Skocz do zawartości
Forum

Czy to urojona ciąża?


Gość leila123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem który nie daje mi normalnie funkcjonować. Otóż na początku sierpnia pieściłam się z chłopakiem nie uprawiałam nigdy stosunku. A jednak boję się że mogę być w ciąży. Miałam dwa okresy przez ten czas i zrobiłam trzy testy ale po dłuższym czasie na dwóch z nich pojawiły się jasne bladoróżowe kreski. Każdy z bliskich mnie pociesza że przez takie coś ciąża nie jest możliwa a ja dalej w tym tkwie i nie mogę myśleć pozytywnie. Czy jest jednak możliwość bycia ? Czy to już urojona ciąża?

Odnośnik do komentarza

To nie jest ciąża urojona, ale podejrzewam, że nie jesteś jeszcze gotowa na seks, dlatego pojawiają się u Ciebie bardzo silne lęki dotyczące możliwej, niechcianej ciąży. Jeśli od zdarzenia, które mogłoby być prawdopodobnym początkiem ciąży, minęło już blisko 3 miesiące, a Ty masz okres i testy ciążowe niczego nie wskazują, możesz być spokojna. Jeśli byłabyś w pierwszym trymestrze ciąży, test ciążowy na pewno by to wykazał. Oczywiście możesz dla pewności skonsultować się z ginekologiem i zrobić sobie test na hCG, ale przede wszystkim pomyślcie z partnerem o dobrej antykoncepcji, byś nie przeżywała każdego zbliżenia i nie zachodziła w głowę, czy przypadkiem jesteś w ciąży. Jeśli nie czujesz się gotowa na seks, poczekaj, nie spiesz się. Pozdrawiam i życzę rozsądnych decyzji!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...