Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe mamusie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę jestem w szoku jak czytam, że niektóre wypowiadające się tu Panie popalają w ciąży… żenada. mówię to jako była palaczka. Paliłam średnio paczkę dziennie i jak tylko dowiedziałam się o ciąży to rzuciłam od razu. Dziwię się, że tłumaczycie się nałogiem lub brakiem silnej woli. Ja paliłam przez 9 lat. Tym bardziej dziwie się, jeśli partner patrzy na to spokojnie i nie reaguje. To jakaś patologia. Dla mnie to taka sama abstrakcja, jak fakt że kobieta w ciąży tyje 30 lub więcej kg. A potem jest płacz, że dziecko chore (nawet jeden papieros może przyczynić się do nieodwracalnych zmian), albo że mąż mnie nie chce (bo kiedyś byłam piękna, a teraz wyglądam jak wieloryb i nic z tym nie robię, bo przecież DZIECKO wychowuję, to nie mam czasu na nic innego i siedzę tylko w domu). Żenada.

Odnośnik do komentarza

żenadą jest popalanie w ciąży i szukanie zrozumienia i usprawiedliwienia na forum internetowym. a potem takie gadanie głupot "och tak się boję prenatalnych, czy wszystko ok z dzieckiem". Na własne życzenie robi się krzywdę własnemu dziecku. Tacy ludzie nie powinni mieć dzieci. tak - jest to ocena, ale wydaje mi się, że gdyby te panie, które tak się chwalą tym swoim paleniem miały wyjść zza monitorów i powiedzieć to publicznie i podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem, to byłyby tym faktem bardzo zawstydzone. Ależ nie, lepiej dawać im wsparcie, że są takie biedne i GŁUPIE, że nie mogą rzucić palenia dla własnego dziecka. A potem lepiej je pocieszać, jak dziecko urodzi się z wadą wrodzoną. życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Myśle że takie osądzanie dziewczyn jest bardzo nie fer. Sama jestem palaczką, od momentu zrobienia testu nie zapaliłam, ale ciągnie mnie niemiłosiernie, jeżeli ktoś decyduje się zapalić jego sprawa, jego dziecko. A co do tycia.. eh nie zawsze jest to skutek obżerania się, tez nie chodzi o tłumaczenie innych to jest sprawa indywidualna, patrzmy na siebie, martwmy się o swoje dziecko.

Dziewuszki dajcie znać jak po prenatalnych moje w środę :)

Odnośnik do komentarza

Ach te papieroski ;) Od ponad 10 lat paliłam po 1,5 paczki dziennie.O ciązy dowiedziałam się siedząc na palarni w pracy i na tej palarni wypaliłam swojego ostatniego papierosa.Było to ponad 7 tygodni temu.Ciągnie mnie cholernie ale jestem twardy zawodnik :D Co do piwa to polecam Bawarię 0,00% ,Lech Free i Zywiec 0,00% tak naprawdę zawierają alko 0,5 %.Trzymam kciuki za palące,dacie radę !Moje dwie ciąże przeżyłam bez dymu więc się da ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxgzu324qf8mbl.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy lekarze zalecili Wam jakieś suplementy poza kwasem foliowym? Moja pierwsza lekarka (z której finalnie zrezygnowałam) odradzała, więc nie brałam. Twierdziła, że potęgują mdłości. Za tydzień idę do tej właściwej, która ma być prowadzącą. Jestem ciekawa co Wam powiedziano na ten temat.
Poza tym, czy miałyście jakieś badania krwi stwierdzające czy macie odpowiednią ilość mikroelementów itd? Przeglądam wszystkie swoje badania i nic mi nie wygląda na ten typ badania...

