Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kornelia my mamy Joie Litetrax 4 wersja plus. Nie zauważyłam nic takiego. Nawet bym powiedziała, że jest fajnie zabudowana spacerówka, że wiatr nie wieje do srodka i z boku ;) ma duży pojemny kosz na zakupy, super sprawa to składanie i jest lekki i zajmuje mało miejsca. I jeszcze podoba mi się w nim taki organizer na dwa kubki i schowek na portfel, klucze i telefon ;)
Ja urlop mam do 11.12 do tego dojdzie jeszcze urlop to jakoś w styczniu będę chciała wrócić. Mała zostanie z babcią, mamą mojego M. Która mieszka z nami ale na dole. Powiedziała, że nie wyobraża sobie oddać jedynej wnuczki do żłobka ;P

Odnośnik do komentarza

Makdalenga
Dziewczyny zdalam w końcu to prawko !!!
My już jeździmy w spacerówce drugi tydzień ale tej z 3w1 nowej narazie nie planuje kupować a.jak już to uzywana.. Czy wasze dzieci pelzaja ? Ten mój szkrab tak się ostanio rozpedzil ze się zaczal przemieszczać fakt ze w zolwim tempie ale już wedruje :)

Odnośnik do komentarza

Nie mam z kim ją zostawić w razie choroby. Chcieli poszukać kogoś takiego kto w takich sytuacjach awaryjnych zgodziłby się z nią zostawać ( a będzie to ciężkie). Ile teraz kosztuje niania ( w sensie jaka jest stawka ( godzinowa, miesieczna, dniówka..)?
Firma.mojego M otwiera w Pl oddział i będą delegowali go tam do pracy, ale umowa pozostanie niemiecka. Ja jednak wolę planować wszystko tak jakbym miała być sama, bo już nie jeden raz się przejechałam.
Co do dzisiejszej rozmowy, w mojej ocenie było super. Trwała prawie 1,5 godz. 1 osoba z HR i kierownik BHP. Pytali się czy nie byłoby możliwości zacząć już od lipca, ale oczywiscie odmowilam... Denerwuje się tym jak to wszystko będzie wyglądać, ale muszę w wrócić do pracy bo jak posiedzę dłużej w domu i wypadnie z z obiegu to moje dotychczasowe doświadczenie 4 lata studiów moze szlag trafic...
Lilka była w tym czasie na spacerze z sąsiadka i jej synkiem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

makdalenga brawo brawo ! w koncu sie udalo i mozesz teraz smigac z dzieciakami :)

renataki fajnie sie ukladaja wasze plany powrotu do PL, a jesli chodzi o stawke dla niani to zalezy czy jest kwalifikowana czy nie ale wiem ze slono sobie licza.

megs no powiem szczerze ze ciezko dziecko utrzymac w pozycji lezacej, ja moja raz posadzilam to teraz by ciagle chciala i glowe podnosi, a jak ja posadze to cala uszczesliwiona.

dzisiaj po raz pierwszy jechalysmy same autem i bylo tragicznie, mala baaaardz plakala, ja probowalam ja uspokoic i tez sie zesteresowalam. wszystko przez korek bo jak jedziemy to jest ok ale jak stoimy np. na swiatlach to placz straszny. na szczescie w drodze powrotnej juz spala to luz. strasznie goraco w tym foteliku jak ja wyciagam to cala spoona na plackach i glowie, tez tak macie??? mamy maxi cosi pebble

wozeczki fajne ale my tez zostajemy narazie przy naszej spacerowce 3w1 bo ma wypasiony zestaw zimowy, a narazie i tak jest za duza wiec wozim sie w gondoli. moja wczoraj turlala sie po macie i doturlala do podlogi, a tak to fajnie pelza jak dzdzownica, glowa do podlogi i dupka do gory, wyglada wtedy przekomicznie.

wczoraj po raz pierwszy byl brokul, a raczej namiastka brokula, dziubek otwiera ladnie a pozniej to roznie bywa, krzywienie sie i otrzasanie ale cos tam sprobowala. mamy ktore gotuja same, macie warzywa jakies sprawdzone czy normalne???? bo juz glupieje, lekarze oczywiscie mowia o sloiczkach ale przeciez dziecko sloikow jesc nie bedzie, chce ja karmic od razu normalnie, bo jednak smakiem sie roznia.

