Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnykwiat

Płeć dziecka?? - mąż wie najlepiej :D podam na moim przykładzie - wczoraj byliśmy na usg (11 tydzień)
Było wyraźnie widać całe dzieciątko -ale fikał! wybrał sobie najciaśniejsze miejsce macicy i zupełnie z boku się tam ulokował :D
I mąż mówi - typowy facet lubi ciasne zakamarki, więc sprawa rozstrzygnięta :p

Patsy - raczej to nie wina sprzętu po prostu w tak wczesnych tygodniach jeszcze mało widać - poza tym może ciąża być np. tydzień młodsza niż wynika to z obliczeń.

Odnośnik do komentarza

Witam kobietki. Ja w koncu mialam pierwsze usg wczoraj. Wyszedl 13 tydzien ciazy i data na 6 czerwca. Niestety zdjecie nie wyszlo bo maly sie do nas odwrocil tyleczkiem a poloznej sie spieszylo i nawet nie zaczekala zeby sie odwrocil. Moze nastepnym razem. Przynajmniej mam ulge ze wszystko wydaje sie w porzadku na tym etapie.

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3lhb8f019pp0x.png

Odnośnik do komentarza

U mnie po pierwszym prenatalnym też wychodzi, że chłopiec. Mąż się cieszy bo mamy już córeczkę. Z tym że lekarka mi powiedziała że na tak wczesnym etapie obraz może być mylny bo często wargi sromowe u dziewczynki są na początku nieproporcjonalnie duże i to może wprowadzać w błąd. Na następnym badaniu prenatalnym na pewno będzie już dokładniej widać.
Także póki co chłopcy górują!

Odnośnik do komentarza

Beaciaa - no to mnie ucieszyłaś - może rzeczywiscie wtedy bylo za wcześnie, żeby coś konkretnego zobaczyć. Ciąża an pewno nie jest wcześniejsza, bo rozmiar dzidziusia był ok.
Moniaaa - usg prenatalne mam 14 grudnia dopiero.
Nikaa - też mam nadzieję, że robią tak samo dokładnie. ja nic nie wiem o tym miejscu, gdzie idę na usg - zapisalam się tam, bo już tylko tam mieli miejsca z limitów na NFZ. Mam nadzieję, że będzie dobrze, dokładnie i profesjonalnie. I może w gratisie się dowiem, kto tam u mnie siedzi ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza
Gość justin198600

Witam,wszystkie mamuśki rodzące w czerwcu. Jest to moja druga ciąża. Mam wspaniałą córeczkę, która w marcu skończy 4 lata. Troszkę się obawiam czy podolam obowiązkom związanymi z narodzinami drugiego dziecka. Jeśli chodzi o tą ciążę to przechodzę ją zupełnie inaczej niż z córką. Poprzednia ciąża to marzenie..... natomiast obecnie mam mdłości, wzdęcia, zaparcia od samego początku na nic ochoty. A wy jak się czujecie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wow dziewczyny! Ile piszecie:) Nie nadążam czasami ale w wolnych chwilach zaczytuję się w tym forum:) Czas szybciutko leci:)
Stardust jak samopoczucie?
Moniaaa czy mdłości już przechodzą, są mniejsze?
Kati, nadal pracujesz i jeździsz tyle autem?
Napiszcie mi proszę, (choć pewnie ten temat był poruszany milion razy) jakie witamy polecacie w II trymestrze? Są w ogóle witaminy badane przez instytuty leków i nie są tylko suplementami diety? Ja znalazłam w aptece niestety tylko suplementy diety a nie wierzę w ich skuteczność za bardzo...

Odnośnik do komentarza

saga
Wow dziewczyny! Ile piszecie:) Nie nadążam czasami ale w wolnych chwilach zaczytuję się w tym forum:) Czas szybciutko leci:)
Stardust jak samopoczucie?
Moniaaa czy mdłości już przechodzą, są mniejsze?
Kati, nadal pracujesz i jeździsz tyle autem?
Napiszcie mi proszę, (choć pewnie ten temat był poruszany milion razy) jakie witamy polecacie w II trymestrze? Są w ogóle witaminy badane przez instytuty leków i nie są tylko suplementami diety? Ja znalazłam w aptece niestety tylko suplementy diety a nie wierzę w ich skuteczność za bardzo...

