Skocz do zawartości
Forum

Problem z 5latka


Gość MamaNatalii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaNatalii

Moja corka ma 5 lat i od pewnego czasu dziwnie sie zachowuje - siada na dywanie i pociera o niego narzadami plciowymi. Robi to jak nikt nie widzi. W dodatku jak pytam ja o to to wstydzi sie i nie chce rozmawiac. Czy to masturbacja? Jak powinnam postapic ? Karac? Nie zwracac uwagi ? Nie chce zeby tak robila. Nie wiem czy w przedszkolu tez tak robi. Czy to jakies zaburzenia ? Jestesmy normalna rodzina bez dysfunkcji, przemocy itd. Prosze o odp psychologa.

Odnośnik do komentarza

Mamo Natalki, możliwe, że Pani córeczka w ten sposób uczy się swojego ciała. Dla dziecka narządy intymne to taki sam narząd jak ręka czy noga. A że córka odkryła, że niektóre czynności sprawiają, że czuje się inaczej, milej, przyjemniej, to nic dziwnego, że to powtarza. Czy karać, zawstydzać? Absolutnie nie! Masturbacja dziecięca nie ma kontekstu seksualnego, jak chcą widzieć to dorośli. Dla dziecka to jedna z "czynności poznawczych" i tak należy na to spojrzeć. Jeśli nie chcemy, by córka oddawała się takim czynnościom, zaproponujmy jej coś alternatywnego, pobawmy się z nią, poczytajmy bajkę, wyjdźmy na spacer. Proszę być spokojnym i nie demonizować sytuacji, bo nic niepokojącego w rozwoju Pani dziecka się nie dzieje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...