Odnośnik do komentarza

Magdalenga gratuluję ;))
Maszkaron moja właśnie nie chce jeść obiadkow ze słoiczka i gotuje sama. Ja kupuję warzywa u siebie w warzywniaku ale już na ogródku rośnie marcheweczka, pietruszka, ziemniaki itd ;)
Moja najbardziej lubi zupkę gdzie jest kurczak, marchew, pietruszka, ziemniak, brokuł i groszek. Nie nadążam na łyżeczkę nakładać :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny! Matylda wczoraj skonczyla faktycznie pol roku i pytam sie kiedy to zlecialo??
Maszkaron teraz Wy bedziecie swietowac pol roku wiec najlepszego dla niuni!
Renataki Wam tez najlepszego bo wy tez juz tuz tuz i pol roku.
Nam jedzenie wcale nie idzie. Cycek rzadzi i koniec. Ale nie poddaje sie i probuje dalej.
A noce ostatnio to tragedia,milion pobudek i 4.20 pobudka:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Magdalenga to super, że się udało :) wielkie gratulacje i szerokości.
Renata super, że idzie po Twojej myśli. A macie gdzie mieszkać po powrocie do Pl? Niania różnie, zależy od miasta, myślę że poniżej 10 zł na godzinę będzie ciężko znaleźć. Popatrz na olx może ktoś się ogłasza to się zorientujesz. Ogółem bardzociężko znaleźć kogoś kto będzie chciał siedzieć z dzieckiem tylko w razie choroby.

Ja idę w przyszłym tygodniu na rozmowę i będę wiedzieć na czym stoję. Denerwuję się bo zależy mi na tej pracy ale z drugiej strony mam wyrzuty, że zostawię synka. Na szczęście w razie W praca od 7:30 do 15:30 plus może jeszcze godzinę mniej jeśli bym dalej karmiła. Jakoś to może oboje przeżyjemy :)

PeggiSu najlepszego dla Matyldzi :*

Megs pewnie chodziło o sadzanie dziecka na siłę jeśli nie robi tego samo. Nam na rehabilitacji powiedzieli, że też pod żadnym pozorem nie sadzać dziecka tylko czekać aż sam usiądzie. To samo powiedziała terapeutka od SI i ortopeda do którego chodziliśmy z bioderkami. Ja bym już chciała młodego zapakować w nosidło i móc w końcu swodobnie wyjść do sklepu czy z psem ale jeszcze daleka droga.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Młody ma asymetrię i wzmożone napięcie mięśniowe. Okazało się, że tak naprawdę nie mam pojęcia jak właściwie nosić dziecko, żeby nie niszczyć mu kręgosłupa.
Nie sadzać jak dziecko nie siada samodzielnie, gibie się na boki, to zbytnio obciąża kręgosłup i nie tylko. Oczywiście można trzymać dziecko np przed sobą, ja tak robię tylko trzeba dobrze podeprzeć pupkę żeby nie siedziało dziecko tylko było wyokrąglone :). Oczywiście każda zrobi jak uważa, ja swoje na siłę nie będę sadzać póki sam nie zacznie tego robić. Za dużo się w ośrodku naoglądałam dzieciaków z problemami :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Ale cisza. Dziewczyny co tam słychać?
Jutro Zosia kończy pół roku. Jest taka marudna, że już nie wiem czym ja zabawiać. Już na dobre jeździmy w spacerówce i chociaż to jej się podoba , bo leży grzecznie i się rozgląda. Ale pogoda dziś u nas brzydka i deszcz cały dzień padał. Zosia je już wszystko normalnie kaszki, jogurty, obiadki , deserki a mleko tylko na noc, raz w nocy i raz o 6 a tak prze cały dzień nie. zębów dalej nie ma.
Gdzie się podziewacie? ;))