Sagus żyje samopoczucie do dupy bo widzisz wiecznie coś.

Małego uparciucha mam ! zbadać go nie mogą bo wiecznie z prędkością światła się porusza.

Sprawa lekko się wyklarowala bo okazało się że pod lozyskiem był wielki krwiak bardzo paskudny brzydki itd. Dobrze że nie wypuścili mnie ze szpitala dziś na usg wszystko wyglądało czysto.

Mi oprócz zaleceń w formie warzyw owoców kazali brać fembion 2 .

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Hej Saga :)
U mnie dziś drugi wieczór bez wymiotów...oby to byl juz koniec moich dolegliwości bo mam serdecznie dość ;)
Mdłości jeszcze często nachodzą ale brak wymiotów to już dla mnie wybawienie :D

Ja jestem w uk i biorę Pregnacare...choc chwilowo mam przerwe bo nasilaly mdłości. Codziennie piję magnez z wit B6

Czas do wyrka...mialam dzis intensywny dzień :)

Dobrej nocki

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was cały czas,ale jakaś wypompowana byłam i pisać nie miałam siły.
Stardust, Bogu dzięki,że to wszystko się jakoś wyjaśnia i,że Ty i dzidziuś dajecie radę:) Grunt,że wiadomo skąd to krwawienie było.
Saga, ja pracuję bardzo nieregularnie.Czasem mam cały tydzień luz, a czasem trzeba wyjechać na weekend albo 1 dzień. Ja bardzo lubię jeździć autem, odpręża mnie to, więc nie jest źle:)
Co do witamin też biorę Femibion 2.
Moniaaa, trzymam kciuki,żeby to był już koniec wymiotów!

Dziewczyny,jak Wasza waga? Ciekawa jestem,bo ku mojemu zaskoczeniu (a to już połowa 15tego tygodnia) ja nadal pół kilo na minusie. Nie wymiotuję, o mdłościach zapomniałam miesiąc temu, jem normalnie, a nawet sporo. Oczywiście cieszę się, ale też trochę dziwię. Brzusio oczywiście rośnie. 10go mam kolejną wizytę, mam nadzieję,że z dzidzią ok:) No i chcę już znać płeć,choć przekonana jestem że to babeczka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was cały czas,ale jakaś wypompowana byłam i pisać nie miałam siły.
Stardust, Bogu dzięki,że to wszystko się jakoś wyjaśnia i,że Ty i dzidziuś dajecie radę:) Grunt,że wiadomo skąd to krwawienie było.
Saga, ja pracuję bardzo nieregularnie.Czasem mam cały tydzień luz, a czasem trzeba wyjechać na weekend albo 1 dzień. Ja bardzo lubię jeździć autem, odpręża mnie to, więc nie jest źle:)
Co do witamin też biorę Femibion 2.
Moniaaa, trzymam kciuki,żeby to był już koniec wymiotów!

Dziewczyny,jak Wasza waga? Ciekawa jestem,bo ku mojemu zaskoczeniu nada (a to już połowa 15tego tygodnia) ja nadal pół kilo na minusie. Nie wymiotuję, o mdłościach zapomniałam miesiąc temu, jem normalnie, a nawet sporo. Oczywiście cieszę się, ale też trochę dziwię. 10go mam kolejną wizytę, mam nadzieję,że z dzidzią ok:) No i chcę już znać płeć,choć przekonana jestem że to babeczka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was cały czas,ale jakaś wypompowana byłam i pisać nie miałam siły.
Stardust, Bogu dzięki,że to wszystko się jakoś wyjaśnia i,że Ty i dzidziuś dajecie radę:) Grunt,że wiadomo skąd to krwawienie było.
Saga, ja pracuję bardzo nieregularnie.Czasem mam cały tydzień luz, a czasem trzeba wyjechać na weekend albo 1 dzień. Ja bardzo lubię jeździć autem, odpręża mnie to, więc nie jest źle:)
Co do witamin też biorę Femibion 2.
Moniaaa, trzymam kciuki,żeby to był już koniec wymiotów!

