Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, to już zaraz będą dwa maluszki do kochania, super! Ja przeszłam przez kilku lekarzy i każdy mówi to samo, że nie mogę mieć refundacji, bo nie ma wskazań, bo immunologicznie jestem zdrowa, a mam Clexane profilaktycznie ze względu na poronienia, a jako profilaktyka, to refundacja się nie należy, ale może akurat trafiłam na takich lekarzy :/

Odnośnik do komentarza

No to u mnie mają podkładkę do wystawiania na refundację. Ciesze się bardzo ze dziewczyny juz niedługo będą z nami. Ale jestem też przerażona jak my sobie poradzimy i czy zdążę wszystko przygotować. Dobrze ze mąż podchodzi do tematu ze stoickim spokojem i pomaga opanować przerażenie :)

Odnośnik do komentarza

AgaMi-
jakoś przeoczyłam to,że będą u Ciebie bliźniaki:)jej,fajnie:) Tobie to musi być ciężko,ale w sumie już zaraz rozwiązanie. No może stwierdził Twoj lekarz,że ciąża rozwija się bardzo prawidłowo i nie ma potrzeby do częstszych wizyt.

Sówka-
drogi ten Clexane,ja po poronieniach biorę po prostu wcześniej duphaston z luteina,teraz luteinę,acard. W sumie dużo taniej za leki,ale wizyty prywatne.

Ja żadnego planu porodu nie robię. Na środę umówiłam sie do okulistki (może dostanę zaświadczenie o wskazaniu do cc). Ogólnie to mam dużą wadę wzroku i astygmatyzm.

Ja jak pójdę na wizytę do gin to pewnie też dostanę skierowanie na badania(pewnie już ostatnie,krew,mocz itd)
Tylko raz w ciąży miałam mierzone ciśnienie...zawsze mam książkowe,ale powinien to chyba częściej to kontrolować.

Odnośnik do komentarza

Pauka89 szczęśliwie jakoś jeszcze się toczę :) Nawet paznokcie u stóp daje rade obciąć. Jedyne co to kręgosłup juz trochę daje o sobie znać i zgaga. Ale staram się do tematu podchodzić na wesoło i jakoś leci tydzień za tygodniem :). Jak gorszy dzień narzekania przyjdzie to zawsze mąż w poprawiania humoru służy pomocą.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się niezmiernie, że po wizytach u lekarzy jesteście dziewczyny zadowolone i spokojniejsze a Wasze dzidzie dobrze się mają :)
Ja wróciłam od rodziców objedzona strasznie! Zrobilam pranie i odkurzanie.ale jakoś od godziny dziwnie się czuję.brzuch ciągle spięty mam.wzięłam No Spe i leżę.tylko siku latam co chwila. mała fika na szczęście. Ale i tak się niepokoje. wizytę mam na 30.08. Chyba już panikuje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Ja niemal od początku mam wizyty co 5tc. Teraz idę za tydzień w środę, czyli 31.08 i to będzie końcówka 35tc. I wiem, że wtedy na pewno już bede miała wizyty częściej. Następna pewnie po 2tygodniach a kolejne co tydzień, bo tak moja gin robi.

Dziwię się, ze niektore z Was tak rzadko mają badania. Ja praktycznie przed każdą wizytą mam pobierana krew. Morfologia to standard. Od kilku wizyt mam tez rutynowo mocz. Teraz tez. A wiem, ze moja gin praktykuje sprawdzanie wyników moczu w koncowce ciąży co najmniej raz w tygodniu więc się nabiegam :)

Co do wyprawki, to z rzeczy niezbędnych brakuje mi juz tylko wanienki. Jutro złożę zamowienie na allegro dla siebie, zeby miec spokojna głowę. Pozniej zostanie juz tylko przewijak. No i najdrozszy wydatek czyli wozek.

Odnośnik do komentarza

Sowka91 ja tez biore Clexan ze wzgledu na wczesniejsze poronienia i od początku dostaje na nie refundacje,ale polecam jeszcze zrobic jedno badanie nazywa sie D-dimery i jak wyjdzie powyzej normy to jiz jest powód do refundacji tego leku. A z tego co czytalan to duzo kobiet ma to podwyzszone ze wzgledu na ciążę a nie na chorobe wiec moze warto spróbować :)