Odnośnik do komentarza

Nadal upieram się przy tym, że takie ocenianie jest nie na miejscu. Tak. Popalalam . Nadal czasem mi się zdarza. To moja indywidualna sprawa. I będę się również upierać przy tym ze nie mam silnej woli . Nałóg to nałóg. Jedne dają sobie z tym radę inne nie. Ale to akurat nie leży w TWOJEJ kwestii żeby mnie oceniać. Co do przyznania się publicznie. Nie wiem koleżanko czy wiesz na czym polega korzystanie z forum. Po co właściwie mamy tutaj nick a nie podpisujemy się imieniem i nazwiskiem. Spieszę z wyjaśnieniem. Otóż właśnie po to, żebyśmy były anonimowe i bez żadnego wstydu mogły się przyznać do naszych słabości, błędów.
Powtarzam, nie jesteś tutaj od oceniania NIKOGO. a jeżeli jesteś tak idealna pod każdym względem i wszechwiedzaca, to zastanawiam się co Ty tutaj właściwie robisz. Chyba jesteś właśnie po to, żeby wylać na nas wszystkie swoje żale .

Odnośnik do komentarza

Co do papierosow wiadomo ze da sie nie palic. Ja wczesniej palilam duzo i nie mialam jakichkolwiek ograniczen. Na poczatku bardzo ciezko bylo mi rzucic tym bardziej ze w moim otoczeniu sa palacze. Teraz pociagne sobie 2 razy papierosa raz na kilka dni. A i mysle ze z czasem i to mi przejdzie. Znam kilka dziewczyn ktore palily po 2-3 papierosy dziennie. Nie potepiam ich za to ani nic ale ja tego nie praktykuje az w taki sposob.
Tak samo mozna wyzywac od glupich dziewczyny ktore np maja smaka na piwo i napija sie dwa lyczki od meza/partnera. Po takiej ilosci piwa tez nic sie nie stanie. Ja mialam kiedys strasznego bola na energetyka. Kupilam napilam sie chyba 3 lyki ochota przeszla.

Rano pochwalilam ze dzidzi wiecej rzeczy smakuje. No i mam za swoje hehe od rana nie mozemy nic zjesc bo maluszkowi sie odwidzialo i zle sie czujemy po jedzeniu..

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yqqmzo8a3w10y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Avvanturnica
Nadal upieram się przy tym, że takie ocenianie jest nie na miejscu. Tak. Popalalam . Nadal czasem mi się zdarza. To moja indywidualna sprawa. I będę się również upierać przy tym ze nie mam silnej woli . Nałóg to nałóg. Jedne dają sobie z tym radę inne nie. Ale to akurat nie leży w TWOJEJ kwestii żeby mnie oceniać. Co do przyznania się publicznie. Nie wiem koleżanko czy wiesz na czym polega korzystanie z forum. Po co właściwie mamy tutaj nick a nie podpisujemy się imieniem i nazwiskiem. Spieszę z wyjaśnieniem. Otóż właśnie po to, żebyśmy były anonimowe i bez żadnego wstydu mogły się przyznać do naszych słabości, błędów.
Powtarzam, nie jesteś tutaj od oceniania NIKOGO. a jeżeli jesteś tak idealna pod każdym względem i wszechwiedzaca, to zastanawiam się co Ty tutaj właściwie robisz. Chyba jesteś właśnie po to, żeby wylać na nas wszystkie swoje żale .

Popieram to wszystko co napisalas. I podpisuje sie pod twoim postem

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yqqmzo8a3w10y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Zwracanie uwagi, co jest dobre, a co złe to jedno - wszystkie zgodzimy się, że palenie nie jest dobre i proszę dziewczyny spróbujcie rzucić to cholerstwo. Inna sprawa to plucie jadem i nienawiścią. Nie po to jest to forum żeby się obrażać. Olga1986 ja biorę jeszcze magnez+ b6. Badań robiłam dużo: sód i potas, cukier, hiv, tarczyca, grupa krwi i już sama nie pamiętam co jeszcze:) Około 9 badań w sumie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3s65g1avekoqe.png

Odnośnik do komentarza

Misiowa dokładnie. Dawanie rad to jedno, ale ocenianie ktoś w obraźliwy sposób nie jest poważne.
Co do rzucenia, bardzo się staram. Mam nadzieje, ze juz za chwile pochwałę się, że to gowno juz mnie nie ciągnie.

