Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
MonikaKS

Mleko Bebiko 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochane.
Mam dylemat co do miarkowania mleka. Wcześniej Synek pił mleko Gerber 3 i byliśmy z niego bardzo zadowoleni, ale niestety ze względów marketingowych wstrzymano jego produkcję. Chce przejść na mleko Bebiko 3, ale nie wiem jak je miarkować bo szczerze nie rozumiem opisu z tyłu opakowania. Synek ma 13 miesięcy. Mleka Gerber dostawał: 210ml wody i 7 płaskich łyżeczek mleka. A w jakich proporcjach mam mu robić mleko Bebiko 3? Tam pisze ogólnie 180ml wody i 6łyżeczek mleka (by wyszło 200ml), ale czy to nie za mało skoro wcześniej piliśmy więcej?

Z poważaniem
Monika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się ze jeśli na 180 jest 6 miarek, to na 210 będzie 7. To są tylko średnie porcje. Twoje dziecko może a nie musi zjeść więcej.
Ostatnio czytałam ze dzieciom powyżej roku zaleca się picie juz mleka krowiego.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MonikaKS, mleka dostępnych firm mają różną kaloryczność (inny skład) stąd zalecenia dawkowania mogą się między sobą różnić. Dlatego nie patrz na to ile dawałaś wcześniej tylko na to ile producent danego mm zaleca. Przy czym pamiętaj, że to są tylko orientacyjne dane, a twoje dziecko może dostawać 1 miarkę więcej/mniej.
180 ml wody + 6 miarek mm daje właśnie ok. 200ml płynu i wg Bebiko tyle ma dostawać dziecko w twoim wieku.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...