Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już po wizycie. Maluszek ma już 1151g ogólnie wszystko wporządku. Dostałam skierowanie do diabetologa. I teraz pytanie do dziewczyn które chodzą prywatnie. Czy takie skierowania są przyjmowane w placówkach NFZ?
Mój lekarz powiedział ze moje wyniki świadczą o nietolerancji glukozy i nie powinno to zaszkodzić dzidzusiowi.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

hm, czemu nikt nie napisal o kwasie foliowym w czwartek, w piatek mialam wizyte :P
ale biore do tej pory + aspargin, nospa i luteine musze wykupic bo zapomnialam :/
mi Franus tez chasa na dole brzuszka az czasem mi sie wydaje ze to za nisko troszke ale dzis mielismy taki dzien lenia....
przyjechalam z lotniska, zjadlam jajeczniczke i od 15:00 do 19:00 sobie spalismy :D i w sumie znowu mi sie chce ...

Odnośnik do komentarza

totek u mnie rwa objawia się nagle np przy kichnięciu lub jak źle stanę lub jak długo pochodzę to nagle ból na dole w kręgosłupie że chodzić, siedzieć i leżeć nie można i charakterystyczne jest ze ten ból promieniuje na pośladek a czasem nawet na nogę.
bajka problem w tym ze lekarka zabronila mi jakiejkolwiek formy gimnastyki i ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

Ja na zime bede kupowala 62. Na poczatek mam pare ubranek 56. Mi do kupienia zostal:materac do lozeczka,kosmetyki dla dziecka,pampersiki i moze jeszcze cos,ale wiekszosc juz mam. Blizej konca esiaca zaczniemy urzadzac pokoik. Moj wezmie wolne. Sukienke na slub to teraz ciezko. Moj chce slub z chrzcinami,ale ja jyz bym chciala w Boze Narodzenie ochrzcic,a slub blizej lata. Jestesmy razem 6,5roku ale nie mozemy sie zebrac:-).ja chodze pryw.do lekarza i jak on mi daje np skierowanie do przychodni na pobranie krwi na nfz to bym musiala placic wiec pi skierowanie na nfz ide jeszcze do mojego lekarza kiedy ten przyjmuje panstwowo.

Odnośnik do komentarza
Gość Izabella26

Cześć :-) dołączam do grona październikowych mamusiek :-) Ja juz po raz drugi oczekuje, więc jest nieco inaczej niż za pierwszym razem, ale już nie mogę się doczekać. Jeszcze nic nie nabyłam dla córeczki - pierwszy synek Olaf. Mam wozek i łóżeczko oraz kilka innych rzeczy po synku, ale garderoba potrzebna nowa. Lili zapowiada sie na kruszynke, a Olaf od początku byl duzo większy. Mala teraz ma 850g, ile maja Wasze pociechy na tym etapie? Lekarz dzis wybadal, ze mamy pepowine dwunaczyniowa. Jak na te chwilę wszystko jest ok, ale wymagana jest większa obserwacja. Zmartwilam sie tym, ale staram się myśleć tak jak przykazal doktorro iz to nic strasznego. Będę miała planowane cc w 38 tyg bo pierwsza ciaza tak sie zakończyla. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bajka, jak Twój brzuch? Ja od paru dni mam częstsze twardnienia (pokrywają sie ze zwiekszona aktywnością dziecka). Od wczoraj oszczędzam sie maksymalnie i dzisiaj jest spokojniej (wieczorem trochę twardnieje), dwa ostatnie dni był twardy co chwile. Wczorajsza wizyta u gin niczego nie wykazała. Wystraszyłam sie tylko znów krótsza szyjka ale zmierzyła jeszcze raz i nie było różnicy. Powiedziała ze zależy jak sie sondę przyłoży... W każdym razie mój tez sie bardziej napina i tez wariuje. Odpoczynek pomaga. Musimy sie trzymać !

