Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a epilepsja


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 36 tygodniu ciąży i od 10 lat choruje. Dopiero teraz trafiłam na to forum. Mój adres mailowy akalenczuk@wp.pl. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i posłucham rad innych mam. Ja leczę się poza granicami Polski i póki co moje maleństwo rozwija się bardzo dobrze. Czekam na wiadomości i pozdrawiam.

http://s2.pierwszezabki.pl/005/005206972.png?243

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/8699.png


http://s3.suwaczek.com/20040626650117.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli któraś z Was ma epilepsję przysenną proszę o kontakt. Wygląda to tak, że ataki występują w momencie zasypiania. Ciąża je niestety nasila. Obecnie jestem w 31 tygodniu i czasem mam ich po 3 pod rząd. Zdarzyło się że w ciągu 18 godzin miałam 5 ataków a po dojściu do siebie nie byłam w stanie skojarzyć jaki miesiąc mamy i nie pamiętałam, że mój brat jest po ślubie. Jakieś 2 dni dochodziłam do siebie. Czy komuś zdarzyło się coś takiego? Od jakiegoś czasu jestem na pół świadoma tych ataków wybudzając się z nich. Jest to absolutnie okropne uczucie bo wiem w tym momencie, że nie mogę oddychać. Czasem mam je z kompletnym odcięciem świadomości i to jeszcze jest do przeżycia, bo potem mój partner mnie o nich informuje. Owszem jestem zmęczona, wiadomo ale nie jestem przestraszona faktem, że nie mogłam oddychać.
Słyszałam, że ciąża może uleczyć epilepsję. Czy komuś się to zdarzyło?
Ja osobiście choruje od 25 roku życia a mam 30 lat. Biore Topamax. Naajpierw brałam 100 rano i 100 wieczorem. Potem ataki wrocily (przez jakies 2,5 roku nie mialam ich zupelnie i bylam prawie pewna ze jestem wyleczona) i zwiekszono mi dawke wieczorna na 150 a teraz ze wzgledu na ciaze lekarz zasugerowal, ze skoro mam glownie ataki nocne a w dzien spie rzadko powinnam dawke poranna polaczyc z wieczorna i brac leki tylko wieczorem czyli 250 na noc. Niestety czasem zdarza mi sie zasypiac w dzien i czasem zdarzaja mi sie ataki dzienne (jak np dzis). Mieszkam w Irlandii i tu sie lecze u irladzkich lekarzy. Dostalam dodadkowy lek o nazwie Frisium, jego skladnikiem jest Clobazam 10 mg, mam go brac po 2 atakach pod rzad aby powstrzymac nastepne. Podobno powinno sie go brac na noc. Czy ktos bierze ten lek?
Bardzo prosze o kontakt ludzi w podobnej sytuacji. Bede niesamowicie wdzieczna.
Paula

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jestem w 19 tygodniu ciąży i choruje na epi. Od czasu gdy dowiedziałam sie ze jestem w ciąży przestałam brać leki i jak narazie nie mam żadnego ataku i czuje sie bardzo dobrze. Z tego co mówi ginekolog to ciąża rozwija się prawidłowo nie ma żadnych powodów do obaw . Nie mogę się doczekać kiedy mój dzidziuś przyjdzie na świat :) Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze i że maluszek urodzi sie zdrowiutki. Trzymajcie za mnie kciuki:).

Odnośnik do komentarza

w 2005 roku urodziłam piękną i zdrową(choć powinnam ująć to odwrotnie) córeczkę.Wtedy lamitrin brałam tylko w niespełna w pierwszym trymestrze ciąży,która to przebiegała wzorowo.Ataki zupełnie ustały i myślałam że to koniec mojego utrpienia,lecz w okresie połogu musiałam wrócić do leku.Po trzech latach urodziłam synka także jest zdrowy,z tym że lek brałam już przez całą ciążę,a po niej zwiększyłam dawkę.Powodem był problem z tarczycą ,który ustał po zwiększeniu lamitrinu.

Odnośnik do komentarza

Choruję na padaczkę od kilkunastu lat, mam 26. Półtora roku temu urodziłam synka, niestety ma wadę serca. nie mam pojęcia, czy to dlatego, że brałam leki, których lekarz zakazał mi odstawić (Tegretol), karmiłam normalnie ale dziecko niestety musiało przejść już w 8 miesiącu operację... A wada zostanie przez całe życie dlatego po dziś dzień zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam, że je brałam...