Odnośnik do komentarza

Magda wszystkiego najlepszego dla Zosi :)))

U nas też pół roczku minęło, zaczęłyśmy próbować narazie brokuła i marchewkę ale nie wchodzi, minka krzywa i pluje :)) no ale będziemy próbować bo przecież dziecko wcześniej smaku nie znało to jak ma lubić. Arbuz jej dałam polizać to smakował ale wiadomo że ze słodkim pójdzie łatwiej. Ile zajęło wam czasu zanim maluch polubił nowość???

Dzień mija nam na zabawie i obserwacji wszystkiego bo mała jest bardzo ciekawa, jak idziemy w nowe miejsce to wszystko dokładnie ogląda. Jest grzeczna i uśmiechnięta oby tak dalej.

Teraz do roczku to już z górki.

Odnośnik do komentarza

Makdalemga
Maszkaron u nas akurat wszystko misiowi smakowali od brokula po konkretniejsze i obiadki już z mięskiem :) jedyne czym pogardzil to indykiem z jasnymi warzywami.. Wypluwal wszystko inne od razu po calym sloiczku prawie :p
Magda a jakie jogurty dajesz ? Miso by tez wszamal już cos ostatnio mu Nina dala lida ! Stwierdzila ze dzidziuś tez chcial a ja mu nie salam to ona mu dala.. Mosz i awantura bo mlodemu tak zasmakowali ze nie popuści..ja daje kaszki narazie obiadki i deserki i wodę do picia czasem herbatkę i piers z mm raz lub dwa na dzień zalozylam sobie ze bedze karmic do 6 msc ale.. Chce karic jeszcze tak to zlecialo ze jakoś mi szkoad go odstawić tak slofko zasypia i się tuli do mnie jak zajada ze myślę ze na noc czy w nocy chciala.bym.karmic piersią ile się uda :)

Odnośnik do komentarza

Magda 13 wiem co czujesz u nas to samo. Tak marudzi ze ja juz nie wiem co mam z nim robić żeby go zająć. Tragedia z tym moim dzieckiem. Nosze go praktycznie cały dzień czasem chwile gora 10 minut się zabaw i na siedząco lub po leży na macie a tak to marudzi i chórze z nim i pokazuje i nic to nie daje. Spacer to koszmar. Było tak pięknie a teraz wychodze dopiero jak jest śpiący bo inaczej się drze i nawet na siedząco nie chce jeździć w wózku. Dziecko w tym wieku powinno być wszystkiego ciekawe a on nie chce oglądać nic go nie zainteresuje na dłużej...masakra.

Maszkaron u nas około 3 tygodni było skanowanie i plucie wszystkim potem zaczął juz jeść normalnie i teraz wciąga cały obiadek bo jak gotuje to zamykam w te male sloiczki na 2 dni żeby mieć odpowiednia porcje.
Dziś w nocy koleś dwa razy pil mleko nie wiem co mu się przedstawiło.
Jak ma chwile humor to jest taki słodki i gada sobie mamamamamama albo dadadada a jak humoru brak to czasem mam dość ręce odpadają

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj dalam małemu posmakowac truskawke i miał tylko polizac a jak się dopadł to całą opylil i nie dostał uczulenia.
Musimy spróbować tych jogurtów może mu zasmakuja.
Mój mały tez jak widzi ze loda ktoś je to nie popusci dopomina się a jak raz dam mu polizac to co chwile wola. Nie idzie juz przy nim zjeść nic po kryjomu zaraz dziub otwiera i on am chce i koniec.
Powiem wam ze nie mogę się doczekać aż zacznie raczkowac tylko krde jak on ma się nauczyć skoro leżeć nie chce chyba prędzej chodzić będzie hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...