Skocz do zawartości
Forum

Powrót do formy (i sylwetki) po ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Gość maksimka

ja po pologu zaczelam chodzic na fitness i na basen, aby wrocic do formy i choc nie bylo latwo, zmeczenie, placzacy dzidzius kiedy wychodzilam z domu... to jednak udalo mi sie szybko wrocic do formy! i choc przez basen zlapalam infekcje pochwy i pozniej powstala suchosc pochwy, to lekarz sie z tym uporal, teraz co jakis czas robie sobie kuracje globulkami Hydrovag, ktore nawilzaja sluzowke i chronia przed infekcjami intymnymi, wiec nie mam juz tego problemu!

Odnośnik do komentarza
Gość santorini

Całą ciążę chodziłam dwa razy w tygodniu na basen, po porodzie odczekałam trzy tygodnie i wróciłam na pływalnie. W ciąży przytyłam 8 kg, dwa miesiące po porodzie wróciłam do swojej wagi. Polecam pływanie każdej przyszłej mamie :) Tylko pamiętajcie żeby przed wyjściem na basen zabezpieczyć sie przed patogenami, u mnie sprawdził się provag żel, który zakwasza i hamuje rozwój bakterii oraz grzybów.

Odnośnik do komentarza
Gość studentkapoloznictwa

Szanowne Panie,
mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po ciąży długo nie mogłam dojść do figury sprzed i bardzo źle się z tym czułam. Wcale nie jest to wszystko takie proste jakby się wydawało... zacznij się ruszać, jedz połowę i szybko schudniesz...guzik prawda. Tak naprawdę zaczęłam nie od odchudzania, a od oczyszczania organizmu. Trwało to jakieś dwa tygodnie, dopiero potem przeszłam na odżywianie już zupełnie inną metodą i dorzuciłam do tego ćwiczenia w fitness klubie. Do dzisiaj tak robię, jak tylko mam nadmiar kilogramów- to najpierw się oczyszczam, potem zaczynam zdrowo odżywiać i wyciskam siódme poty Przede wszystkim jednak, zanim zaczniecie nudne i niszczące diety, zastanówcie się nad tym, że dieta sugeruje coś chwilowego (np.4 tygodnie), a po nich szybko wraca się do wcześniejszych kilogramów. Jeśli zmienicie sposób odżywiania zamiast się katować, efekt będzie o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaKrysi

Cześć! Jestem w 5 miesiącu ciąży i zastanawiam się czy mogę zacząć ćwiczyć, żeby nie stracić wcześniejszej formy. Przeglądałam filmiki na youtube, widziałam niedawno jakąś ksiązkę załączoną do Party, ale cały czas mam dylemat. Powiedzcie co sądzicie!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja zaczęłam ćwiczyć dopiero rok po porodzie, miałam cesarkę. Poszłam do dietetyka który ułożył mi dietę, brałam suplement therm line fast, zaznaczę że nie karmiłam już po roku, ćwiczyłam dwa razy dziennie na siłowni. To klucz do sukcesu.

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęście błyskawicznie wróciłam do formy sprzed ciąży, ale to głównie dlatego, ze dbałam o siebie w ciąży i uważałam, zeby jakoś ogromnie się nie roztyć. Poza tym używałam kosmetyki do ciała dla kobiet w ciąży z serii mama's, bo wiadomo, ze tycie i chudniecie sprzyja rozstępom i utracie jędrności skóry. Potem jeszcze doszło kariemienie piersią i te parę nadprogramowch kilogramów zeszło bardzo szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Monia322

Dziewczyny, a co myślicie o elektrostymulatorach? Ja muszę przyznać, że trochę mnie kusi wizja, że będę sobie mogła siedzieć wygodnie na kanapie, a ćwiczenia same się będą robić, ale prawdę mówiąc, trochę nie wierzę w tą całą skuteczność, którą opisują producenci. Znalazłam sobie takie coś: http://emstrainer.pl , wygląda fajnie, ale najpierw chciałabym wiedzieć, czy któraś z Was tego próbowała. I czy to w ogóle bezpieczne po ciąży?

Odnośnik do komentarza

Elektrostymulatory... leżysz z podłączonymi kabelkami i przyklejonymi "elektrodami". Czujesz lekkie mrowienie - impuls który ma napinać mięśnie... Uczucie średnio przyjemne (bezbolesne). Przerobiłam temat na własnej skórze, wielokrotnie. Nieskuteczny. Naprawdę wiele więcej przyjemności dają ćwiczenia i ruch. Zakupię fotelik na rower dla Córy i wiosną ruszam tyłek z kanapy :) Dziecko przy okazji też się dotleni. I choć wiem, że nie raz to słyszałyście, witaminy po ciąży - w tym kwas foliowy - naprawdę pomaga. Biorę Mama DHA i Folik, nie mam anemii za to mam więcej siły :)

Odnośnik do komentarza

Pewnie, ruch to zdrowie. Dieta i trochę ruchu to najlepsze wyjście. Co do sokowirówek wyżej, to nie najlepszy pomysł. Przekopałam cały internet przy okazji kupowania swojej wyciskarki i znalazłam multum artykułów o tym że soki z sokowirówki wcale nie są takie zdrowe, cenne witaminy uciekają przez podgrzewanie, te nożyki w środku co tną owoce mocno się nagrzewają. No i soki są z pianą, nie każdy to lubi. I też nie wyciśniesz niektórych warzyw. No ale zawsze lepsze to niż nie robienie niczego ;)

Odnośnik do komentarza

Dlatego jest taki ogromny wybór a nie jeden model na półce żeby każdy mógł sobie wybrac co mu się podoba ;) Przede wszystkim różnią się tym, że wyciskarka ma specjalny ślimak, który wolno się obracając przeciska warzywa i owoce przez sito. A sokowirówka ma nożyki, bardzo szybko tnie, podgrzewa i traci się witaminy, niestety

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka niedawno rodziła i kupiłam jej serum naturalnie wygładzające z resibo i jest zachwycona.
Same wiecie dziewczyny, że przy małym dziecku trudno się wyspać. Ten olejek bardzo dobrze się wchłania i cera rano jest wygładzona, rozjaśniona no i wygląda się zaraz na bardziej wypoczętą.
Jeżeli szukacie czegoś takiego to polecam sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Gość mariolka25

ja ćwiczę całą ciąże, na tyle ile mogę oraz staram się pielęgnować ciało np. stosuję krem i olejek na rozstępy z serii mamas, bo jeśli teraz nie będę regularnie dbała o ciało wiadomo, że później będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...