Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Sara_Sz

Normy żywieniowe dla niemowląt

Rekomendowane odpowiedzi

Racja niektorych rzeczy sie nie przeskoczy,ja zamierzam na stale wprowadzic jablko i kaszki od 4 miesiaca...moze maly tez zacznie przesypiac noce, bo wydaje mi sie , ze tym mlekiem sie nie najada , tzn 1...przejde na 2 i na kaszke na noc...zobaczymy:Oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hanan-Shaleizi
moj maly zaczal jesc inne rzeczy niz tylko mleczko jak mial ok 3 miesiaca....i nic mu nie jest....zdrowy chlop jak dab ;)....ja karmie butla wiec tezjest inaczej....a jabluszko mozna juz podawac bez obawy od 4 miesiaca (moja polozna mi powiedziala) a ja tam wczesniej dalam :)

wiecie, kiedys karmiono inaczej dzieci i raczej bardzo zadko sie slyszalo o alergiach czy jakichkolwiek problemach a do tego te dzieci byly o wiele zdrowsze i silniejsze niz teraz

i kupki ma ok ;)

wiesz cos w tym jest....ja bylam karmiona lyzeczka od 3 misiaca bo jesz z butli nie chcialam , i nic mi nie bylo no i nie jest, ale czasy sie zmieniaja i zdania na te tematy tez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja równiez podziwiam. w moim przypadku to chyba zaczne podawac inne jedzonko dopiero okolo 5-6 miesiąca. Wole nie ryzykowac:)

Tak szczęśliwie mijaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Polsce schemat żywienia niemowląt wygląda mniej więcej tak:

Pokarm kobiecy może stanowić wyłącznie pożywienie dla dziecka przez 6 miesięcy. Uzupełniać należy tylko witaminę D3 zgodnie z zaleceniami lekarza. W szóstym miesiącu życia dziecka konieczne jest jakościowe uzupełnianie składników pokarmowych

Model żywienia niemowląt karmionych piersią w poszczególnych miesiącach życia

1-6 - Karmienie piersią
od 5* - Karmienie piersią + 1 x zupa, papka jarzynowa z kleikiem ryżowym i/lub kleik ryżowy z jabłkiem, przecierem lub sokiem owocowym
od 6 - Karmienie piersią + 1 x kleik bezglutenowy (ryż, kukurydza) z warzywami (marchew, ziemniaki, pietruszka) lub papka jarzynowa z 10g mięsa (indyk, królik, jagnię),
1 x sok lub przecier owocowy
od 7 - jw + 1 żółtka
od 8 - jw. + biszkopt bezglutenowy, chrupki kukurydziane
od 10 - Utrzymać karmienie piersią, posiłki mleczne można uzupełnić mlekiem następnym. Wprowadzamy zboża glutenowe (sucharek, kasze, małe ilości bułki, chleba), chude wędliny
od 11 - jw+ 1 – razy w tygodniu twarożek, jogurt, kefir
od 12 - jw. + ostrożnie wprowadzać cytrusy, banany, kakao

*Dodatkowy posiłek wprowadza się już w 5 miesiącu przy niedostatecznej ilości pokarmu. Każdy posiłek owocowy, jarzynowy zakończyć przystawieniem do piersi. Wprowadzając posiłki dodatkowe należy zaczynać od małych ilości np. 3-4 łyżeczki. Zalecane jest wprowadzanie nowych pokarmów pojedyńczo, w odstępach kilkudniowych, rozpoczynając od najmniej alergizujących.

źródło: www.medicover.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eh, nie wszystko jest takie proste, my tu sie martwimy czy one nie za duzo piją lub za mało, a tak na prawde to nic w porównaniu z tym co nas czeka, to pojedyncze wprowadzanie nowych pokarmów i martwienie się czy mu nie zaszkodzi itp. No nic, w kazdym badz razie mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze:)

Tak szczęśliwie mijaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hanan-Shaleizi
dzisiaj maly wciagnol prawie calego banana....ale byl pyszny :D

He no to niezle.Moja Helusia dzisiaj wypila 150 soczku jablkowo-marchewkowo-bananowego,a na obiadek zupke marchewkowa z ziemniaczkiem.Bardzo lubila:Śmiech:

Co do bananika to ja tez probowalam malej dawac na poczatku 4 miesiaca ale Jej nie pasowal wiec poczekalam az do dzis:Śmiech:

Hanan a wiesz co to za warzywo kusa?
Tesciowa wlasnie mi powiedziala ze moge to warzywo juz podawac malej z marchwia i z ziemniakiem.
Hmmmm?????? Powiedziala tez ze te warzywo dobrze robi na trawienie i pupsi.

