Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

A co do roznic z polskim ginekologiem, to... wszystkie wyniki od razu od reki tu w Szwecji, ale z kolei robia tylko jedno USG w 18-20 tygodniu (no ewentualnie drugie tuz przed porodem, ale to nie zawsze). A w Polsce wiecej zdecydowanie! Tu w Szwecji tez daja ksiazki do czytania, wiele tlumacza... spokojniej to wszystko przeprowadzaja, bez pospiechu, sami z siebie mowia o wielu rzeczach, ale to pewnie zalezy od lekarza!

http://www.suwaczek.pl/cache/41b0c3be6a.png

Odnośnik do komentarza

Monia38
Bry :cheess:

Deva fajnie, że jesteś :D

Gabi co to znaczy nie wiejdzie, jak nie wejdzie??????? Łopata w dłoń i na dach!! Tym bardziej, że dach pewnie płaski i odśnieżony. Widzialam, że u nas plaskie dachy w mieście spółdzielnie odśnieżały więc niech nie pitoli. Najzwyczajnej gośc chyba ma pietra. Goń go.
Powiedz mu, że dopóki nie podłączy neta mamuty będą go po nocach straszyły
:D
:36_1_11::36_1_11::36_1_11:

graz1974

Ja mam pełno prasowania. Jak dajecie rady z tym prasowaniem... mnie normalnie dobija. Przy dwójce malutkich dzieci, prania jest ogrom. I tak, juz pół rzeczy Szymusia nie prasuję. Ale Asi muszę.

po nocach prasowalam ale tylko to co szlo na gołe ciałko jak Vic skonczyl miesiac, a jak skonczyl 4 mies to przestałam w ogole, ale prałam w Lovela i naciągałam ciuszki przy wieszaniu żeby nie były pogniecione...

katarzynka100

A w dzien moich urodzin dowiedzialam sie ze moja przyjaciolka tez jest w ciazy (tak zreszta planowalysmy). Bedziemy mialy dzieci z jednego roku, tylko ze ona 2 miesiace pozniej (okolo).

też tak planowałam z psiapsiółką, jednak jej długo zajęlo zajscie i ma syna rok (bez 4 dni) młodszego ode mnie...
Gratki, że sie wam udało!:36_1_11:

Dziubala

Lehrerin – ja wiem, że dzieci w tym wieku rzadko usiedzą przez dłuższy czas w jednym miejscu :Oczko:, ale logopeda (jako kolejna już osoba) mówiła mi, że jeszcze tak żywego dziecka nie widziała.

no to ja mam w domu takie samo żywe sreberko, jeszcze teraz w szczycie buntu dwulatka :Szok:

katarzynka100
A co do roznic z polskim ginekologiem, to... wszystkie wyniki od razu od reki tu w Szwecji, ale z kolei robia tylko jedno USG w 18-20 tygodniu (no ewentualnie drugie tuz przed porodem, ale to nie zawsze). A w Polsce wiecej zdecydowanie! Tu w Szwecji tez daja ksiazki do czytania, wiele tlumacza... spokojniej to wszystko przeprowadzaja, bez pospiechu, sami z siebie mowia o wielu rzeczach, ale to pewnie zalezy od lekarza!

W NO jest tak samo - ja tam chodzilam na badania obowiazkowe (krew, wazenie, cisnienie itp - to bylo raz w mieisiacu a w 9tym co 2 tyg) ale bywałam w Pl często i wtedy prywatnie u mojego gina w P-niu robiłam USG włącznie z nagraniem filmików, zdjęciami 3D itp.
Mozesz poszukac najlepszego lekarza w twoim miescie w PL gdybyś nie miała sprawdzonego lekarza na DobryLekarz.pl - portal dobrych lekarzy, badania, gabinety lekarskie, apteki

Agatron mozesz sprobowac Boryskowi pokazac jak to robic z zaznaczeniem ze do momentu tak zeby nie bolalo, bo znowuż syn mojej psiapsióły to potrafił sobie tak naciągać, że w szpitalu musiała "poprawiać".
Rozumiem twoje przerażenie , bo mi Vic nie daje nawet siusiaka umyć za bardzo a co dopiero potem skoro sam zabieg odklejenia nie bedzie przyjemny a potem mam miec parafine i wytlumacza mi co mam robic...

