Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

la luna
monika-akwarium jest lepsze niż telewizja,prawdziwa przemoc i to na żywo bez cenzury,chyba powinnas na szybie nalepić ,dozwolone od 18l

:sofunny:a zebys wiedziala, mozna sie napatrzyć:36_11_13:Choc i piekne chwile tez są:Oczko:Miaam kiedys pare bojowników, zyli sobie szczesliwie az do momentu jak padła samica. Samiec czuwal przy jej zwłokach, zadnej innej rybie sie zblizyc do niej nie dał, wiec nawet tych zwlok nie wyłowilam, obserwowałam .... tak czatowal chyba przez tydzien albo i wiecej, "zona" sie prawie całkiem rozlozyła, a on z uporem maniaka jej pilnował, atakowal wszystkich co sie zblizali, az w koncu sam padł.... ot taka rybia historia miłosna:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

gabalas
la luna
monika-akwarium jest lepsze niż telewizja,prawdziwa przemoc i to na żywo bez cenzury,chyba powinnas na szybie nalepić ,dozwolone od 18l

:sofunny:a zebys wiedziala, mozna sie napatrzyć:36_11_13:Choc i piekne chwile tez są:Oczko:Miaam kiedys pare bojowników, zyli sobie szczesliwie az do momentu jak padła samica. Samiec czuwal przy jej zwłokach, zadnej innej rybie sie zblizyc do niej nie dał, wiec nawet tych zwlok nie wyłowilam, obserwowałam .... tak czatowal chyba przez tydzien albo i wiecej, "zona" sie prawie całkiem rozlozyła, a on z uporem maniaka jej pilnował, atakowal wszystkich co sie zblizali, az w koncu sam padł.... ot taka rybia historia miłosna:Oczko:

ja nie mogę słuchać takich rzeczy bez łezki w oku, nad zdychającą molinezją siedziałam i wyłam jak bóbr, ona tak na mnie patrzyła...

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

HEYKA

monika4

deva bawcie się dobrze na koncercie, fajnie, że masz z kim zostawić Vica, odkąd mamy Kubę nie mamy późnowieczornych i nocnych wypadów, zawsze na czuju:lol:
bez babci nie daloby rady:ehhhhhh:

wiesz, ze nie zgadalysmy sie z Agatron co do godziny koncertu, poczatkowo podala mi godzine 21 i na taka dojechalismy a okazalo sie ze zaczeli (z obsuwą) po 20ej...

gabalas

Deva, Dziubala ja tez z tych pracujacych nieetatowo, sa oczywiscie i plusy i minus, minusy to takie ze nie mozna sobie na chorobowe pojsc, bo kasa ucieka.....

Ula najlepiej niech wszystko zabiora, zarobki przez najblizsze 10 lat niech nie podnosza, z glodu niedlugo zdechniemy jak tak dalej bedzie:kiepsko:

no to sa plusy i minusy,ale jabym miala tak jak luby zapierd 5 dni w tyg po 8 godz i co druga sobote i dostac za to 1250zl na reke to bym sie zaplakala...

a co do cięc na dzieci i leki, to juz sie nie wypoowaiadam, jak urodze kolejne to tylko w NO...dopoki mam staly pobyt to mi sie becikowe nalezy tam...no chyba ze wygram tu w lotto, to moge rodzic w PL... pomijam cala reszte, bo na to trudno miec pomysl...nie chorowac zyc powietrzem i najlepiej w bikini tylko szkoda ze sie nie da w naszym klimacie...o i jeszcze na rowerze jezdzic zamiast autem czy komunikacja...:lup::lup::lup:

monika4

ulla u nas też wczoraj wieczorem było ostro z Kubą

no wlasnie...
we wtrorek sporo sie nasluchalam od pan w przedszkolu, ze Vic taki niegrzeczny, niesubordynowany, w ogole tragedia!
-co do Vicka, to przemyślałam sprawę i uważam, że to w dużej mierze Panie sobie nie radzą, i to nie tylko z moim synem, bo tam jest jeszcze kilkoro podobnych dzieci - bardzo ruchliwych, a do tego Vic jest bardzo "do przodu" jesli chodzi o jasność umysłu, a do tego ma silny charakter i potrafi okazac niezadowolenie lub niechęc do wykonania narzucanego mu planu... no kurcze trudno zeby dzieciaki siedzialy caly czas grzecznie i wszystko robily na gwizdek...
panie same mowily, zwlaszcza ta nowa co jest pierwszy rok z naszą grupą, że one sie pytaja rodziców co dziala na dzieci, i ze ja wkurza, ze nie potrafi zadziałac odpowiednio skutecznie na Victora, bo on im "rozwala grupę" jak odmawia ubrania się na przykład gdy wychodzą, albo jak nie słucha poleceń, ize jest "zbyt głosny" (nawet mu badania sluchu robilam rok temu,z eby sprzawdzic czy czasem nie jest przygluchy - ale teraz chyba powtorze je, i dodatkowo zrobie badanie wzroku, zeby miec podkladke dla piguly zołzy z Oslo)
wyszlo na to, ze jest co chwile strofowany i czesto karany, i chyba im robi na złość przez to...
chyba mi nie wierza jak mowie ze ja nie mam z nim wiekszych problemów, owszem, buntuje sie,ale tak ma chyba kazde dziecko, ja staram sie tlumaczyc i nie krzyczec, i jakos mi sie udaje, mowie ze jak nie slucha to trzeba nawiazac z nim kontakt wzrokowy jak jest czyms zaaferowany a pani Ola (ta nowa) ale nie mozna z nim nawiazac bo on ucieka wzrokiem ! nosz kurcze, bez przesady!
zapytalam co sugeruja, a ze mam dziecka uczyc dyscypliny i zasad bezpieczenstwa - zeby nie machal reka z nozyczkami jak wycina na przyklad, zeby nie biegal zamiast chodzic,ja im na to, ze w domu nie biega, nie macha, moze przez to ze jest sam, i nie ma wielu bodzcow w postaci kolezanek i kolegów...ze dziczeje w towarzystwie niektorych dzieci, a z innymi na spokojnie sie bawi (np.z Boryskiem Agatron) i ze owszem, za wszelka cene stara sie zwracac na siebie uwage jak jest w domu wiecej osób, ale uczymy go czekania na swoja kolej wypowiedzi jak sie wtrąca, ignorujemy jak wywija by na sile zwrocic uwage itp
przetsrzegam zasad i nie rozpuszczam dziecka, zapytalam czy radza pojsc z nim do psychologa? bo ciocia lubego nim jest, w integracyjnym p-lu, i tak sama sie z nia umowie, zeby go ocenila ponownie, bo robila to zanim Vic poszedl do przedszkola...
Pani Natalia, wychowawczyni zeszloroczna, wymyslila, ze trzeba go chyba bardziej pozytywnie motywowac, ze beda go nagrzadzac kawalkami puzzli a po zlozeniu calego obrazka ma miec nagrode od rodziców itp.

Osobiście, a jestem osoba cholernie krytyczną, nie uważam,a by Vic bardzo odbiegał od normy, jest nadruchliwy, owszem, ma charakterek, owszem,ale ładnie się rozwija, i nie jest jakis pokręcony ani bardzo niegrzeczny non stop...

Wczoraj i dzis Vic juz zostal nagrodzony i zlozyl obrazek, jutro idziemy na plac zabaw ze zjezdzalniami:Oczko::Oczko: i dzis sie go pani natalia nachwalic nie mogla...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny:)
u mnie robota robota, do tego po miesiącu od zabiegu odezwał mi się brzuch, tzn. czuję jakąś gulkę w pępku, a to oznacza że się przećwigałam.....i boli
Devachan zawsze nagradzanie jest lepsze niż częsta krytyka, nawet o maleńkie rzeczy
marzena przykro mi, że giną ci te rybki
gabalas i tą historią wszystkie uroniły łezki...takie jesteśmy uczuciowe..coż chyba matki już tak mają

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Witam poweekendowo :)

Dziś mam śpiący dzień, marzę o łóżku, a tu jeszcze pół dnia do tej przyjemności ;)

Deva – a czemu Luby nie zmieni pracy? Ciężko o nią w Poznaniu? Nie wyobrażam sobie żeby facet robił za 1250 zł/mc. Chyba, że to taki wyjątkowy miesiąc?

