Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maszkaron

kornelia w nocy mamy jedna dluzsza przerwe 4-5h (trwa od 21 wiec i tak tyle nie spie bo chodze o 23),a pozniej to co 2.5-3h i wstajemy 7-8.
magda fajna malutka ;) na co ona sie tak patrzy bo moja to jak zobaczy tv to moglaby ciagle ogladac tylko jej sie glowa kreci w strone tv. Nie pozwalam oczywiście. Nam plamy wyszly na brzuszku, kapie w krochmalu smaruje i mam nadzieje ze zejdzie. Z tymi krotszymi drzemkami masz racje po 3 mscu.

U nas tez krotkie karmienia chyba ok 10 ale nawet nie liczylam w nocy natomiast 15-20 wiecej sie najada bo w szien sie skupic nie moze tak jej oczy lataja po wszystkim dookola.

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

ang czytalam na wrzesniowych mamach dziewczyne ktora karmi jedna wylacznie i do pol roku dojaechala. Moja skubana tez tylko z jednej chce ciagnac w dzien i musze z drugiej odciagac. W nocy palaszuje obie. Wspolczuje problemow z brzuszkiem ale trzeba szukac odpowiedniego mleczka zeby maly nie cierpial i zebys miala spokojna glowe bo troche jeszcze tego karmienia jest.

Odnośnik do komentarza

A ja tam wlaczam młodemu TV albo bajki albo muzykę zresztą przy muzyce go usypiam. Jego nie bardzo interesuje TV bardziej wyświetlacz na kuchence potrafi nieźle z nim dyskutować.

Ang może warto spróbować zmiany mleka bo mu ta marka nie sluzy. Czasem te najprostsze rozwiązania okazują się trafne.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Przy zmianie mleka warto pamiętać, że dla takiego maluszka to podobno rewolucja aż na 2 tygodnie w jelitach i tyle polecają dziecko obserwować po zmianie. U mnie większość koleżanek używa hippa i są zadowolone, ale wiadomo że trzeba sprawdzić co dziecku podejdzie.

Mój młody też się wpatruje w tv, nie pozwalam mu ale czasem jest ciężko bo nasz pokój jest sypialnią salonem i wszystkim na raz, więc siłą rzeczy jak my coś oglądamy to on też widzi ale tak go układam żeby nie wpatrywał się w tv :) . Mój za to największe dyskusje prowadzi z żyrandolem :D

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny,
cudne te wasze dzieciaczki!! :) Tez podesłałąm kilka aktualnych zdjęć na pocztę
Magda, Zosieńka prześliczna i imię bardzo mi się podoba. Tak po prawdzie, to brałam pod uwagę dwa imiona dla mojej córki i były to właśnie Liliana i Zosia.
U nas ze spaniem nic się nie zmieniło. Lili idzie spać o 20, o 3 pobudka na cycka (+ przebieranie), później o 6 to samo i śpimy do ok 8:30. Widzę, ze ze spaniem u nas podobnie jak u większosci z Was (poza Kornelią :P). My też ciągle uzywamy Hippa i ja nigdy nie zmieniałam na inna marke. W pierwszej kolejnoścu był to zwykły Hipp PRE Bio Combiotic, a teraz jest Hipp PRE HA Combiotic. U mojej poza puszczaniem baczków (zarówno po tym "normalnym" jak i po HA) nie zauważyłam niczego niepokojącego. Tutaj w Niemczech Hipp jest uważany za najlepsze mleko, choć tak naprawdę dobre jest to co komu pasuje... Mimo to bałabym się jednak podać dziecku np.mleko Rossmannowskie (Baby dream bodajże). Róznica w cenie jest spora, na korzyść Babydreama (3,40 euro, Hipp- 11,95). No ale nie neguje tego jeśli komuś pasuje i podaje. Ciekawa jestem swoją drogą, czy faktycznie aż tak duza róznica jest w jakości, pomiędzy tymi dwoma markami. Pokuszę się następnym razem o porównanie etykiet, jak tylko będę w Rossmannie.
Moja malutka ma 3 miesiące i 11 dni i nie zauważyłam większej różnicy po przekroczeniu tego "magicznego" 3 miesiaca. Nadal jestem zdania, ze w naszym przypadku najgorsze było pierwsze 1,5 miesiaca i teraz- albo faktycznie jest dużo lepiej, albo już się przyzwyczaiłam :P (choć raczej to pierwsze:). Muszę trochę siebie zdyscyplinować do wcześniejszego chodzenia spać. Kładę się bardzo często o 24, a nawet 1 i mimo tego, ze Lili tak ładnie spi, to ja, na własne życzenie chodze póżniej z tego niewyspania jak zombie... Cóz, jestem typem sowy i trudno zmusić mi sie do spania o godzinie 20. Na studiach często uczyłam się do egzaminów wieczorami lub w nocy. Nie przeszkadzałyby mi dlatego nocne zmiany (choć w moim zawodzie o to trudno...)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Kurdeee już dwa razy ucielo mi posta i dodaj się tylko kawałek...
Renataki śliczna Lilianka ;) my też mamy teraz zmienić mleko z hipp na hipp ha ze względu na tą alergię pokarmową. Ale w sumie zastanawiam się czy zmienić te mleko i czy faktycznie jest to alergia pokarmowa, bo dwa razy posmarowałam jej maścią od lekarza i jest ok już kilka dni i nie ma już tego. A chyba jakby to była naprawdę alergia na mleko to caly czas by to miała?
U nas kiepsko mała dostała katarku i do tego zaczęła kaslac. Rano pójdziemy do pediatry. Ciągle coś...