Odnośnik do komentarza

Witaj Kasiek!
3-mam za Ciebie kciuki :)Bo jak sobie dobrze wyliczyłam TEN PIEKNY CZAS NADCHODZI!! sama jestem "szczesliwym posiadaczem epi". Jestem w 15 tygodniu. Mieszkam w ie pd, i przyznam że obaw we mnie mnóstwo. Choć ataków nie mam wiele, po konsultacji z lekarzem, zdecydowałam sie brać leki, Tegretol...pierwsze USG, wyszło pozytywnie. Czekam do 21 tygodnia, by zrobić echo serca maluszka. Czy nie wiecie czy w Irlandii można sie doprosić takiego badania?? Za pare dni moje pierwsze spotkanie z położna :) Słyszałam różne opinie nt. tutejszej służby zdrowia, staram sie nie zamartwiać. POzdrawiam!!

Odnośnik do komentarza

Witam Ilka 19:)
Masz racje ten piękny czas jest już na prawde blisko.
Jutro mam wizytę i ustale dokładny termin porodu, ponieważ będę miała cesarkę.
Co do choroby to przez całą ciąże nie miałam ataku i nie brałam żadnych leków. Najgorszy dla mnie jest ten trzeci trymestr. Kilka razy czułam się naprawde słabo i myślałam że dostane ataku ale na szczęście obyło się bez niego. Trzeba być pozytywnie nastawionym a będzie wszystko dobrze:) no i wysypiać się :)
Miałam robione badania plenatarne i wyszły bardzo dobrze:), ale tak na prawde o tym czy jest wszystko dobrze przekonam się jak już Filipek przyjdzie na świat:)
Przed Tobą jeszcze spory kawałek ciąży ale zobaczysz zleci baaaaaardzo szybko tylko ta końcówka się dłuży:)
Pozdrawiam Cię serdecznie :) i trzymam za nas mocno kciuki:)

Odnośnik do komentarza

a już myślałam, że tu nikt nie zagląda..., miła niespodzianka :)
Dziś ide do lekarza, postaram sie "wyciągnać" wszelkie informacje. Nazwisko mojego lekarza, brzmi indyjsko :) - Nie wiem czy pisałam, ale mieszkamy w Irlandii - Mam nadzieję, że pomimo niedogodności językowych, czegoś się dowiem.
Dwa dni temu zasłabłam, nie był to chyba atak, bo nic mnie nie boli od obijania się. Język ok. Może to tylko omdlenie ? Staram się wysypiać, ale ogólnie spałabym 24/24.
Kasiek!!! czekam na wiesci o terminie porodu!! Filipek całuski serdeczne !!!!

PS> ja chyba też czekam na synka :) co prawda nie mogę jeszcze tego sprawdzić, ale mam przeczucie....
XXX

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny mam 24lata, ja tez choruje na Epi juz 18lat, biore leki lamitrin i zazywam kwas foliowy, staram sie o dziecko z mezem juz 5 miesiac. Mi lekaz powiedzial ze dziecko nie odziedziczy tej choroby po mnie poniewaz mam ja nabyta, ale martwie sie czy leki ktore bede zazywala w trakcie ciazy nie zaszkodza dziecku, i czy nie dostane ataku przy porodzie.
Bartaga a czy ty rodzilas naturanie czy cc?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ostatniego razu kiedy odwiedziłam forum minął już rok.(dla przypomnienia choruje na epilepsje od 15 r.ż)
Byłam wtedy w 38 tc. Aktualnie jestem szczęśliwą mamą. Mój synek nie dawno skończył roczek jest śliczny a przede wszystkim ZDROWY! Rozwija się prawidłowo nie mam żadnych powodów do obaw ale oczywiście robiłam mu wszystkie badania (również EEG) i nie wykryto padaczki. Lekarz powiedział że mogę być pewna że jest wszystko ok. Dziewczyny mamy prawo rodzić śliczne a przede wszystkim zdrowe dzidzie!!! Wystarczy że będziemy pod stałą kontrolą lekarską , zażywać wskazane leki i dbać o siebie zobaczycie będzie dobrze. Jeżeli chcecie popisać z kimś kto przechodził już przez ciąże a choruje na padaczkę to dajcie znać chętnie odpowiem może w czymś doradzę. pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...