La luna - a co Ty za herbatę pijesz, że taka stawia na nogi? :Oczko:

Miłego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

no widzisz Dziubalko nie tak latwo o prace z dobra placa...
tu ma dobre warunki pracy, ubezpieczenie NNW tylko placa mala, w niej nigdy nie dostal powyzej 2 tys zl, wiec to bardzo malo, teraz na powaznie szuka innej, bop widac ze tu tylko obiecanki cacanki...

La luna
jaka ty herbatke pijesz??

Ulla
zdrowia!!!!!!!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Cześć :)

Jaka u Was pogoda? U mnie znów szaroburo, funkcjonuję na resztkach energii. Nawet na kawę nie mam już ochoty.

Ulla – współczuję grypy, zdrowia!
U mnie chłopaki chodzą spać o 20.15-20.30, zależy jak się ich bajki kończą ;) i śpią do ok. 6.00 -6.30. I tak jest lepiej, bo wcześniej wstawali ok. 5.30 :Kiepsko:

Deva – kciuki by Lubemu udało się znaleźć pracę powyżej 2.000 zł!

La luna – a coś dodajesz do tej herbaty? :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziubalko, jak szaroburo jest to mnie tez nic nie pomaga, idz na kilka minut do solarium z mocnymi lampami na twarz, u mnie takie zlwe samopoczucie to wynik braku slonca i swiatla dziennego w ogole... a na preparaty z dziuraca sie nie zdecyduje bo latwo o fotouczulenie, a jak widze, mam skłonnosc - moja chrzestna ma wiele przebarwien w formie piegów, ja w tym roku baralam na wiosne tabl antykoncepcyjne i na dloniach,a zwlaszcza lewej wyszly mi kropki, opalala sie reka nawet w aucie bardziej przez szybę i nieladnie to wyglada, mam nadzieje ze wiecej sie nie pojawi, na plazy zawsze wysokie filrty stosuje,ale na co dzin nie, i tym bardziej nie na rece...ale bedzie trza, chyba...bo ja "pieprzykowa jestem" ale przebarwienia to co innego, nieestetyczne bardzo...

LA Luna
herbata zawiera tylko o polowe mniejsza ilosc kofeiny niz kawa, jesli pijesz duzo czarnej herbaty nie dziw ze malutka jest pobudzona, to sie dostaje do mleka... uwierz, moj syn jakko male dziecko byl uzalezniony od kawy która pilam litrami w ciąży, wprawdzie slabiutenka i z duzym mlekiem,ale jak tylko zaczail ze w kubku mam kawe to mi wypijal, musialam sie przerzucic na inke, bo smak mu wyraznie tez odpowiadal... polecam herbatke zieloną jak też napar z melisy...

ULLA
obys szybko wyzdrowiala!
jesli to grypa, to nie przelewki, lepiej wez L4 do konca tyg i sie poloz korzystajac z wszelkiej mozliwej pomocy w domu, wiesz ze nieodlezana grypa ma powazne konsekwencje czasami, nie warto ryzykowac...

a ja na dzis juz prace skonczylam, jutro od samego rana, ale tez wczesnie skoncze, w czwartek wymieniam opony na zimowe bo juz czas powoli na to...
w piatek będe miała badanie (zywej)kropelki krwi, ciekawe co mi wyjdzie, to taki test obciążeniowy, pokazuje co w nas w środku siedzi...
po nowym roku chce zrobic program oczyszczajacy jelita 14 dniowy, w tym sa 4 dni kiedy sie nic nie je tylko spozywa specjalna glinke rozuszczona w wodzie, ona czysci wszystko dokladnie - wiedzialyscie ze samo jelito cienki po rozprasowaniu mmialoby wielkosc boiska do pilki noznej? no wlasnie, a jest skrecone w przewodzik 5 metrowy...