Odnośnik do komentarza

Mnie lekarka nie poinformowała o wadze maluszka. Najważniejsze, że usłyszałam iż wszystko dobrze.
Zuzu mi lekarka kazała brać magnez na to twardnienie.
A ja znalazłam fajne wózki na OLX i nawet nie drogie. Fajny wózek można kupić za 400zł. Postanowiłam nie szaleć z zakupami tak jak przy Kacprze. Potem wyszło, że połowę ubranek nie nosił.
Mój M marudzi, że przed wyjazdem do Niemiec musimy się wybrać na zakupy abym miała potem już spokojną głowę. Tylko coś ciężko mi się zabrać za to. Lenia złapałam okropnego.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Zuzu111, dziękuje, nieco lepiej, ale staram się cały czas leżeć i odpoczywać. Chyba musiałam się zbyt poprzemeczac, stad tak częste twardnienie :/

Dziewczyny, czy długość szyjki na USG sprawdza się przez brzuch czy tylko dopochwowo? Bo mam jutro USG i zależy mi żeby sprawdzić czy przez ten nacisk na szyjkę (która mnie zaczęła bolec pod wpływem tego nacisku) nic się tam nie skraca za bardzo

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Tylko dopochwowe, sprawdza sie przy okazji czy nie mam rozwarcia od wew. Moja sie powoli skracała i szcześliwie stanęła na 3,5. Na ostatniej wizycie pierwszy pomiar wyszedł 3, ale juz dwa kolejne 3,5. Mam sie nie martwić. Ponoć to zależy od tego jak tą sondę przyłoży. Muszę wierzyć lekarzowi. Gdyby było cos źle przecież by reagowała.

Magnez i leżenie pomagają. Jest dużo mniej twardnien i teraz głownie wieczorem + jak mam pełen pęcherz (głupie ale jakoś tak działa).

Bajka, mam nadzieje, ze u Ciebie tez odpoczynek pomoże.

Miłego dnia dziewczyny !

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!! nie udzielam się , ale cały czas was czytam... Mój partner jest cukrzykiem z jedynką na insulinie. Dietę cukrzycową mam na okrągło :) to jest poprostu zdrowe odzywianie i więcej małych porcji w ciągu dnia, jak wejdzie w krew to nic trudnego ;) Cukinka - powinnaś na siebie uważać i też mierzyć cukier po posiłkach - czy nie masz spadków. Ja np. nie mam cukrzycy , ale mam hipoglikemie, czyli spadki cukru.. masakryczne do 50, 60 jed. po 2 h... ja już czuję jak mi spada cukier i poprostu muszę coś zjeść - cały czas kontrola - jak cukrzyk.. Oczywiście gdyby nie mój partner to bym do tej pory nie wiedziała, że moje zachowania były spowodowane spadkami cukru :/ czasem obiawia się to u mnie straszną agresją - juz w ciązy miałam taki napad, że jak mój facet powiedział że normalne to nie jest i zachowuję się jak cukrzyk zmierzył mi cukier - 52 :/ i juz wiadomo skąd to wszystko.. przed ciążą miałam tak samo także u mnie to chyba dłuższa historia... krzywą cukrową robiłam sama wczesniej niż wy, ale mój lekarz to tez jest "geniusz" bo niedoczynność tez sama sobie wykryłam ok 16 tyg bo wcześniej mi nie zlecił badania tsh :( kazdemu trzeba na ręce patrzeć.. ale głowa do góry z tym cukrem... chociaż cukrzyca jest straszną chorobą to Wam powinna minąć po porodzie, na szczęście :) na koniec pytanie.. poradzcie jaki materacyk wybrać??? kokos podobno uczula.. zzwykły piankowy czy jakie kupujecie???

Odnośnik do komentarza

Przyłączam się do podziękowań dla wytrwałych, regularnych forumowiczek :) od początku ciąży 4 tydzień, stale tu wracam, czuje się w temacie bo na codzień żadnego zaprzyjaaźnionego brzuszka nie mam. Ja 28t i 3 dz :) Lenka rośnie i czuje coraz większy ciężar i wieksze ciałko w brzuszku. Czekam na widoczność ruchów na przuszku, w ogóle dość późno zaczełam je czuć świadomie bo pierwszy kopniaczek w 22tc. Jutro mam gina. Też mam za sobą badanie z glukozą: na czczo 86 po 1h 146 a po 2h 142 - nie wiem czy to dobre wyniki, ale mam jakis taki optymizm w sobie że zawsze myślę, że będzie ok ;)
Jedyne co mnie troszkę niepokoi to polip na szyjce który został wykryty 4 tygodnie temu. Lekarka nie zaleciła wstrzemięźliwości, ale z obawy przed kolejnym krwanieniem-a były dwa-jedno po stosunku a drugie dzień po z odbytu ;/ , postanowiliśmy jednak troszkę więcej ostrożni być. Miała któraś podobny problem albo ma teraz? Jutro wizyta i podpytam o to co wiecie i piszecie a janie wiem w ogóle czy li jak tam moja szyjka ;) ciekawi mnie ile mała waży :) czekam zawsze z niecierpliwością żeby ją zobaczyć...już jutro :D Przypulaski dla Waszych brzuszków dziewczyny :*