W P-niu byly mrozy kolo - 10st w dzien do -14 w nocy, a jak dzis podeszlo do zera to zaraz zasypało wszystko na biało...
Vicusiowi goi się ślicznie, za kilka dni nic nie będzie widać...
ja z zajęciami jestem tydzień do tyłu, jutro powinnam iść na zajęcia a nie wiem jak dziecię to zniesie - chciałam Vicka zawieźć do babuni, tam piesek, może by tak źle nie było - a tu mi dzis babunia dzwoni, że ją ropna angina rozłożyła i zdycha.............:36_2_58:

A Vicio skleił sie ze mną i się odkleić nie chce ani na moment...:Szok:

Pozdrawiam serdecznie was wszystkie!!!:36_3_15:

PS.MONIKA4 ty sie nie martw, gdzies tam padło retoryczne pytanie kto je o tej porze (nockami) - a ja sie podpisuję oboma rękami, że ja tysz tak jadam, i to tysz kysz mysz-e:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Gabi, czemu humoru brak? Pewnie jestes przemęczona, co? Oj wiem jak to jest przed przeprowadzką i z dzieckiem na głowie - u Cienie nawet dwoje, więc chyba nie wiem jak to jest. Ale wiesz co? - DR!

Graz, ja od dawna nie prasuję nic na codzień. Czasami tylko jakieś wyjściówki.

Deva, dobrze, że Vickuś coraz lepiej. Uściski dla niego :big_whoo: A w jakim celu ta parafina - wiesz już coś?

katarzynka, świetnie, że opieka lekarska modelowa :great:

Dziubala, zrobiłam dzisiaj danonkowe placuchy - pychota!

Muszę lecieć, idziemy się kąpać - z siusiaczkiem włącznie :gasp: Denerwuję się :Kiepsko:

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

SLONKO piekny samochod i bardzo wygodny ja mam sharana podobnego nie zamienilabym sie na innego

DZIUBALA moi tez byli na spacerku troche kaszla ale zdecydowalam sie i wera poszla z znimi bylo przeslicznie i tak pieknie pachnialo na dworku

ja jutro na zabawe ide z m , nie chce mi sie okropnie, musze dziewczynom ktore przygotowywuja jedzeonko zawiesc buraczki bo mam worek a po ma sie zmarnowac a one zrobia barszcz

chcialam teraz jechac na pileczki z dzieciakami bo mecza mnie dzieciaki siostry ze pojada do domu i tam nie pojedziemy ale nie wiem czy mam checi

dobrego wieczorku

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Wreszcie można iść na spacer, nie mam mrozów ani śnieżycy :lol:

Masz rację Dziubula super pogoda dziś była, po przedszkolu byłam z małą na spacerku i na górce, mała się wyszalała, mam nadzieję że jutro tez tak będzie.

manenka udanej zabawy jutro,jak nie będzie mrozów możemy umówić się na kuleczki,wszystko jedno na którą bo od poniedziałku juz nie pracuję więc narazie zanim znajdę pracę mam dużo wolnego.

Odnośnik do komentarza

Ja już bardzo padam, więc pewnie zaraz się zwinę. Moje dziecię mnie wymęczyło na maksa - WIECZÓR ŚWINI jak nic :Kiepsko: Jakis taki się drażliwy ostatnio zrobił i zaraz pada na glebę żeby móc bezpiecznie histeryzować. Łzy się do tego leją jak groch i do tego wszystkiego coś tam mówi, ale nikt go nie rozumie :Kiepsko::Kiepsko::Kiepsko:

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

dzień dobry
a czy ktoś serwuje śniadanie? Ja nakarmiłam rodzinkę a sama jakoś jeszcze nie jadłam :) U nas sypie tak więc lepienie bałwana odpuszczamy na razie (Uliśka dziś jakaś zakatarzona mocniej więc walczymy)
B poszedł z listą po zakupy, ja zrobiłam obiad, dzieci bawią się w pocztę. Odpukać leniwy miły dzień (sytuacje konfliktowe rozwiązuję jakoś, patrzymy na Uliśki rysunek na którym zakaz krzyków w domu i nakaz słuchania rodziców i przypominamy sobie o zasadach :)

Odnośnik do komentarza

Ale śniadanko, pychata. U nas wiosennie. Słoneczko ślicznie świeci... ale niestety niesamowicie wieje, więc ze spacerków nici. Ale wczoraj byliśmy - wszyscy na ponad godzinnym spacerku i chyba tylko ja zmarzłam... mleko mi przeciekło i miałam mokra bluzkę, ale to zobaczyłam dopiero w domu, bo bym pewnie wcześniej wróciła.. mam nadzieje, że cyca nie przeziębiłam, na razie nic nie czuję.

Odnośnik do komentarza

Monia, co to za lysa biedronka????????????????????? dawaj zdjecie!!!! a co, zle dlugosc wyliczylas i trzeba bylo wyrownac??? :lol:

a kanapeczki mniam, ja to kanapek nie jem we FR ale czasem zdarza mi sie z sentymentu zrobic caly talerz i sama wszystko zjadam z przyemnosci jedzenia kanapek :lol:

u nas rano sypal ogromny snieg a teraz sloneczko wszystko pieknie stopilo :lup:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...