Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry dziewczynki u mnie to raczej ze spaniem kipsko budze się co chwilke zaprzatam myśli ostatnia wizyta i powiem Wam ze nawet żałuje ze poszlam do Gina ponad tydz po nie pojawiającej się miesiaczce zpoprzednimi ciazami szlam nieco poz niej był to zawsze raczej 7-8tydz i nie było takiego stresu bo wtedy serduszko tez juz biło a teraz malo ze miałam nieregularne miesiączki w ostatnich 3 miesiącach spowodowane raczej chyba silnym.stresem (śmierć taty niespodziewana a później teściowej ) to ginekolog twierdzi ze do zapłodnienia mogło dojść później 15-17.01 i mogłam wtedy zobaczyć tylko sam pęcherzyk ciążowy :-/ ten tydzień do 20.02 będzie chyba najdłuższym tygodniem dla mnie :-/ takie to wszystko zagmatwana z tym poczuciem człowiek niby chce się cieszyć a nie może .... :-(

Odnośnik do komentarza

A jeśli juz się tak rozpisuje to napisze tez cos o sobie :
Jak juz pisalam w pierwszym poście mam 32 lata trójkę dzieciaczków (dziewczynki) 12/8/5 lat no i za niedlugo dowiem.się czy jeszcze będzie mi dane wychować czwarte dzieciatko które jest także planowane :-) ogólnie to chyba wszystko co by Was interesować mogło nie będę się przecież rozpisywać na 5 postów heheh pewnie jeszcze nie jedna z Was słodko spi wiec póki co życzę wspaniałego poranka a chyba taki będzie patrząc bynajmniej przez moje okno hehe (jestem z gór - Żywiec) :-)

Odnośnik do komentarza

~tsh
RenataG83 - ja zagadam tu codziennie. Ja mialam ostatnia miesiaczke tak jak ty 28.12. Do tej pory nie dostalam okresu. A test ciazowy zrobiony we wtorek 9 lutego pokazal jednak kreske :(

Może powtorz test albo zrób wynik z krwi moja koleżanka tez była.w takiej sytuacji i dopiero Beta HCG potwierdziła ciąże no i wczesniej ginekolog przez badanie ginekologiczne twierdził ze okolice w kolo szyjki rozpulchnione czyli może być wczesna ciąża i okazało się ze była :-) pozdarawiam

Odnośnik do komentarza

tsh a u mnie wynik z testu z koleji przed miesiączką która miała nastąpić był bardzo niejednoznaczny wpierw blada kreska a drugi negatywny zrobilam wiec kolejny i wyszła znów blada kreska poczekalam do końca miesiąca i zrobilam kolejne 4 testy i wszędzie juz była gruba wyraźna kreska a kiedy byłam ostatnio u ginekolog 9.02 i powiedziała ze może być wczesna ciąża bo jest tylko pęcherzyk ciążowy to po przyjściu do domu ze strachu( ze jak to mozliwe tylko sam pęcherzyk co dla mnie w poprzednich ciazach było niespotykane i mnie zmartwilo )zrobilam kolejny test i dwie kreski pojawiły się w ciągu kilkusekunk to mmożna powiedzieć mnie troszeczke po tej wizycie uspokoiło ale tylko trozsEczke juz taka moja wrażliwa dusza co zrobić :-)

Odnośnik do komentarza

bajka_3
Tydzień na podstawie USG 4/5 z tym że wg moich wyliczeń to wczoraj był pierwszy dzień 5go tygodnia. Termin porodu zgodny z obliczeniami mojej mamy i w sumie kalendarzykow też ☺ 13.10.2016 ☺☺☺ dostalam skierowanie na badania , w tym na grupę krwi, byłam w takim szoku ze nie spytalam czy muszę robić to badanie, jeśli mam swoją grupę krwi wpisaną w legitymację krwiodawcy?
Dziewczyny, jak zobaczyłam tego bąbelka na USG i jak lekarz powiedział że to wczesna ciaza i dał mi zdjęcie to wyszłam z gabinetu i tak płakałam ! Mega wzruszający moment ❤
Położna mnie pytała czemu płacze, a ja jej nawet nie potrafiłam odpowiedzieć ☺☺☺☺

Odnośnik do komentarza

tsh a to taka informacja dla Ciebie

Teoretycznie uznaje się, że nie ma sensu przeprowadzać testu ciążowego wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki. Jeśli kobieta zaszła w ciążę, stężenie beta hCG będzie już większe i w terminie miesiączki test ciążowy da wynik miarodajny. Zdarzają się jednak historie, w których kobiety były w ciąży, mimo że testy dawały wynik negatywny. To możliwe, gdy owulacja przesuwa się o kilka dni - po prostu testy ciążowe były robione zbyt wcześnie. Mojej znajomej ciąża wyszła dopiero po zrobieniu trzech testów - pisze jadwigakalska na forum Mjakmama24.pl Poziom beta hCG wzrósł i test w końcu dał wynik pozytywny.