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny, mam smutny wieczór :(
mój pojechał sobie na ryby mimo ze wie ze chcialam z nim troche pobyc i tak siedze sama :(
polozylam sie wlasnie bo jakos mnie dziwnie brzuszek boli. Jak zmywalam mialam wrazenie, jakby Franus chcial "wyjsc", przestraszylam sie, ale chyba po prostu kopnal jakos nisko.
Materaca jeszcze nie zamawialam bo jeszcze nie kupilam łóżeczka :P
ale szwagierka ma na oddanie, chyba moge go wziac..?

Odnośnik do komentarza

Ehhh ja tez dzisiaj prawie caly dzien sama :( czytalam juz na glos bajke dla Frania :) sluchal uwaznie, a jak sie skonczyla to kopal :):):) bylam dzisiaj u nowej poloznej, bo ta.co chodzilam do niej wczesniej to jakas porazka. Kazala mi tylko dokumenty podpisywac ,ze.niby "przerobila"ze mna dane tematy. A dzisiaj dowiedzialam sie fajnych rzeczy i jestem zadowolona. Podpowiedzcie mi czy wybralam dobre lozeczko. Moj M powiedzial,ze wybor zalezy ode mnie, on jest pewien,ze znajde najlepsze ;p znajlepsze moze nie jest ale spelnia moje kryteria. A mianowicie
1. Jest juz z dobrym materacem
2. Ma wyjmowane 3 szczebelki,zeby dziecko moglo wychodzic jak bedzie wieksze
3. Moge zdemontowac boczna scianke i przysunac do lozka( tzn. Lozko dostawka)
4. Ma pojemna szuflade
5. Pozniej mozna zrobic tapczanik dla smyka :):)

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=5828066330&search_scope=

Moj M jest stolarzem wiec jesli chodzi o dopasowanie odpowiedniej wysokosci materaca do lozka to moe problem :p

Odnośnik do komentarza

totek1623, musisz wygooglować, bo gdzieś czytałam, że takich miękkich, czy tam jakiś to nie można brać używanych bo one dostosowują się do kształtu dziecka, czyli skoro wcześniej spało na nim cięższe dziecko, to temu lżejszemu będzie teraz tam mniej wygodnie.
Ale to przy jakimś składzie tego łóżeczka :)

Właśnie też jestem na etapie wyboru materaca...
Chyba te gryczano kokosowe mają całkiem dobre opinie

AgaMi, ja planuje jak mały będzie miał rok i 8-10 miesięcy zmieniać mu pokój, i wtedy wstawie już normalniejsze łożko, to myślisz, że na ten okres wystarczy mi 120cm łóżeczko czy lepiej 140cm?

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Fajne fajne te lozeczko, ale ja kupuje najzwyklejsze.
Opiekowalam sie chrzestnica, w sumie mamkowałam bo cioci nie bylo cale dnie a weekendy miala szkole, i ta szuflada pamietam strasznie mnie denerwowala. nic konkretnego i tak tam nie polozylam bo sie nie miescilo, a jak bralam mala z lozeczka to przeszkadzala pod nogami..
ja tez poki co bede mieszkala z tesciowa w Pl, mamy na górze wyremontowany pokoj i kuchnie + wspolna lazienka z szwagrami na jednym pietrze. Tesciowa na dole niby... Ale, jakby mieszkala cale zycie z Nami.. ehh.. :D
wspominam o tym, bo któras pisala ze tez ma malo miejca i musi kazda przestrzen dobrze zagospodarowac. Ja mam do dyspozycji dwa pokoje tez ale szuflady nie chce :)
Swoja droga boje sie tego mieszkania z Nimi.. Tesciowa jest ciezka do zycia. Na dwa tygodnie przyjezdzalam to juz mialam dosc, co dopiero siedziec pare miesiecy i to z maluszkiem :( Wzgledem meza wszystko robie zle, co dopiero jak bede miala dziecko..
Jeju jak ja juz bym chciala zeby ten mój wymarzony dom stal chociaz w stanie zamknietym...
Jakos mi sie zebralo na wylewnosc z rana...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...