Skocz do zawartości
Forum

Wysoka przezierność karkowa :(:(:(


Gość Panna Cotta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panna Cotta

Biopsja - co prawda nie jestem Joanna, ale chyba pytanie było do mnie ;)
Jeśli chodzi o wykluczenie trzech podstawowych trisomii to wynik jest już pewny. Natomiast na szczegółowy z hodowli komórkowej jeszcze musimy poczekać jakieś 2-3 tygodnie. Niemniej i lekarz i genetyk powiedzieli, że jak te są wykluczone to można się cieszyć, bo u mnie nie było żadnych innych nieprawidłowości w obrazie dziecka na USG a wiele wad ma widoczne oznaki.
Oczywiście jeszcze kilka badań mnie czeka, bo może się okazać, że moje NT jest przyczyną np.wady serduszka itp.

Odnośnik do komentarza

Panna Cotta ile kosztowala Cie biopsja? Rozumiem ze na NFZ nie ma opcji zeby to badanie wykonac? Tez mysle o konsultacji u dr Roszkowskiego.
Dzisiaj na usg w 12t5d wyszla u mojego dziecka NT 3.2mm
Lekarz prpwadzacy skieruje mnie na badania genetyczne, ale jeszcze nie wiem jakie, po skierowanie ide we wtorek i wszystkiwgo sie dowiem.
Z uwagi na to ze mam jedno poronienie za soba, na amino sie nie zdecyduje. Pappa to tylko statystyki, a ja chce miec pewnosc.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cp07wf9lac30n.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9krhmm5ec1v7a.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Cotta

M4gd4 - biopsja mnie nic nie kosztowała, ponieważ miałam ku temu wskazania, czyli została wykonana na NFZ. Zapłaciłam 450 zł. za szybki wynik MLPA - dzięki skorzystaniu z tej metody wynik wykluczający 3 podstawowe trisomie miałam po 4 dniach. Pierwotnie miałam mieć biopsję, ale dr.Roszkowski powiedział, że ryzyko w wyniku obu zabiegów jest takie samo a biopsję można wykonać JUŻ. Pytałam Go o Nifty, ale odradził mi tą metodę - niestety nie wiem dlaczego, bo nie pytałam tylko mu zaufałam. Co do ryzyka to ja też jestem po poronieniu i strasznie się bałam, ale poczytałam o dr.Roszkowskim i u niego ryzyko jest jeszcze mniejsze, ponieważ On ma bardzo duże doświadczenie i zrobił takich zabiegów już tysiące... ;)
Myślę, że warto wybrać się do niego na konsultację jeśli masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Obiecałam sobie, że opiszę swoją historię jak wszystko zakończy się szczęśliwie...pamietam jak cała zapłakana poszukiwałam wsparcia na forach, choć radzę wszelkie te informację dzielić na pół.
W 13 tyg ciąży zrobiono mi badania genetyczne, pierwsze badania dzidzi, gdzie mierzy się wszelkie parametry i markery, wykluczając tym samym różne wady. Wszystkie parametry były wzorcowe, tylko ta przezierność karkowa 2,9 mm (norma 2,5 mm). Oczywiście czytałam o dziewczynach które miały dużo gorszy wynik, ale dla mnie to i tak była tragedia.
Mój ginekolog zalecił jak najszybsze wykonanie badania PAPPA, które oczywiście wykonałam na drugi dzień. Kolejnego dnia odebrałam wyniki:
Wolne B-hCG 202,4 UI/l odpowiada 6,325 MoM
PAPP-A 5,627 IU/l odpowiada 1,280 MoM

O ile Papp-a było zgodne z normą to wolne b-hCG było 3 -krotnie podwyższone (norma do 2 MoM).

Wyliczono mi ryzyko trisomii 21 na 1:16, trisomii 18 na 1:9274, trisomii 13 na < 1:20000

Jak zobaczyłam te wyniki byłam załamana, ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa było bardzo duże. Od razu zostałam skierowana na amniopunkcję.

Po drodze wykonałam jeszcze badanie usg u dr. Roszkowskiego (którego serdecznie polecam), który stwierdził, że jego zdaniem wszystko jest ok (NT zmierzone przez dr. Roszkowskiego 2,4 mm), ale badanie PAPP-A mówi swoje i trzeba to sprawdzić, dlatego również zaleca amniopunkcje.

7.11.2016r. (15 tyd. ciąży) wykonałam amniopunkcję w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. (Jeżeli macie pytanie odnośnie amniopunkcji, również chętnie pomogę, ale już nie w tym wątku :) ).
Opłaciłam 650 zł za szybszy wynik (FISH), po trzech dniach otrzymałam telefon. Pani nie mogła mi przekazać wyniku przez telefon, ale powiedziała żeby się nie martwić i na spokojnie przyjechać do poradni genetycznej.
Po 4-5 tyg. (już nie pamiętam dokładnie) otrzymałam informacje, że są już pełne wyniki amniopunkcji. Wykluczono wszystkie trzy trisomie, kariotyp prawidłowy żeński :) I własnie takich wyników wszystkim Wam tu życzę.

Odnośnik do komentarza

Witam, moja pierwsza ciąza 25 lat, miałam robione badanie USG genetyczne w 12tyg 2 dniu, niestety NT 8mm, serduszko AVSD wspólny kanał przedsionkowo - komorowy, przepływ na zastawce trójdzielnej nieprawidłowy fala wsteczna, tachykardia płodu, kość nosowa wątpliwa, żołądek - wodobrzusze, ryzyko tr21 >1:4, tr18 1:41, tr13 1:37, niedowierzanie dlaczego właśnie my - ogólna rozpacz, test podwójny również zły potwierdzenie statystyk, zrobiona biopsja kosmówki, ogólne załamanie - jak to człowiek a szczególnie przyszla matka - życie nadzieją do końca ze to jednak wada serca którą będzie możliwość skorygowania, oczekiwanie na wyrok najgorsze trzy tygodnie zycia, wynik biopsji... trisomia 18 dziewczynka z zespołem Edwardsa... nie życzę nikomu takiego wyroku, mój aniołek odszedł z tego swiata, utrata dziecka cos strasznego... zmienia to człowieka na cale zycie... oby wasze wyniki okazały sie dobre...

Odnośnik do komentarza
W dniu 9/12/2015 o 6:51 PM, Gość Panna Cotta napisał:

hej. U mojej żony (25 lat) w pierwszej ciazy stwierdzono 6mm NT , w ten sam dzień zrobiliśmy test pappa a . Tydzien pozniej ponownie usg i potwierdzenie NT a test pappa dal wynik 1:10 zespól downa . Zostaliśmy skierowani na amniopunkcje dodam ze to wszystko w Szkocji i za nic nie płaciliśmy.  Dwa dni po amniopunkcji polozna zadzwoniła i powiedziała że wszystko w normie . Odrazu powietrze z nas zeszło i teraz czekamy na narodziny ukochanego 

 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny w 12 tyg NT ( przezierność karkowa) wyniosła 5.5

Test pappa też słaby

Zrobiliśmy biopsję kosmówki ( żeby nie czekać na amniopunkcję).Wynik pokazał kariotyp prawidlowy.

Teraz syn kończy rok i jest cudowny.

Proszę, bądźcie dobrej myśli i róbcie wszelkiego rodzaju badania genetyczne które mogą ujawnić nieprawidlowości.

Są sytucję kiedy wszystko kończy się dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...