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny ale dziergacie:p jak wyszlam dzis rano z domu I w sumie niedawno wrocilam. Zrobilam sobie wycieczkowy dzien a pol dnia latalam po ikei, wyplate mozna tam zostawic;)
U mnie jakos lepiej ze skurczami.
Troche sie uspokoilo chyba.
Pauka a jak duza wade wzroku masz?
Wawania a na jaka bryke polujecie, macie jakies konkretne firmy na uwadze?
Bo ja juz jestem zrezygnowana w sprawie wozka, podoba mi sie wszystko I nic.. :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za rady. W tej ciąży już nie będę korzystać, bo mój lekarz już nie wypisze za pewne skoro cała ciążę nie wypisywał, ale pytałam i podobno w każdej następnej bezpieczniej będzie też dawać sobie zastrzyki, to się dokładnie zorientuje, czy d-dimery wystarcza i będę kombinować ta refundację na pewno. Luteine i duphaston też mialam od początku, ale nie wystarczyło, bo w 8 tygodniu krwawiłam, więc lekarze stwierdzili, że trzeba Clexane, ale niestety refundacja nie będzie się należała (swoją drogą jest to głupie strasznie, co z tego że państwo daje pieniądze na dzieci, jeśli kobietom w ciąży się nie pomaga, no i jakby mnie nie było stać, to nie wiadomo jak by to się skończyło).. Oj Ikee uwielbiam, też bym tam mogła majątek zostawić, no i wczoraj zostawialam, kupiłam nawet dla synka taki słodki ręcznik z kapturkiem. A co do bryki, to niestety komentarze na internecie pokazują, że nie ma idealnej, więc i ja nie wybrałam ;)

Odnośnik do komentarza

O many dziewczyny, prawie dwie godziny nadrabialam Wasze wpisy.. juz na końcu zapomnialam co bylo na poczatku. Heh
EmMadlen ja puje Lactulosum jak przyjdzie "problem" mi fajnie pomaga. :)
Co do planu porodu to podobno juz taki standard w szpitalach i jak sie nie ma wypelnionego swojego to przy przyjeciu do szpitala trzeba będzie wypelnic. A w bolach raczej nikt nie mysli o odpowiadaniu na jakies durne.pytania, wiec radze dla sietego spokoju wypelnic i miec przy karcie ciazy. :)

Dzisiaj na zajeciach polozna polecala tantum rose do przemywania po porodzie. Wiec musze jeszcze w to się zaopatrzyc. Ja w piatek wykorzystalam ladna pogode u mnie i juz 3 pralki nastawilam. Trochę ciuszkow synka, pieluszki... czekam na slonce i popiore reszte.

Zastanawiam sie co przygotowac malemu do wyjścia ze szpitala. Jak urodze w pazdzierniku to na dworze jest juz zimno. W co najlepiej ubrac??

Odnośnik do komentarza

Totek-
Na prawym oku mam -6,a na lewym -0.5.ogolnie na dwoje oczu widze bardzo dobrze,tylko jak mam zakryte prawe to rozmazana plama. Nie poznajw nawet mojego M katem oka.

Ja po prostu tez boje sie rodzic naturalnie,ze mnie porozrywa,tak mnie gin straszy,ze ja za drobna....

Na moje zaparcia nie ma niestety rady,ale moze po pirodzie sie z tym rozprawie.Zalezy czy bedzie czas na...jedzenie.
Ja wozek mam juz 3miesiace,teraz juz nawet na niego nie patrze,nie korci mnie,wynieslismy do piwnicy bo za duzo miejsca zajmowal.

Ja Ikee tez uwielbiam.Najczesciej jezdze do Janek.w tym albo przyszlym tyg dolacze do mojego po pracy zeby kupic tam lozko i regal.

Zauwazylam,ze te straszne bole zoladka mam po posilku wieczornym. Rozrywalo mnie dzis przez 1,5godz,na szczescie juz ok.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie ja mam strasznie duza roznice miedzy 1 a 2. Mysle,ze powinni mi bez problemu wystawic zaswiadczenie.Po prostu od dziecka nie mialam leczone,tez zaniedbanie rodzicow i tak teraz mam. Zadna korekta laserowa tego nie naprawi,chcialam,ale zavduza roznica.

W ogole nie chce mi sie spac,w sumie jest jeszcze mloda godzina. O dziwo,jeszcze nie chce mi sie jesc,a kolacja byla o 20.

Odnośnik do komentarza

Do Aga mi
Hej mam wielką prośbę o odpowiedź przeczytałam że masz dodatnie ana2 i zazywasz leki , ja też mam dodatnie Ana 2 i lekarz mi nawet nie wspomniał żebym coś brala. Jestem w 32 tygodniu ciąży i trochę się przestraszylam.. jak to jest u Ciebie ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...