Czekamy nadal na zęby. Od paru dni znów jest bardziej niespokojny i grzebie w buzi więc może idzie ten ząb znów.

Będziemy diete rozszerzać końcem listopada i jestem ciekawa jak to będzie :) Sama nie wiem jak się do tego zabrać. Pediatra twierdzi, że Mały zacznie lepiej spać jak będzie jadł, ale chyba chce mnie tylko pocieszyć :P Część warzyw i owoców z lata mam pomrożonych, GoszaB, pisałaś o cukinii :> Z niej też robicie puree? Razem z dynią czy osobno?

Mnie jeszcze okres nie wrócił, ale jakoś nie tęsknie :D Życie bez niego jest takie piękne :D

U nas nadal trwa pobudka w nocy co 3h, ale jakoś się przyzwyczailiśmy. Od tygodnia uczę Małego zasypiać w łóżeczku na drzemki, bo już nie jestem w stanie go bujać żeby zasnął. Nasz klocek ma 8,5kg i 73cm :D W grudniu już się chyba przesiądziemy na spacerówkę bo Wojtek już ledwo leży w gondoli :D

Chciałam jeszcze zapytać doświadczone mamy jakie polecacie prezenty na mikołaja dla naszych maluszków? U nas już rodzina pyta, coś tam niby znalazłam, ale chciałabym jakieś fajne zabawki z polecenia-będę wdzięczna za rady!

Wszystkiego dobrego dla Was dziewczyny! Powodzenia! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

U nas też 5 miesiąc się zaczął. Narazie robiłam osobno warzywa na pierwsze smaki też mam mrożonki bo w grudniu świeże to ciężko. Później na spokojnie będę mieszać obiadki zależy co będzie smakować może blw ma jeszcze kruszyna czas.
Zabawki to mam po 4 latku. Bębenek taki co mozna go do wody zabrać fajny bo w miarę cichy, pianino-szczeniaczek, kostka interaktywna z mule. Garnuszek na klocuszek jest wiele innych /duża rodzina/ ale tymi sie bawił starszak i teraz oddaje braciszkowi. Juz osobne pudełko. I tez mam problem bo tzw. Wszystko mamy a każdy chce cos kupić i co teraz.
Dzieciaki teraz maja za dużo tych zabawek a jak tlumaczysz dorosłym ze nie kupować to oni swoje że z pustymi rękami nie przyjdą a z kasy to jeszcze sie nie cieszy. Obaj mają konta w banku.
Theamy mój to jest śmieszek a krzyczeć też zaczął a jak zwracasz uwagę to jeszcze głośniej.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egpm03t6d.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Jestem mamą dwóch dziewczynek oraz właścicielką nowej polskiej marki Handle with Care. Jeśli szukają Panie pomysłu na pościel dla Maluszków oraz tych starszych dzieci zapraszamy do naszego sklepu: www.handlewithcare.pl

Wszystkie kolekcje projektujemy sami, na naszą wyłączność, tkaniny mają wszystkie niezbędne testy (Oeko-Tex). W swojej ofercie posiadamy pościel, akcesoria do łóżeczek (rożki, ochraniacze, prześcieradła) oraz produkty z bambusa :)

Jeśli nie są Panie zainteresowane proszę o zignorowanie/usunięcie mojej wiadomości. Pozdrawiam gorąco :)

Odnośnik do komentarza

Jak tam u Was?

Ja mam ochotę wydłubać zęba u Małego, bo marudny .... Chyba wkrótce zwariuje!

W czwartek szczepimy ostatnią dawkę 6w1 i póki co przerwa. Jeszcze tylko musimy gdzieś wcisnąć meningokoki.

Ostatni tydzień jeździmy w gondoli i czas się przesiąść na spacerówkę. Młody już się nie mieści, a jeszcze w tych grubych ubraniach mu mega ciasno.

Od wczoraj rozszerzamy dietę i je marchewkę. Śmieszny z tym jedzeniem. A wy czym się kierujecie w rozszerzaniu (książką, artykułami etc.)?

Pozdrawiamy i życzymy miłego tygodnia!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...