Skocz do zawartości
Forum

Bardzo śmiałe dziecko


Rekomendowane odpowiedzi

Mam córcie w wieku 3 lata. Otóż ostatnio obraziła się na mnie stanęła na środku drogi i nie chciała iść. Za Nami szła jakaś kobieta, która wyciągnęła do mojej małej rękę i zapytała czy idzie z nią. Córka się zgodziła, złapała kobietę za rękę i poszła mówiąc mi papa. Bardzo zmartwiła mnie ta sytuacja, bo z jednej strony to dobrze ale jednak z drugiej to źle bo mógłby jej ktoś zrobić krzywdę. Czy to normalne? Jak przekonać dziecko, że nie wolno chodzić nigdzie z obcymi.

Odnośnik do komentarza

Chciała Ci zrobić na złość. Możliwe, że była to jednorazowa akcja. Najlepiej od razu pouczaj córkę, żeby nie rozmawiać z obcymi ani nie brać od nich cukierków itp. Puść jej też jakąś bajkę edukacyjną na you tube. Na pewno coś się tam znajdzie w tym temacie. Dziwię się tylko, że ta kobieta za wami nie zganiła Twojej córki, tylko pozwoliła iść jej z sobą.

Odnośnik do komentarza

Pani Magdaleno, podejrzewam, że reakcja Pani córeczki wynikała ze złości. Dziewczynka była na Panią pogniewana, nadarzyła się okazja, by zrobić Pani na złość, więc złapała obcą kobietę za rękę i chciała z nią pójść. Myślę jednak, że na "chceniu" się skończyło, bo pewnie bałaby się pójść z obcą osobą. Niemniej jednak proszę rozmawiać z córką na tematy dotyczące bezpieczeństwa, np. że nie można od obcych brać słodyczy, iść z kimś obcym z dala od rodziców, pokazywać, gdzie się mieszka itd. Pani córeczka ma już trzy latka, więc naprawdę wiele rozumie, choć może w to Pani wątpi ;) Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...