http://www.suwaczek.pl/cache/4cc4b0ced0.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bylam wczoraj na spotkaniu na temat zywienia niemowlat i malych dzieci w centrum zdrowia,
wiec tak,
dzieci od 4 miesaca zycia (podstawa jest mleczko) moga jesc (w odp ilosciach:Oczko:) kleiki ryzowe i kukurydziane..., banany, podduszone jabluszka i brzoskwinie, mango, marchewki, ziemniaki,kalafiory, zielony groszek, kukurydza, kapusta... pasterniaki, brukiew, (hmm u nas sie tego nie jada na ogol, ja przynajmniej nie jadlam:Spoko:) - najlepiej nie kupowac gotowych papek, robic je samemu..
nie dajemy do 6 mies: produktow gluteinowych (np. chleb, chrupki...), jajka, orzechy, nasiona, ostrego (no oczywiste :Spoko:), produktow z dod tluszczy, "odchudzonych" jogurtow.

od 6-9 miesiaca zycia mozna zaczac podawac biale mieso kurczaka i rybek, soczewice, fasole, gotowane jaja, avokado, serki homogenizowane, jogurty (polnotluste!!), mleczne puddingi, sery zolte (twarde, np.chedar)..zaczynamy wprowadzac pieczywo, makarony, tosty (bez sera, takie na sucho),
nie dawac nic z dodatkiem cukru, miodu (dawac od roku), glukozy czy soli...-min do 6 mies., jesli pozniej juz dajemy to nie codziennie.
..
z sola bardzo ostroznie, robic takie niedosolone, jesli juz solimy
wybierac produkty najlepiej bez dodatku cukru
slodycze (czekolada) max 2 razy w tyg
najlepszym napojem jest mleko i woda, z soczkami bardzo ostroznie, najlepiej dawac do posilkow, nie upijac nimi dzieci, rozrabiac je z woda (nawet do 2 roku zycia- szczegolnie u puszystych dzieci)

9-12 mies mozna zaczac dawac czerwone mieso (np wolowe, jagniece), poniewaz jest bogate w zelazo, tofu,

http://www.suwaczek.pl/cache/1083f13441.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8c3fb7b382.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wow pierwszy raz slysze zeby 4 miesieczne dziecko kapuste i kalafior jadlo.
Brzoskiwnie hmmm coz tez nie slyszalam......kuzwa ale sie wszystko pozmienia.
No ale ja nie bede ryzykowac kapustami i takimi podobne jak narazie ciesze sie ze mala zajada sie ziemniakami z marchewka.....tylko cos banana nie chce jesc.

http://www.suwaczek.pl/cache/4cc4b0ced0.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie z ta glukoza tez sie zdziwilam...moja mama jak bylam mala nam nia herbatke slodzila, tak jej lekarz zalecal...a tu prosze... 8)

a groszek mozna tylko w malych ilosciach, tez bylam zdziwiona, ale sie upewnilam czy dobrze zrozumialam, i tak,

kazdy kraj ma inne normy i zasady... :D

http://www.suwaczek.pl/cache/1083f13441.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8c3fb7b382.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no własnie co do tej glukozy, połozna i lekarka mowią ze miedzy posiłkami jakby mały domagał się jedzonka to zeby mu glukozy dac. Anulka masz racje, szkoda ze zoładki takie same a obyczaje inne:):Zakręcony:

Tak szczęśliwie mijaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i nie sadze kobietki, zeby sie ustalilo cos wspolnego dla tych identycznych zoladkow...ehhh nawazniejsze, zeby dzieci byly zdrowe:Oczko:...jesli mimo tego co jedza czuja sie ok to chyba dobrze??!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no własnie, w sumie pewnie i naszym by się nic nie stało od wczesniejszego podania nowych pokarmów. Skoro mówia tak lekarze to pewnie tak jest:)

Tak szczęśliwie mijaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sara_Sz
no własnie co do tej glukozy, połozna i lekarka mowią ze miedzy posiłkami jakby mały domagał się jedzonka to zeby mu glukozy dac. Anulka masz racje, szkoda ze zoładki takie same a obyczaje inne:):Zakręcony:

i powstaje pytanie, koro inne dzieci radzą sobie z trawieniem, w z czym mają problem nasze dzieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no właśnie, niby żołądki takie same, a każde dzidzi inaczej toleruje smaki, jedno większy żarłok, inne niejadek... Pozostaje nam polegać na własnej intuicji, obserwować dziecko i oczywiście konsultować się, jak zachodzi taka potrzeba, z pediatrą...

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-27827.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sweethope
dokladnie sadze, z juz niedlugo nie bedzie problemu....beda jadly wszystko>>>>:Śmiech:

no chyba, że będą jak mój MIKI :Śmiech:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...