Skocz do zawartości
Forum

Szczepienia


Gość Silesia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem przeciwniczką szczepień. nasz syn nie był szczepiony przy urodzeniu ponieważ miałam GBS plus I obawiałam się , że dziecko może być zakażone. kiedy okazało się że wszystko jest OK, podjęliśmy z mężem decyzję, że rozpoczynamy szczepienia i tutaj pojawia się problem. W naszej przychodni wręcz nagabuja na szczepionke 6 w 1. nie chodzi mi o koszta ponieważ jest to bez znaczenia. Chodzi mi o bezpieczeństwo. Zastanawiam się czy szczepić szczepionkami na NFZ czy 6 w 1. Tyle słyszy się o nopach...jak szczepilyscie, jakieś doświadczenia, rady ?

Odnośnik do komentarza

Silesia mam problem na komórce z podlinkowaniem Ci wątków o szczepieniach- trochę tego było, jak możesz to poszukaj tu.
Ja szczepiłam 6w1, teraz bym zaszczepiła 5w1, ale i tak tą szczepionką, a nie państwowymi, bo ma wirus krztuśca w innej postaci. Po 3tygodniach zaszczepiliśmy szczepionką na pneumokoki i na rota. Nie szczep wszystkimi tymi szczepionkami na raz, to za duża dawka dla organizmu, mimo że niby można tak zrobić.

Odnośnik do komentarza

Generalnie ja jestem zadowolona z tych szczepionek(płatnych) . Przy pierwszym dziecku nie miałam takich możliwości (nie było szczepionek a wprowadzali na odrę, świnkę, różyczkę jako dodatkową płatną wtedy i też wykupiliśmy). Ja uważam, że szczepienia są sensowne, jestem zwolenniczką.

Jedynie nie daj się namówić na kilka szczepionek na raz(jeśli 6w1to już nic poza tym, to i tak dużo chorób na raz). I nie miesza się raczej szczepień na menongo z pneumo, to znaczy jak weźmiesz ostatnią dawkę na pnemokoki, to dopiero szczep na meningokoki. Te choroby są za poważne i dlatego trzeba uważnie ze szczepieniem.

Odnośnik do komentarza

Czemu chcesz kupować na własną rękę? Wiesz, że szczepionki muszą być w jakiejś temperaturze transportowane i przechowywane? To nie takie proste.
U mnie jest tak, że w przychodni mówisz,, że chcesz taką szczepionkę i płacisz w przychodni (tej publicznej na nfz). A koleżanka chodzi do prywatnej lekarki i też ta lekarka zamawia sama szczepionkę.

Odnośnik do komentarza

U mnie było tak samo jak u es_ze. Podczas wizyty szczepiennej lekarka pytała jaką wybieram szczepionkę i płaciło się u pielęgniarki i ta wyciągała ją z lodówki i szczepiła dziecko. Tak było za każdym razem.Bo trochę bym się bała kupować szczepionek na własną rękę ale jak ToJa8 nie masz wyboru to poleciłabym Hexe.

http://fajnamama.pl/suwaczki/2r341i8.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew. Nadal nie wiem co robić decydując się na szczepionki nfz nie chce podawać małemu komórkowego krztusca, z kolei boję się tych płatnych kombajnów. Dodatkowo jakbym jednak się zdecydowała na drugą opcję to u nas nie ma już 5w1 zostało samo 6w1. Ehh..

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim mamom. Ja szczepiłam małą szczepionką 5w1 u mnie cena 135 zł, płatne w przychodni. Po zakończeniu tych szczepień rozpoczęliśmy szczepienie na pneumokoki u mnie 300zł. Na rotawirusy nie szczepiłam bo lekarka powiedziała że szkoda kasy na tą szczepionkę, bo z nią jak z grypą albo trafisz albo nie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...