Skocz do zawartości
Forum

Dziecko w samolocie


gertka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość latająca

Nie ma co przesadzać i nadmiernie przygotowywać. Od kilku lat latam na wakacje z Itaką i nie ma problemów. Pierwszy raz byliśmy jak najmłodsze miało 9 miesięcy. Najważniejsze to mieć do jedzenia coś co się długo je (chrupki, lizaki) i zapas rzeczy do roboty (książki do czytania, naklejki, kolorowanki, małe gry).

Odnośnik do komentarza

Dla mnie większym wyzwaniem jest wielogodzinna podróż samochodem przez całą Polskę nad Bałtyk niż 2 czy 3 godziny w samolocie lecącym na południe Europy. Przygotowania, jak do każdej podróży, zależą od wieku dziecka. Ważne tylko by pamiętać, że podczas startu i lądowania przy szybkiej zmianie ciśnienia dzieciom zatykaja się uszy i to im sprawia ból. Aby sie nie zatykały maluch musi przełykać - niemowlę można pokarmic piersią czy z butelki, starszym dać lizaki lub gumy do rzucia. Reszta jak w każdej innej podróży, czyli ubranie na zmianę, pieluchy, chusteczki, jakieś drobne przekąski i czasoumilacze czyli książeczki, wyklejanki, drobne zabawki czy gry. Od biedy można puścić bajkę na tablecie itp.

Odnośnik do komentarza
Gość Domisia123

Cześć, ja byłam z dzieckiem na wakacjach, w górach, na nartach we Włoszech [reklama usunięta]. Oczywiście trzeba było się tam dostać samolotem, nie było żadnych problemów w podróży.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Moje dziecko leciało chyba z 15 razy - Malta, Grecja, Cypr, Maroko, USA, Izrael, Anglia. Do 2 roku życia jest za darmo albo prawie za darmo i przelot i hotel więc opłaca się podróżować 😉 Większość podróży dziecko powinno przespać. Obsługa jest zazwyczaj życzliwa, w toaletach są przewijaki, wózek dla dziecka przewozi się za darmo. 

Odnośnik do komentarza

Cześć, zaczęliśmy latać z 4-miesięcznym dzieckiem i ucząc się na własnych błędach przygotowałam dokładny opis jak siebie i dziecko przygotować do lotu samolotem: https://quokka-bag.com/pl/n/3 i jak przetrwać podróż samochodem z dzieckiem: https://quokka-bag.com/pl/n/2 . Teraz to nawet lot do Stanów czy 13h podróż samochodem nie stanowi problemu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...