Skocz do zawartości
Forum

Tradycje na 6 grudnia w waszej rodzinie?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

U nas nie ma tego zwyczaju pastowania butów -w sumie dopiero nie dawno o takim usłyszałam.
Mikołaj jest też u nas obfity w prezenty zaś na święta tylko tak symbolicznie. Kiedyś szliśmy z dziećmi do kościoła tam było organizowane spotkanie z mikołajem i rozdawał dzieciom prezenty - które wcześniej rodzice donieśli oczywiście podpisane.
Teraz Mikołaj prezenty zostawia w nocy przy łóżku albo na nim a rano mamy baardzo wczesną pobudkę :D

Odnośnik do komentarza

Mam dwóch braci którzy też mają małe dzieci, Mikołaja organizujemy więc wspólnie. Corocznie z tej okazji spotykamy się w czyimś domu, któryś z wujków przebiera się za Świętego Mikołaja i rozdaje prezenty. Prezentów jest dużo, bo każdy rodzic przygotowuje prezenty nie tylko dla swoich dzieci ale i dla bratanków (do tego dochodzą prezenty od dziadków). Nie są to nie wiadomo jak drogie prezenty, stawiamy na to by były rozwijające, edukacyjne, czasem rodzice podpowiadają wcześniej co by chcieli otrzymać dla swoich dzieci.
Z tego co pamiętam w ubiegłym roku były to książki, gry, puzzle, tablica do pisania typu znikopis, mata wodna, autka, cymbałki, zestawy ciastoliny, zabawki muzyczne. Słodyczy nie kupujemy, bo uważam że dzieci są na nie jeszcze za małe. W tym roku córka poszła do przedszkola więc po raz pierwszy będzie miała do czynienia z Mikołajem poza domem. Na święta dzieci też otrzymują prezenty, ale od Dzieciątka.

Odnośnik do komentarza

Margeritka, z ust mi wyjęłaś to pytanie. :-)
Dziś rano myślałam nawet o tym by założyć taki wątek z pomysłami na prezenty na Mikołaja i na Boże Narodzenie.
My na razie mamy jeden prezent dla dzieciaczków- niedawno byliśmy w Ikei i kupiliśmy tam taki tunel z pasującym do niego domkiem.
http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=+Tunel+dzieci%C4%99cy
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10243574/?query=BUSA+Namiot+dzieci%C4%99cy
W sklepie dzieciaczki szalały w nim do upadłego, mam nadzieje że w domu będzie tak samo. ;-)

Chcemy też kupić grę Grzybobranie (z firmy Granna, w komplecie jest też druga fajna gra "cudowna podróż"). Na pewno kupię też jakieś puzzle, córka dobrze radzi sobie z takimi 34 częściowymi teraz kupię więc puzzle składające się z większej ilości elementów. Będą też książeczki, bo dzieci je uwielbiają. Dla córki kupię którąś z książeczek o Franklinie (mamy dwie i jej się podobają), być może Pupcia Chrupcia jeśli znajdę interesująca nas tematykę. Dla synka dokupię jakąś książeczkę o pojazdach z serii Mały chłopiec, mamy już zebraną prawie całą kolekcję, zaczęłam je kupować jeszcze kiedy córka była maluteńka ale kilka części nam brakuje. Do tego będą kolorowanki (dla obojga dzieci) i jakieś książeczki typu elementarz kilkulatka z naklejkami, gdzie trzeba coś dorysować, dokleić, połączyć w pary, znaleźć odpowiednie cienie itp. (to dla córki). Zawsze wolę kupić trochę więcej prezentów, czasem część odkładam i zostawiam pod Choinkę.

A Ty, Margeritko, co kupujesz swoim dziewczynom?

Odnośnik do komentarza

ja mam dylemat, starsza marzy o Elzie rzucającej lodowymi gwiazdkami, młodsza nie wiem... coś podobnego... kupiłam im już wcześniej ubranka i piżakmi, trzymam pod choinkę, ale wiem, że dla dzieci ubranka to nie "prezent", czekają na zabawki, myślałam też o hamaku do domu, takiego do sufitu, jak huśtawka, czy coś takiego - jeden prezent, na który złożymy się wszyscy.... jeszcze nie wiem, co chrześnicy...

Odnośnik do komentarza

My co roku ten dzień staramy się spędzić wspólnie rodzinie, bo mojego m. wiecznie nie ma. Z pewnością będzie spotaknie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia potem wypad do restauracji..

za to może 5grudnia wybierzemy się na korowód Św. Mikołajów będzie w Lublinie i spróbują pobić rekord osób przebranych za świętego Mikołaja, ale nie wiem czy nam to wydzie bo ja do pracy w sobotę idę :(

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Ulla, a jakie książki planujesz kupić? I gdzie się w nie zaopatrujesz, kupujesz w księgarni czy zamawiasz przez internet?

Mam nadzieję że po warsztatach podzielisz się przepisami na jakieś fajne ciasteczka. :-) Najmłodszy synek też idzie z Wami na te warsztaty? Szkoda że w mojej okolicy nie ma takich.

Domi, to spotkanie z Mikołajem odbędzie się u Was w domu? Czy może wybieracie się do tego klubu o którym ostatnio pisałaś?

Odnośnik do komentarza

Jak Wam brakuje pomysłu na upominki, to polecam różnego rodzaju nadruki na przykład na koszulce dzicka nadrukować jego ulubioną postać z bajki lub zabawkę a ukochanej wspólne zdjęcie z wakacji na przykłąd na kubku , koszulce, drewnie i zdrobić z tego obrazek do ramki Jest wiele pomysłów Ja realizuję swoje w Printing House drukarnia cyfrowa https://printinghouse.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...