Myślę ze chociaż trochę pomoglam :-)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) ja mam pytanie do was z innej beczki, a zatem jak juz zdecyduje się isc na L4 to jakjej wielkości będę dostawać wynagrodzenie. U mnie są premie i w każdym miesiącu inaczej zarabiam. Tak gdzieś wyczytałam, że jest liczona średnia z 12 miesięcy ale czy to prawda? Koleżanka mówi znów ze z 3 miesięcy.
Jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie z innej beczki :) chcielibyśmy z mężem zacząć malować mieszkanie, stopniowo robić remont, żeby zdążyć do października.
I tu moje pytanie :) Jeśli sobie kupię maseczkę zabezpieczającą na twarz, będę siedzieć w innym pokoju i ciągle będziemy wietrzyć, to raczej nic nie powinno zaszkodzić dziecku, prawda?

Odnośnik do komentarza

EmMadlen
witam serdecznie :) powiem ci że ja w pierwszej ciąży o której dowiedziałam się późno bo w 11tyg malowałam sama sobie pokój i było to 3 tyg wcześniej czyli byłam wtedy w 8 tyg tez się z początku martwiłam ale córa była zdrowa jak rybka mało tego w sylwestra wypiłam 3 drinki co dodatkowo spotęgowało moje zmartwienia ale te zamartwiania były nie potrzebne i teraz to wiem ;) także ja myślę że przy takim twoim zabezpieczeniu dzidzi nie powinno nic zaszkodzić chociaż każda ciąża bywa inna jak i organizm człowieka więc może zapytaj lekarza albo najlepiej jeśli nie musisz to zrezygnuj przy takim wietrzeniu mieszkania możesz tylko zaszkodzić sobie bo to teraz najgorszy czas na choroby ;)

Odnośnik do komentarza

EmMadlen
My też planujemy remont. Mój partner budowlaniec powiedział, ze albo bede w innym pomieszczeniu albo mnie gdzieś wywiezie hehe:-) Najgorsze sa lakiery bo smierdza. Mysle, ze te farby juz tak nie smierdza i nie szkodza jak dawniej. Jednak jesli chcecie robic gladz to lepiej tego nie wachac.
Dziewczyny bylismy w srode u lekarza. Dzis zaczynamy 7 tydzien:-) Widzialam nasze bobo:-) Serduszko juz bije. Jak zobaczylam to tak beczalam, ze nie moglam sie powstrzymac. Mojego partnera nie zapraszalam na badanie, bo to niezbyt ciekawy widok jak ma sie cos w kroczu. Dostał zdjęcie:-) Teraz mam zrobić badania i za tydzień kolejna wizyta.
Apropo mojej "infekcji" okazalo sie, ze mam uczulenie na płyny do higieny intymnej! Byłam zaskoczona. Mam uzywac tylko szarego mydła i białą bawełniana bielizne. Takze dziewczyny jak cos zaswedzi to tylko szare mydło.
PS. Przepraszam, ze nie uzywam polskich liter ale pisze iuz drugi raz ten post, bo poprzedni kurcze sie skasowal:-)

Odnośnik do komentarza

KasiKate jeśli można wiedzieć dostalas tez jakieś globulki na ta infekcje ? Ja ostatnio jak bylam ginka przepisala mi Nestycyne i kurcze boje się to brać bo w ulotce nie jest to zalecane dla kobiet w ciąży :-/

Czy może któraś słyszała.cos.na temat tych globulek lub sama je kiedyś przyjmowała może nie koniecznie w tej ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno pytanie w pierwszym poście pisalam o moich 4 pozytywnych testach pospodziewanej miesiaczce zrobionych pisalam tez o wizycie 9.02 gdzie ginekolog stwierdzila ze jest pusty pęcherzyk ciążowy i być może to wczesna ciąża ze wzgledu za moje nieregularne miesiączki mogła przesunąć się owulacja ja po tej wizycie odrazy kupilam kolejny test w parę sekundn pojawiły się 2 grube krechy jednak i to mnie nie uspokoiło zrobilam wiec wczoraj beta HCG-wynik 3234ml wedlwedług tej Pani 5-6 tydz ... Co myslicie dziewczyny jest ok powinnam się nadal denerwowac z tego powodu ze wczesniej zobaczylam tylko pusty pęcherzyk?:-(

Odnośnik do komentarza

Ja mam rozterki jeśli chodzi o aviomarin, bo teoretycznie nie powinnam żadnych leków brać, wiem też że ginekolodzy przepisują aviomarin na dolegliwości ciążowe (wymioty)... A kurczę ja mam chorobę lokomocji i boję się że teraz to się spotęguje... A studia zmuszają do dojazdów na uczelnie, raz w tygodniu, no ale półtorej godziny w jedną stronę.. I nie wiem czy taka jedna tabletka mi nie zaszkodzi, eh.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...