Skocz do zawartości
Forum

Mdłości w ciąży po każdym posiłku


Gość Justyna92

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny ja jestem 7tydzień i cały czas wymioty po każdym jedzeniu mam dość jestem wykończona i bez siły nie próbowałam jeszcze inbiru ani migdałów ale jak są o tym pomyśle to jusz mi nie dobrze no i jeszcze biegunkę mam czasem boję się żebym się nie odwodniła. Nie wiem co jusz Mam robić masakra.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze może nie w temacie, ale nie mogłam na to patrzeć. JUŻ a nie JUSZ...
Co do mdłości, to mnie akurat nic nie pomagało. Ani imbir, ani migdały. Od rana nie mogłam nic jeść, po południu trawiłam tylko jogurty pitne i dopiero wieczorem mogłam trochę zjeść. Długo się męczyłam zanim zrozumiałam, że tylko wieczorem mój żołądek przyswaja pokarmy. Może też spróbuj jeść dopiero pod koniec dnia.

Odnośnik do komentarza
Gość karola0096

hej dziewczyny, jestem w 10 tyg ciazy. od dwóch dni wymiotowalam dosłownie wszystko co wzielam do ust, nawet już w nocynkowanej co godzinę biegalam wymiotowac;(( chociaż nie miałam już czym. do tego dostałam w nocy takiego rozwolnienia ze dziś juz leze w szpitalu; (( od rana miałam same kroplowki.

Odnośnik do komentarza

Ja wymiotowałam do 4 miesiąca-nic nie mogłam zjeść, wylatywała nawet łyżeczka kisielu, jadłam już pozniej żelki z imbirem-bardzo dobry smak ale nie wiele pomagały, w dzien bez żelków było tak samo jak w dzień gdy je jadłam.
Miałam kroplówki w szpitalu a potem w domu.

Odnośnik do komentarza
Gość Tomussssd

Wymioty i BRADZO DOBRZE bo właśnie organizm się oczyszcza z toksyn dziewczyny......na przyjęcie dziecka a organizm chce go przyjąć w zdrowym organizmie.... . Czy jesteście takie głupie żeby tego nie wiedzieć!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość DietetykNaWalizkach

Może uda mi się coś pomóc, ponieważ jako dietetyk kliniczny zajmuję się tematem zdrowego odżywiania w ciąży, a także walką z dolegliwościami ciążowymi za pomocą zdrowej żywności :) Spróbuj jeść mniejsze, a częstsze posiłki. Zarówno pusty żołądek jak i przejedzenie może nasilać dolegliwości. Spróbuj pić napar z imbiru - wielu kobietom pomaga. Dobrze sprawdzają się również suche przekąski, np. wafle ryżowe, sucharki, migdały. Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu.

Odnośnik do komentarza

~Tomussssd
Wymioty i BRADZO DOBRZE bo właśnie organizm się oczyszcza z toksyn dziewczyny......na przyjęcie dziecka a organizm chce go przyjąć w zdrowym organizmie.... . Czy jesteście takie głupie żeby tego nie wiedzieć!!!!!!!!!!!

te twoje wypociny sa co najmniej głupie organizm się oczyszcza to nie detox.Można się odwodnic tak jak ja i wylądowałem na 3 dni w szpitalu jeśli sa mdłości non stop nie wolno tego bagatelizować wiem coś o tym bo mój siostra jest ginekologia nie pisz głupot i nie wprowadzają w błąd
Odnośnik do komentarza

Bardzo współczuję męczyłam się tak w obydwu ciążach, dostałam czopki przeciwwymiotne od gina ale nie pomogły, poleciła mi też łykać Wit B, są też dostępne w aptekach gumy z imbirem które łagodzą mdłości może pomogą ja akurat musiałam się przemęczyc bo mi nic nie pomagało aż w końcu samo przeszło.

No i polecam również imbir w ciąży

Pomaga w pozbyciiu się mdłości ale mozna go przyjać maksymalnie 2 gramy sproszkowanego dziennie. 

Odnośnik do komentarza

Miałam to samo, po 3 mc jak ręką odjął. Najgorsze są pierwsze tygodnie, organizm przyzwyczaja się do ciąży, potem zobaczycie, ze będzie już o wiele łatwiej.  Potem dostałam takiego apetytu, że jadłam cały czas. Przede wszystkim mimo tego odczucia odrzucenia do jakiegokolwiek pożywienia trzeba jeść bo jak się nie je to jest jeszcze gorzej.

Ze środkow polecam te ziołowe, najlepiej na bazie imbiru:

https://imbifem.pl/

Warto jest poczytać sobie o Imbifem. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jestem w 7 ciąży i powiem wam, że nie ma reguły która to ciąża. No może tylko ociupinkę bo przy pierwszej ciąży niestety doszło u mnie do poważnego zapalenia układu moczowego, bo przestałam pić. Nie umiałam nic przełknąć. Dzisiaj jak już naprawdę męczy mnie bardzo żołądek i mam obłożony jezyk tzn. taki z nalotem to piję orsalit nawadniający i po godzince jest lepiej. Warto skonsultować z lekarzem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...