Odnośnik do komentarza

Hej,
Niemka Aptamil PRE kosztuje 17,49, ale za 800 g, w Hipp jest 500 g za 11,95 (cena z Rossmanna).
W mojej ocenie wyglada to następująco: jeśli Ty pójdziesz do lekarza, którego odwiedza przedstawiciel Milupy, to później lekarz ten zarekomenduje Tobie Aptamil jako najlepsze mleko. Jeśli ja z kolei odwiedze pediatrę, u którego wizytuje przedstawiciel Hippa, to zaleci mi to mleko i bedzie zachwalał, że najlepsze, ot co :):) Mi sie wydaje, ze te wszystkie mleka powyżej 10 e mają jedno i to samo (kłócić się oczywiście nie zamierzam, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie). Większość ma GOS, probiotyk i Omega 3 & 6.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

A tak z ciekawości na ile Wam wystarcza takie opakowanie mleka? Ja się cieszę z jednej strony, że my nadal tylko na cycu bo przynajmniej mam oszczędność na mleku :D. W sumie wydaje tylko na pampersy, zamiast mokrych chusteczek używam płatków kosmetycznych, kosmetyki z rossmana mamy jeszcze od narodzin, najgorzej jak wypadnie jakieś leki kupować albo wizytować u lekarzy prywatnie, tak to póki co głównie wydaje na ciuchy małego :D nie mogę się opamiętać, a już ma tego tyle że nie zdąży wszystkiego założyć.

Renata fajna ta Twoja Lilka :) jak myślisz tak na oko ile waży? Bo wygląda na kruszynkę :). Mój to już na 100% przebił 7 kg, ciuchy 68 powoli są już za małe, a mnie odpada kręgosłup :). Na szczęście coraz więccej czasu jest w stanie wytrzymać sam ze sobą, a ja w końcu mam czas zjeść czy się umyć :D co prawda w towarzystwie młodego w wózku :D. A wczoraj już mnie nerwa wzięła bo ten mój chłop nadal nic nie robi przy dziecku, więc ubrałam małego wsadziłam w wózek i wystawiłam ich obu za drzwi, małż chciał oponować ale już nie wytrzymałam i go zwyzywałam i poszli na spacer :) co prawda wrócili po 30 minut z teksem "nakarm go bo się wierci" ale przynajmniej w spokoju sobie odkurzyłam dom. Zazdroszczę Wam, że faceci cokolwiek Wam pomagają, ale wiem że to moja wina bo powinnam była od samego początku mu kazać wszystko robić i nie przyjmować argumentów 'ale ja nie umiem, ale ja się boje'. Ja też nie umiałam, boję się do tej pory ale robić muszę. Bardzo często nachodzą mnie myśli że nasze małzeństwo jest już przegrane, strasznie stracił i nadal traci w moich oczach. Jest na tyle bezczelny, że potrafi spać do 14 bo przecież mały znowu w nocy nie dał spać a on jest zmęczony. A ja to jestem kuźwa od dwóch miesięcy w spa, leżę i pachnę...

