Skocz do zawartości
Forum

Zaswiadczenie o cesarskim cięciu


xena

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Jestem w 38 tygodniu ciąży i od 3 lat mam problemy z kręgosłupem. Dowiedziałam się ze ważne jest by wszystko było w porządku z kręgosłupem podczas porodu naturalnego wiec przyniosła całą dokumentację do mojego ginekologa on kazał mi się zgłosić do ortopedy. Ortopeda dosłownie umyl od tego ręce i powiedział mi tylko tyle ze on potwierdza tą dokumentację a żeby ginekolog sam podjął decyzję. Więc poszłam o mojego lekarza u którego się leczylam. Ponieważ czas mnie goni a kolejki na fundusz do mojego neurochirurgia są ogromne poszłam prywatnie i powiedziałam mu o co chodzi. On po rozmowie wypisał tak jakby zaswiadczenie ze względem jego są przeciwwskazania do porodu naturalnego i ze on sugeruje rozwiązanie cięciem cerotację i tam inne rzeczy na których on to opiera. I teraz nie wiem jak dac lub napomknął o tym zaświadczeniu dla swojego ginekologa. Dodam ze mam asymetrie bioder,rotacje miednicy,rotacje kręgów, powinnam również przejść zabieg jak to wytłumaczył mi lekarz podnoszenia kręgów na śruby do góry.... macie jakiś pomysł jak w taktowany sposób powiedzieć o zaświadczeniu szczególnieze widnieje na nim pieczątka prywatna.?

Odnośnik do komentarza

Czy pieczątka jest prywatną czy nie to mały szczegół jeśli ginekolog ma wątpliwości zawsze możesz pokazać mu dokumentację chorobowa i już . On ma świadomość ze w tym kraju jak masz na skierowaniu do specjalisty pilne termin skraca się do 6 miesięcy. Twoim obowiązkiem jest dbać o twoje bezpieczeństwo i dziecka więc wal prosto z mostu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

xena
W dalszym ciągu nie mam pojęcia jak wtrącić to zaswiadczenie do rozmowy. Powiedzieć ze bylam u swojego lekarza i co dalej....nie mam kompletnie żadnego pomyslu. Moglby ktoś podsunąć dalsza czesc tego co moge powiedzieć. Przepraszam, ale tak sie tym stresuje taka jestem przejęta bo boje sie ze lekarz zlekceważy to ...

Powiedz ze lekarz u który się opiekuje Tobą uważa że Twój poród powinien być w taki sposób rozwiązany z uwagi na inne choroby. Dziewczyno walcz i przestań się przejmować co inni pomyślą lub powiedzą. Nie robisz nikomu na złość ani nie idziesz na łatwiznę. W TWOIM wypadku lekarz tak zdecydował i nie pozwól tego podważyć nikomu. Bo dziecko ma żyć i matka jego też. Cycki do przodu głowa do góry i już marsz.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Xena lekarz nie może zlekceważyć opinii specjalisty i innej dziedziny. Jeśli tak będzie chciał postąpić to zapytaj się czy podpisze Ci oświadczenie przed porodem, że weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje porodu naturalnego, który jest w Twoim przypadku niezalecany.
Możesz mu po prostu powiedzieć, że Twój lekarz prowadzący z zakresu neurochirurgii w Twoim przypadku zaleca cc. Tak jak napisał w uzasadnieniu, opiera się na takich przesłankach medycznych, które może sobie przeczytać Twój gin. Tyle Xena nie przejmuj się tak bardzo. To nie jest taki pierwszy przypadek dla Twojego lekarza. Myślę, że przyjmie to bez problemu.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam przepuklinę kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Jestem teraz w 14 tyg pierwszej ciąży i jak spytałam się swojego gina jak jest z porodem w podobnej sytuacji to powiedział że potrzebne jest zaświadczenie od lekarza. Poszłam więc do neurologa i powiedziała że mi takie zaświadczenie wystawi bo cesarki robią teraz na zaświadczenia jak nie ma innych wskazań. Więc u Ciebie procedura była prawidłowa tylko dość późno się tym zajęłaś i dlatego się tak stresowałaś. A kręgosłup mocno Cię bolał w ciąży bo mi się spina po południu i żeby sobie nie zaszkodzić to też chcę mieć cesarskie cięcie.
Pozdrawiam i powodzenia :)

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

W ciąży jak w ciąży u mnie ten problem i ryzyko ze ja przed ciążą czasami nie mogłam chodzić i paralizowalo mnie od pasa w dół. A od 37tygodnia ja praktycznie z domu nie wychodzę :) bo bol niesamowity pleców a jak chodzę to dosłownie czuć jak kręgi się przedstawiają a biodro non stop pyka...

Odnośnik do komentarza

Jestem juz w szpitalu i nie rozumiem tego bo przygotowują mnie normalnie jak do cesarki. Doktor podpisała zlecenia na cewnik i takie inne rzeczy (w razie czego) no ale decyzje musi podjąć ordynator, a ordynatorem jest mój ginekolog. Ale nie wiem co oni tam sobie wymyślą i wymażą, ale czy to powod by tak trzymac w niepewności ?

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu znalazłam klinikę psychomedic dla swojej przyjaciółki która cierpiała na ogromny lęk związany z porodem. W tej klinice lekarze psychiatrzy wypisują zaświadczenia do porodów przez cesarkę. Kompletnie bez problemu się to odbyło, co więcej nawet była lista lekarzy, którzy przy nie zagrożonej ciąży wydają takie zaświadczenia przez wizyty na SKYPE więc nie trzeba jeździć. Z tego co wiem zaświadczenie wtedy wysyłają pocztą.
Kryśka

Odnośnik do komentarza
Gość dżasta89

Cześć wszystkim!
Trafiłam tutaj przypadkiem bo szukałam rozwiązania na mój lęk przed porodem. Chodzę do psychiatry od roku, myślicie że to dobry pomysł, aby zasięgnąć od niego zaświadczenia o tokofobii? Dodam, że leczę się w prywatnej klinice PsychoMedic gdzie mają świetną kadrę, ale moje wahania są ogromne dlatego szukam pomocy, może ktoś coś więcej powiedzieć czy warto?

Odnośnik do komentarza

Dżasta, ja na całe szczęście mam zaświadczenie od okulisty, że nie mogę rodzić naturalnie, ale wiadomo, że nieraz nawet jak są wskazania do cc, to lekarze nie chcą dać zaświadczenia. Dlatego planowałam, że jeśli okulista oleje mój wzrok, to pójdę właśnie do psychiatry po papier, bo nie wyobrażam sobie naturalnego porodu i na samą myśl robi mi się słabo i mam wszystkie objawy tokofobii (wystarczy że wejdę do szpitala polozniczego odwiedzić znajomą, a już mam nogi jak z waty itp).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...