Pozdrawiam i zdróweczka wszystkim zycze!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza


Deva
– właśnie, mnie światła trzeba, dlatego jak do domu wracamy to wszystkie od razu świecę ;). Nawet jest już taka forma terapii na znużenie/depresję przez taką pogodę zwana chyba fototerapią czyli leczenie światłem. Chyba mocniejsze żarówki muszę sobie wkręcić ;)
Wielkość jelita robi wrażenie :yes::Szok:
Daj znać co Ci wyszło po tym badaniu kropelki krwi. Ciekawe jakie rzeczy wtedy wychodzą? ;)

Spokojnego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

dam znać !

a jakbys chciala zrobic sobie domowa foto terapie to kup najmocniejsza jaka znajdziesz zarowke 100watt lub wiecej, do takiej lapy przy ktorej mozesz usiasc i poswiecic nia prosto w twarz, seans powinien trwac 15-20 minut i to najlepiej z samego rana po przebudzeniu, bo to wtedy stymuluje odpowiednie wydzielanie melatoniny itp.

sa tez specdjalne lampy do fototerapii, najdrozsza to bioptron,ale sa tez tansze na pewno ;) na all od 400zł

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

witam wieczorkiem
u nas też trochę chorobowo, Dominia ma zapalenie gardła i dostała antybiotyk i tydz w domu, własnie odrabiałyśmy zaległe lekcje żeby byc na bieżąco.
okna wymienione, o wiele cieplej i ciszej i ładniej wygląda. trzeba tylko pomalowac wookoło.

Ulla zdrówka, dbaj o siebie, polecam cytryne z miodem, pomaga.

La luna a może spróbuj jakieś owocowe herbatki, lub takie co są dla dzieci.

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Fonoterapia

Ultradźwięki – są to fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz). Tkanka naświetlana tego typu falami podlega mikromasażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Mają działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające gojenie.
Wskazania: bóle mięśni, nerwobóle, ostrogi piętowe, zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienie stawu kolanowego i biodrowego, bolesność nadkłykcia, przykurcz spowodowany blizną.

Światłoterapia

Lampa sollux – jest to zabieg który ma na celu nagrzewanie tkanek za pomocą lampy o silnym świetle podczerwonym. Podczas naświetlania dochodzi do dość głębokiego przegrzania tkanek, tym samym uaktywniają się procesy przekrwienia tkanek nawet w głębokich, chorobowo zmienionych miejscach. Dzięki ogrzaniu uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych. W wyniku podwyższenia progu bólu naświetlanie w seriach działa przeciwbólowo. Stosowanie różnej barwy filtrów rozszerza skutecznie zakres możliwości leczniczych lampy.
Wskazania: przewlekłe stany zapalne układu ruchu, dawne zmiany pourazowe, nerwobóle, zespoły bólowe kręgosłupa, zapalenie zatok.

FOTOTERAPIA - Światłoterapia (fototerapia) jasnym światłem to naturalna, bardzo efektywna i bezpieczna metoda wspomagająca leczenie depresji sezonowej (depresji jesienno - zimowej, depresji zimowej), bulimii, łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual syndrome, PMS), problemach z bezsennością, zaburzeniach snu.

tak więc w twoim przypadku nadal, zalecana wczesniej przeze mnie fototerapia jako jedna z odmian światłoterapii - bo leczenie światłem ma wiele zastoswan, w tym przypadku chodzi o zwiekszenie ilości luksów, których brakuje w pochmurne, zimowe dni...

a z fonoterapii korzystałam też ;) prywatnie

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...