Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

ojej.. bardzo czesto sie slyszy o tej skracajacej szyjce. ja nie wiem czy kobiety w tym wieku (XXI) po prostu zbyt ciezko pracuja i stad ten problem? Ja sama mam tak, ze juz wieczorem jestem padnieta, ale musze miec czysto w kuchni, i w miare ogarniete w domu na wieczor.. (taki fiś jak to moj maz mowi, nieraz na mnie krzyczal, ze ogarne sobie rano i zeby isc spac, ale mnie to jakos wkurza jak wchodze rano do kuchni a tam gary na dzien dobry.. :D)
I brzuszek mam twardy czesto po takim chodzeniu :(
Moja szyjka ma 3 cm, niby ok ale... trzeba sie oszczedzac... tylko z tym troszke ciezko..
I wlasnie az sie boje nastepnej wizyty, co mi gin powie :(

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Nie zazdroszczę wam tego leżenie i trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze!

Ja staram sie dużo odpoczywać jak już wrócę z pracy, ale różnie to wychodzi. Jak mam wolny dzień to się biorę za sprzątanie i zakupy i też potem padam na twarz :/

Wyprawkę też kompletuję niestety na ten miesiąć skończył się już budżet. tylko Dokupię jeszcze pościel bo mój tata się zaoferował zasponsorować.

A co myślicie o pasach poporodowych? Czy nam się coś takiego przyda? Czy trzeba to kupować? Czy to zbędny wydatek i można olać?

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Szyjka to jeden z moich obecnych lęków. Jak zaczęły sie twardnienia to tez zaczęły sie pomiary. Od 5,4 "zeszła" do 3,5 (najpierw około 0,5 cm tygodniowo) Pózniej miałam wizytę po miesiącu i sie okazało ze z 4 do 3,5 "schodziła" miesiąc (musiała sie zatrzymać na tym). Teraz od miesiąca stoi w miejscu. Wciąż sie boje i z każdym twardnieniem sie zastanawiam czy jest ok. W zeszłym tygodniu była mierzona, w tym gin nie mierzył i nie wiem ile jest... Leżenia nie nakazała, mam funkcjonować normalnie.

Pytania do dziewczyn u których stwierdzono znaczne skrócenie: miałyście objawy (poza twardnieniem)? ile czasu było pomiędzy pomiarami (raczej raptownie sie skróciła czy stopniowo)?

Odnośnik do komentarza

Zuza ja mam 3cm od 16tyg i lekko otwarta. Na kazdym badaniu czyli co 4tyg mierzy. Od 16tc pozostaje bez zmian. Przez prawie cala ciaze biore luteine 100mg dopochwowo 2razy dziennie. Mam ogolnie prawie nic nie robic,musialam nawet ze spacerow zrezygnowac,tylko gdzies blisko moge chodzic. Na tym etapie juz sie nie stresuje. Bedzie wszystko dobrze,tak czuje.

Ja w nd pojade do Ikei kupic komode dla malego,materac i co mi wpadnie w rece. O ile bedzie mnie stac:-))

Odnośnik do komentarza

Polozna kazala mi brac forte. Ale nie wiem czy jest duza roznica . Dziewczyny od dwoch dni boli mnie brzuszek, ale to taki bol jakbym zjadla cos niezdrowego, czuje jak sie poloze na plecach a na boku juz mniej :(
A jak z ruchami podczas krotkiej szyjki, czujecie je dobrze? Ja tez zaczynam juz panikowac bo mam dzis twardy brzus, jednak ruchy czuje i to praktycznie chyba kazdy :p

Odnośnik do komentarza

U mnie szyjka przez 5 tygodni z 38mm na 36mm. Lekarka kazała się oszczędzać, ale tylko dlatego, że Błażej główką naciska. Brzuch też mi twardnieje :(. Eh i dzisiaj po spacerze zauważyłam, że kolana zaczynają mnie boleć. No ale w nocy nie mam już kłucia w podbrzuszu. Oby dzisiaj też tak dobrze mi się spało. Chociaż zanim zasnę to mijają wieki.
Maluch zaczął też szaleć podczas chodzenia. Zazwyczaj spokojny był a dzisiaj to dał czadu i to ostro. Niekiedy te kopniaki zaczynają już boleć. Ale wszystko zniosę byle się rusza i daje znać o sobie.
Dziewczyny które robiły prenatalne mam pytanie. Wybieracie się może też na trzecie badanie? Mi w sumie po tym drugim lekarka powiedziała, że nie ma konieczności robić tego trzeciego.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Bo kurcze nie wykupiła tej forte a jest na receptę, myślałam że mam w domu a mam nospe max. Ale jak to samo to będzie okej. U mnie malutka bardzo od dwóch dni kopie i tez naciska na szyjkę :/ normalnie mogłaby się położyć na bok i nie uciskac przynajmniej na razie :)
Ona ja idę na 3 prenatalne, przynajmniej zobaczę maluszka i będzie może widać do kogo podobna jest.

