Skocz do zawartości
Forum

jakie badania zrobic?


Gość mrs_szaya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
probowalam napisac PW zeby tu nie zasmiecac ale niestety musze troszke pośmiecic :-)

od czasu 2 porodu czuje sie okropnie, ciągłe bóle głowy, rozdrażnienie, czasem mam wrazenie jakbym nadal była w ciąży i miała humorki.

Póki co wszystkie objawy mojego samopoczucia pokrywją się z anemią
zawsze wszscyu mi ją wmawiali ze względu na bardzo jasną cerę. ale teraz zaczynam dopuszczac do siebie tą myśl

W internecie znalazlam taki fragment:
Chorobę mogą sugerować: ogólne osłabienie, łatwe męczenie się przy stosunkowo niewielkim wysiłku, krótki szybki oddech, nadwrażliwość na zimno. Jednak nie wszyscy mają takie objawy. Czasem niedokrwistość rozwija się latami i organizm dostosowuje pracę wszystkich swoich narządów do gorszego zaopatrzenia w tlen. Symptomy anemii nie są wówczas tak wyraźne. Zaniepokoić nas jednak powinny na przykład powtarzające się bóle głowy, ciągłe rozdrażnienie, problemy z pamięcią i koncentracją oraz wzmożona sennośc
u mnie wystepują dokladnie te objawy

siostra straszy mnie też cukrzycą, ze względu na tą ospałośc.
natomiast w nocy nie mogę spac, czuje ze jestem zmeczona a nie moge usnac
non stop boli mnie głowa
staram sie nie brac proszkow dopóki ból naprawde nie stanie sie nieznośny

to trwa juz 2 lata i już jestem tym zmęczona, mój mąż też. bo ciąglę jęczę ze na nic nie mam siły, nie kontaktuje jak cos sie do mnie mówi. nie pamietam o podstawowych rzeczach, musze ustawia przypomnienie zeby nie zapomniec odebrac dziecka ze szkoły, wyjąc prania z pralki, wyłączyc gotujących się rzeczy.

na początku myslaalm ze to wszystko sprawa jakiejs depresji
ale moze to cos innego jak np. ta anemia

Teraz niedługo chcę iśc zrobic sobie badania rózne krwi itp pod tym kątem.
Pójdę prywatnie bo szkoa mi czasu na dobijanie sie do internisty po skeirowanie.

Jakie badanie zrobic oprócz zwykłej morfologii? i co do tej morfologii jeszce z krwi zrobic?

Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z objawów opisanych nasuwa mi się jedno skojarzenie, ogólne wyczerpanie organizmu - przemeczenie, anemia, hormony to razem się kumuluje.
Jakie badania: ja bym zrobiła morfologię mocz, cukier, cholesterol, hormony tarczycy i na pewno prolaktynę, tak na początek. Mam nadzieję, że po tych wynikach już coś będzie wiadomo i szybko Pani wróci do normy, tym bardziej, ze niedługo wiosna więc powinno być coraz lepiej.
Pozdrawiam.A

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

Własnie w weekend mialam epizod ROTO podobny
no i wtedy do podejrzewan doszła trzustka
dostalam skierowanie na badania
wlasnie odebralam wyniki
co oznaczają te wartości poza normą?
i jakie jeszcze badania do tego zrobic?
dodam ze chce sie przebadac w kierunku cukrzycy anemi i problemow z trzustką lub wątrobą

http://images30.fotosik.pl/321/2d5a49afb98faa27m.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam
Anemii wg załączonego wyniku nie masz. Tarczyca i trzustka raczej też w porządku. Podniesiony poziom monocytów i ALAT może wskazywać na jakąś przebytą bądź przewlekłą infekcję wirusową -wspomniany ROTO - (chociaż płytki krwi ładne) stąd może być zmęczenie, ale na podstawie kilku wyników to wróżenie z fusów. Proponowałbym dorobić: glukozę na czczo, bilirubinę, kreatyninę, mocznik, mocz badanie osadu i ogólne oraz testy HBs i anty-HCV, z badaniem hormonów FT4, FT3, anty TPO, prolaktyny bym się wstrzymał bo nie ma co generować pustych kosztów, szczególnie gdy chce się robić odpłatnie.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...