Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
gertka

Dziecko w samolocie

Rekomendowane odpowiedzi

Uważacie, że podróż z dzieckiem samolotem to wyzwanie? Mam trochę obaw z tym związanych. Trzeba się chyba solidnie przygotować, zaplanować wszystko... Macie doświadczenia w tym temacie? Jeśli tak, podzielcie się :) póki co znalazłam kilka wskazówek, wydają się całkiem praktyczne Tekst linka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość latająca

Nie ma co przesadzać i nadmiernie przygotowywać. Od kilku lat latam na wakacje z Itaką i nie ma problemów. Pierwszy raz byliśmy jak najmłodsze miało 9 miesięcy. Najważniejsze to mieć do jedzenia coś co się długo je (chrupki, lizaki) i zapas rzeczy do roboty (książki do czytania, naklejki, kolorowanki, małe gry).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie większym wyzwaniem jest wielogodzinna podróż samochodem przez całą Polskę nad Bałtyk niż 2 czy 3 godziny w samolocie lecącym na południe Europy. Przygotowania, jak do każdej podróży, zależą od wieku dziecka. Ważne tylko by pamiętać, że podczas startu i lądowania przy szybkiej zmianie ciśnienia dzieciom zatykaja się uszy i to im sprawia ból. Aby sie nie zatykały maluch musi przełykać - niemowlę można pokarmic piersią czy z butelki, starszym dać lizaki lub gumy do rzucia. Reszta jak w każdej innej podróży, czyli ubranie na zmianę, pieluchy, chusteczki, jakieś drobne przekąski i czasoumilacze czyli książeczki, wyklejanki, drobne zabawki czy gry. Od biedy można puścić bajkę na tablecie itp.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...