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Kornelia, nie mam pojecia ile wazy, ale na bank z 6 kg (jest naprawde ciezka, choc moze na taka nie wyglada). Moja urodzila sie wagowo dosc spora (3710g) ale byla malutka (52cm) i od ok 1,5 miesiaca nosimy rozmiar 62. Tez uzbroilam sie juz w rozmiar wieksze (na 68) ale jeszcze na nia duze. Twoj synek urodzil sie duzy, no i chlopcy z reguly sa wieksi.
Mi opakowanie Hippa (500g) starcza na dwa tyg lub troszke ponad, talze tragedii nie ma. Mala ptzemywam chusteczkami rozowymi z Babydreama, z Rossmanna) zamoczonymiw cieplaj, biezacej wodzie. Lubie te chusteczki bardzo, bo w porownaniu do innych sa prawie suche i nie ociekaja tym perfumowanym dziadostwem. Za 4-pak place 3,20 euro, wiec to kolejny plus. Z przyborow higienicznych uzywam tylko szarego mydla, szampony avene pediatril i oliwki z weledy. Za to mam zajoba na punkcie kupowania ubranek :P

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

U mnie puszka mleka enfamil 800 gram starcza na ponad 2 tygodnie koszt 51zl wiec nie najgorzej.

Dziś byliśmy u lekarza z siusiakiem bo za długo to zaczerwienienie się utrzymywalo. Zapisał masc pimafucort i mówi ze będzie ok.

Ja tez mam jobla na punkcie ciuszkow dziś znów przyszła paczka zamowiona po kryjomu...czego oczy nie widza tego sercu nie zal :-))

Dziś zamiast gondoli wzielam młodego na spacer w foteliku no trochę lepiej było ale tez troszkę marudzil.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

kornelia no to ladnie maly urósł.
My tez nosimy ubranka na 62 i sa idealne, waga 5,5 kg i juz wydaje sie ciezka nie wiem jak bede pozniej nosila klocusia.
renataki i Twoja wszystko 150 ml zjada?? Na ile jej to czasu starcza???
Bo zastanawiam sie czy moje dziecko nie je za malo,ale szczesliwe i nie placze to chyba jej cyc wystarcza.
Ja jak sie wypuszcze na zakupy to tak samo moglabym kupowac bez konca, najbardziej tylko szkoda ze tak krotko w tym chodzi. Ale z drugiej strony ciagle trzeba kupowac co sparawia mamusiom radosc.

Odnośnik do komentarza

Mój michu zjada 5 razy po 120ml sypie 4 miarki na 120 dziś z robilam mu 150 to nie dal rady. Czasem tylko 90 wypije a czasem po 120 3 godziny mi nie wytrzyma. Cyc to tylko jak PAN ma ochotę , no i w nocy na spiocha :-))

Mój tez tego cięższego kalibru. Wazylam się sama i potem z nim i wychodzi 7 kg. Dokładnie zwaza mi go w przyszłym tyg na szczepieniu.
Renata tez tak tancuje młody na jednej ręce a w drugiej tel i wycieczki po chałupie :-) cale ramie mam oplute i właśnie gada do kuchenki.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak mialyscie dziś ubrane dzieci? U nas było 16 stopni. Mały miał body na długi rękaw i rajstopki, cienki kaftanik i spodenki dresowe, na to kurteczka, ale taka od chrztu czuli lekki polarek od środka, a na zewnątrz wiatrówka czyli dość cienka, przykryłam go cienką kołderka minky i był lekko spocony. Nie wiem co mu ubrac mam jeszcze bluzy na polaru, ale może wtedy za chłodno.

Odnośnik do komentarza

Ang mam ten sam problem. Dziś ubralam mu body i rajstopy na to bluzka i spodnie i grubsze skarpetki cienka czapka i kombinezon. Ale miałam go we foteliku wiec całkiem odkryty i nie osłonięty od wiatru. Chciałam ubrać mu taki misiowaty cienki kombinezon to mama mnie zajęła ze jak go za bardzo rozgogole to się przeziebi i bądź tu mądra jak ubrać tego dzieciątka.

Dziś moc będzie ciężką młody zasnął mi o 19 na noc myslalam ze to drzemka a tu klops. A zawsze jak mi tak szybko usnie to pierwsza pobudka po 12 i potem często się budzi a nad ranem to masakra bo jakby spać juz nie mógł.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

My też dziś miałyśmy body długi rękaw, bluzeczka , spodenki, skarpetki, buciki, lekka czapka i chustka, kurtka taka juz wiosenna, przykryta kocykiem minky i była spocona. To już nie wiem jak ja ubierać.
Kornelia mi 500 g mleka stacza na 3-4 dni ale moja jest tylko na sztucznym.
Dziś byłyśmy u dermatologa w związku z ta alergia i okazało się, że to skaza białkowa. Pani doktor przepisała dwie maści, jedna robiona na zamówienie, syrop. Mamy ją kąpać w emoliencie i smarować balsamem do skóry atopowej trzy razy dziennie. 250 zł w aptece zostawiłam...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...