Fasolka123 ;*

Olga1986 ja biorę symnatal pro baby. Tam masz wszystkie witaminy prenatalne jakie są potrzebne przed, w trakcie i po ciąży. Lekarz mi to zalecił. Nie jest tanie, bo to około 40-50 zł na miesiąc, ale tragedii tez nie ma.

Odnośnik do komentarza

Na temat papierosów się nie wypowiadam, bo nigdy nie paliłam, wiec nie wiem co to znaczy nałóg, ale podobno najmniejsze ilości papierosów czy piwa mega szkodzą dziecku. Trzymam kciuki za babki, które ze względu na bejbi rzucają, opłaci się to poświęcenie :-) dacie rade! ;-) a co do witamin, to ja biore pregne i kwas foliowy raz dziennie i magnez (slow mag) dwa razy dziennie.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo93e3kxo7bfcsk.png

Odnośnik do komentarza

Ja również nie palę, nie piję, za dużo się na to napatrzyłam w rodzinie jak byłam mała i mam do tego zwyczajny wstręt. Nie popieram ani podpalania, ani popijania, łyk nie łyk, mach nie mach, warto poświęcić swoje zachcianki na rzecz maleństwa, ono jest teraz najważniejsze :)

Ja biorę Pregnę + oraz magnez dla kobiet w ciąży :)
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk32g7jsnxe.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Nazwanie patologią osób, które mają swoje małe słabości, albo tych ,które przytyły duzo w ciąży jest zupełnie nie na miejscu i jest to przykład chamstwa. Tym bardziej na forum,na którym piszemy aby się wspierać i doradzać. Wiem,że niektóre mamy nas czytają,ale się nie udzielają z różnych powodów, niepokoi mnie jednak,że są tu też osoby które czytają nasze wypowiedzi,zeby nas później ocenić w tak beszczelny sposób.

Odnośnik do komentarza

Avvanturnica
Nadal upieram się przy tym, że takie ocenianie jest nie na miejscu. Tak. Popalalam . Nadal czasem mi się zdarza. To moja indywidualna sprawa. I będę się również upierać przy tym ze nie mam silnej woli . Nałóg to nałóg. Jedne dają sobie z tym radę inne nie. Ale to akurat nie leży w TWOJEJ kwestii żeby mnie oceniać. Co do przyznania się publicznie. Nie wiem koleżanko czy wiesz na czym polega korzystanie z forum. Po co właściwie mamy tutaj nick a nie podpisujemy się imieniem i nazwiskiem. Spieszę z wyjaśnieniem. Otóż właśnie po to, żebyśmy były anonimowe i bez żadnego wstydu mogły się przyznać do naszych słabości, błędów.
Powtarzam, nie jesteś tutaj od oceniania NIKOGO. a jeżeli jesteś tak idealna pod każdym względem i wszechwiedzaca, to zastanawiam się co Ty tutaj właściwie robisz. Chyba jesteś właśnie po to, żeby wylać na nas wszystkie swoje żale .

Popieram Cię !!

Odnośnik do komentarza

No ja nie pale i nie popieram ale mam braci którzy sa w nologu i wiem że ciężko z dnia na dzien rzucić palenie..dziewczyny sie starają i to jest ważne..tym bardziej ze dla organizmu nagle rzucenie tez nie jest dobre co do wagi..to najglupszy powód oskarżania jaki czytałam...kazda z tych rzeczy jest indywidualna i jak jz kilka dziewczę pisało to forum wsparcia a nie strasznie złośliwego oskarżania...
Kama1989 a który to tydzień ze maluszek za maly??
U nas po prenatalnych mialam miec przez brzuszek ale maleństwo tak daleko wlazło wiec trzeba bylo do pochwowo ale mąż i tak zapatrzony na ekran byl maluszek dlugi na 7 cm nóżki raczki żołądek serduszko 155/min kość nosowa w normie przezierność w normie wszystkie narządy na miejscu nawet półkule mózgowe na miejscu jak motylek czy jakos tak;) ulzylo mi bardzo :P

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm0254cz2q.png

[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm0254cz2q.png[/img][/link] http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm0254cz2q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...