Odnośnik do komentarza

My dalej lezyny w szpitalu. Rano polozna przyszla posłuchać tetna małego i znalazła go nad spojeniem łonowym. Więc jest meeega nisko :( na szczęście bólu brzucha nie mam. Jedyne co mnie męczy to ból pleców a to pewnie od ciaglego lezenia. Mi czesto w ciagu dnia twardnial brzuch i lekarz powiedział,ze takie skurcze nasilają skracanie szyjki. W dodatku mały naciska główka...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem zadzwonie dzis do gina i zapytam czy mnie przyjmie jutro badz w pn. Chcialabym zeby obejrzal Franusia, bo martwia mnie niektore jego zachowania. Strasznie nisko czasem bryka az sie martwie czy nie zbyt nisko. I ten brzuszek twardy wczoraj :(
Nie chce rodzic jeszcze nie skompletowalam wyprawki :D
Nie wiem jak kobiety okreslaja ten stan jako najlepszy w zyciu, ja sie ciagle czegos boje i martwie o Nas.. normalnie 9 miesiecy stresu. Ale oczywiscie plusow tez jest duzo :) :) milego dnia dziewczyny !

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, napiszcie proszę, w jakim tempie przybieracie na wadze. Wczoraj podczas wizyty pani diabetolog stwierdziła, że przytyłam za mało od ostatniej wizyty i dała mi skierowanie na badanie moczu, żeby sprawdzić, czy nie głodzę dziecka. W ciągu dwóch tygodni przytyłam 1 kg, a od początku ciąży 9 kg (waga sprzed ciąży 52kg), więc wydaje mi się, że całkiem sporo. Od 13 tygodnia mam zalecone leżenie, mało się ruszam, więc nie jestem w stanie jeść jeszcze więcej.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Co do ruchów nisko, sporadycznie czuje takie drganie, trącenie wewnątrz pochwy. Bardzo mnie to niepokoiło ale ponoć norma (teraz rzadko sie zdarza). Najcześciej jak leżę to czuje puknięcia po bokach lub wiercenie tam gdzie przed ciąża miałam dołeczki przy kościach miednicy. Jak siedzę lub chodzę to młody kopie powyżej pępka w stronę przepony (widać kopie tam gdzie mu sie robi ciasno). Pytałam lekarza czy te uderzenia nisko są ok, bo ułożenie główkowe i to raczej są rączki (stopy czuje wyżej). Mówiła ze czasem zdarza sie ze czujemy ruchy z przesunieciem bo przy okazji kopnięcia naciągnie sie więzadło i trochę nam to miesza w odczuciach. Niemniej wydaje mi sie, ze ja czuje dokładnie gdzie młody urzęduje. W każdym razie nie polecała sie tym sugerować. Co do ułożenia to juz w 24t na połowowym młody zaprezentował sie główkowo i od tej pory bez zmian (30t). Tez mam sie nad tym nie zastanawiać. Jest ok.

Odnośnik do komentarza

Aga nie wiem ile tygodniowo tyje,ale od samego poczatku,a dzis 29tc 1d przytylam 4,5kg,a nie glodze dziecka.moze uznala,ze wczesniej przybieralas szybciej,a teraz gdzie powinnas jeszcze szybciej to malutko bo 1kg.
Mi czesto twardnieje w ciagu dnia,ale jedt ok. Kopie wszedzie,nie to ze bardziej na dole.
Ide sie kapac i na duuuze zakupy. Mam w sob impreze rodzinna. Imieniny mamy,taty i siostry i musze cos pokupowac. Mamie bluzke na reszte pomyslu nie mam.

U mnie piekna pogoda,pewnie u Was tez! Wtkorzystajmy to.

Trzymaj sie Molli,lez,poprzekrecaj sie,wypoczywaj ile mozesz. Mozliwe,ze dobre 2lata nie bedzie takiego odpoczynku:-*

Odnośnik do komentarza

No właśnie ginekolog do tej pory też nie miał zastrzeżeń, a pani diabetolog wydawała się przejęta tym faktem. Zresztą było to dość zabawne, bo w mojej sytuacji taki wyjazd to prawdziwa wyprawa. Mąż musiał wziąć urlop, pożyczyć samochód (jeden z naszych stoi od ponad miesiąca u mechanika, który po wyciągnięciu skrzyni biegów dostał zapalenia opon mózgowych i leży w szpitalu, drugi samochód ma profilowaną tylną kanapę), wcisnąć do niego mały materac i poduszki (podróżuję na leżąco, bo kiedy siedzę, to po 15 minutach jazdy mam silny skurcz brzucha i problemy z oddychaniem). Oczywiście trzeba było też wziąć ze sobą jedzenie, bo przy cukrzycy hot-dogi z Orlenu raczej nie są najlepszym pomysłem. No i przejechaliśmy te 100 km w jedną stronę, żeby się dowiedzieć, że mam wykluczyć z diety bułkę grahamkę, bo mam po niej złe wyniki (o czym zresztą sama panią doktor poinformowałam).

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...