Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzu111

Hej, wczoraj był wałkowany temat bakterii i ew błędów w wynikach. Nie wiem jak z leukocytami w moczu ale we krwi mogą byc w ciąży fizjologicznie podwyższone względem normy (czyli w ciąży wyższy wynik jest uznawany za normę). Lekarz bedzie wiedział najlepiej. Nie martw sie. Jeśli cos wymaga leczenia dostaniesz receptę i będziesz działać. Najważniejsze nie zaniedbywać tematu, a to Tobie nie grozi:) możesz kupić sok z żurawiny (taki 100%). Zakwasza mocz i ogranicza namnażanie bakterii, ja pije profilaktycznie (lekarz polecił).

Odnośnik do komentarza

byłam dzisiaj na badaniu krzywej cukrowej. pytałam o glukozę cytrynową to powiedziały, że nie ma czegoś takiego a jak pokazałam w necie o co mi chodzi to powiedziały, że to u nich nie przejdzie. i po wypiciu roztworu odpłynęłam... jutro idę po wyniki. aż sama jestem ciekawa co i jak.
co do badania moczu to mi lekarz tłumaczył, że dopóki nie ma białka w moczu i nie ma objawów jak pieczenie itd to wszystko jest w normie. ile u Was wynosi ph? u mnie 5,5 i pani z rejestracji krzyczała, że mało a jak rozmawiałam z lekarzem rodzinnym to takie ph jest super bo mniejsze jest ryzyko infekcji.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś przy okazji wizyty w laboratorium zapytałam czy ten roztwór muszę przynosić czy dadzą na miejscu. Pani mi powiedziała, że jak mi wygodniej, u nich kosztuje 4 zł, nie wiecie czasem za ile jest w aptece?

Przy okazji sama mi zaproponowała, żebym wzięła cytrynę ze sobą to będzie łatwiejsze do wypicia.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Agaa86
ja używam oliwki z rosmana "babydream, Dla Mam, olejek do ciała przeciw rozstępom" (minusem jest że długo się wchłania) i naturalne oliwkowe mleczko do ciała z Ziaji, a myślę nad zakupieniem PALMERS COCOA, balsam przeciw rozstępom. próbowałyście?

Używam od dawna- jestem bardzo zadowolona. Kupiłam w necie, bo było znacznie taniej niż w aptece.

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

Agaa86
byłam dzisiaj na badaniu krzywej cukrowej. pytałam o glukozę cytrynową to powiedziały, że nie ma czegoś takiego a jak pokazałam w necie o co mi chodzi to powiedziały, że to u nich nie przejdzie. i po wypiciu roztworu odpłynęłam... jutro idę po wyniki. aż sama jestem ciekawa co i jak.
co do badania moczu to mi lekarz tłumaczył, że dopóki nie ma białka w moczu i nie ma objawów jak pieczenie itd to wszystko jest w normie. ile u Was wynosi ph? u mnie 5,5 i pani z rejestracji krzyczała, że mało a jak rozmawiałam z lekarzem rodzinnym to takie ph jest super bo mniejsze jest ryzyko infekcji.

Aga, nie ma czegoś takiego jak cytrynowa glukoza :) ewentualnie można samemu dodać sok z cytryny, pielęgniarka tego nie doda :) a tak na marginesie, to dlaczego miałaś tak szybko krzywą? Krzywą cukrową robi się po skończonym 23 tygodniu, więc u Ciebie za szybko...

Odnośnik do komentarza

tak naprawdę to nie wiedziałam, że krzywą robi się po skończonym 23 tc, ale zastanawiam się, bo tak wyliczona data z miesiączki to 01.10, teraz wychodzi 23tc, w piątek zacznie się 24tc, a wg usg termin wychodzi na 26.09, więc wychodziłoby, że kończę 23tc? zgłupiałam, nie wiem też czy krzywa nie jest związana ze sporym przyrostem wagi, bo wcześniej lekarz dokładnie wypytywał się co jem, co robię itd. i na początku wypisał tylko morfologię i mocz a dopiero później dopisał krzywą.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Misia1994. Zgadza się, tylko tydzień różnicy, czyli idziemy "łeb w łeb" jak to może nie ładnie się mówi. Co do ruchów to na początku tak ok 17tc od czasu do czasu czułam takie "puknięcie" od środka i cisza, już się strasznie tym denerwowałam bo nie do końca byłam pewna (uwaga to moja 3ciaza ale nie pamiętałam tych początków) czy to to czy coś od jelit ;) ale od 19 tc już wiem że to to bo to już bardziej ruch niż puknięcie i powtarza się tak kilka razy dziennie :) Nie mogłam się doczekać, teraz do końca będziemy je analizować i się w nie " wsłuchiwać" :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Nie odzywałam się przez jakiś czas bo byczyłam się w słonecznej Albanii. Widzę, że nie tylko ja miałam problem z moczem. Ale gdy zrobiłam posiew okazało się, że wszystko ok jest. Maluch coraz częściej daje znać o sobie. Lubi sié rozpychać ;). W pt mam II prenatalne i już doczekać się nie mogę. Co do wagi to 4kg do przodu.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ona1981 zazdroszczę wakacji, my nigdzie w tym roku nie pojedziemy niestety. Zostaje mi tylko polskie morze :)
Stresuje się lekko juz dzisiejszą wizytą, mam nadzieję, że niunia zdrowa jest. Dziś się okaże.
No i dziś pierwsza wizyta w szkole rodzenia, zmienilam szkołe bo tu mogę już zacząć chodzić, a tam bym mogła nie dotrwac do kursu.

Odnośnik do komentarza

Velveti - "zostaje tylko polskie morze" - ja to tylko tam się wybieram, dalej bym się bała :) planowaliśmy góry, ale przekładamy na przyszły rok :) poza tym, jestem już na zwolnieniu lekarskim, więc jakieś dalekie i długie wyjazdy nie wchodzą w grę, weekendowo raczej :)

Ona1981 - który u Ciebie tydzień przy 4kg do przodu? ja miałam 4kg na plusie w 20 tygodniu :)

Agaa86 - to może i dobrze, że lekarz zrobił Ci wcześniej krzywą cukrową, przy takich wynikach. To już jest, jak na moje, cukrzyca ciażowa neistety ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...