Dziewczyny,jak Wasza waga? Ciekawa jestem,bo ku mojemu zaskoczeniu (a to już połowa 15tego tygodnia) ja nadal pół kilo na minusie. Nie wymiotuję, o mdłościach zapomniałam miesiąc temu, jem normalnie, a nawet sporo. Oczywiście cieszę się, ale też trochę dziwię. Brzusio oczywiście rośnie:) 10go mam kolejną wizytę, mam nadzieję,że z dzidzią ok:) No i chcę już znać płeć,choć przekonana jestem że to babeczka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was cały czas,ale jakaś wypompowana byłam i pisać nie miałam siły.
Stardust, Bogu dzięki,że to wszystko się jakoś wyjaśnia i,że Ty i dzidziuś dajecie radę:) Grunt,że wiadomo skąd to krwawienie było.
Saga, ja pracuję bardzo nieregularnie.Czasem mam cały tydzień luz, a czasem trzeba wyjechać na weekend albo 1 dzień. Ja bardzo lubię jeździć autem, odpręża mnie to, więc nie jest źle:)
Co do witamin też biorę Femibion 2.
Moniaa, trzymam kciuki,żeby to był już koniec wymiotów!

Dziewczyny,jak Wasza waga? Ciekawa jestem,bo ku mojemu zaskoczeniu (a to już połowa 15tego tygodnia) ja nadal pół kilo na minusie. Nie wymiotuję, o mdłościach zapomniałam miesiąc temu, jem normalnie, a nawet sporo. Oczywiście cieszę się, ale też trochę dziwię. Brzusio oczywiście rośnie:) 10go mam kolejną wizytę, mam nadzieję,że z dzidzią ok:) No i chcę już znać płeć,choć przekonana jestem że to babeczka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was cały czas,ale jakaś wypompowana byłam i pisać nie miałam siły.
Stardust, Bogu dzięki,że to wszystko się jakoś wyjaśnia i, że Ty i dzidziuś dajecie radę:) Grunt,że wiadomo skąd to krwawienie było.
Saga, ja pracuję bardzo nieregularnie.Czasem mam cały tydzień luz, a czasem trzeba wyjechać na weekend albo 1 dzień. Ja bardzo lubię jeździć autem, odpręża mnie to, więc nie jest źle:)
Co do witamin też biorę Femibion 2.
Moniaa, trzymam kciuki,żeby to był już koniec wymiotów!

Dziewczyny,jak Wasza waga? Ciekawa jestem,bo ku mojemu zaskoczeniu (a to już połowa 15tego tygodnia) ja nadal pół kilo na minusie. Nie wymiotuję, o mdłościach zapomniałam miesiąc temu, jem normalnie, a nawet sporo. Oczywiście cieszę się, ale też trochę dziwię. Brzusio oczywiście rośnie:) 10go mam kolejną wizytę, mam nadzieję,że z dzidzią ok:) No i chcę już znać płeć,choć przekonana jestem że to babeczka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was cały czas,ale jakaś wypompowana byłam i pisać nie miałam siły.
Stardust, Bogu dzięki,że to wszystko się jakoś wyjaśnia i,że Ty i dzidziuś dajecie radę:) Grunt,że wiadomo skąd to krwawienie było.
Saga, ja pracuję bardzo nieregularnie.Czasem mam cały tydzień luz, a czasem trzeba wyjechać na weekend albo 1 dzień. Ja bardzo lubię jeździć autem, odpręża mnie to, więc nie jest źle:)
Co do witamin też biorę Femibion 2.
Moniaaa, trzymam kciuki,żeby to był już koniec wymiotów!

Dziewczyny,jak Wasza waga? Ciekawa jestem,bo ku mojemu zaskoczeniu (a to już połowa 15-tego tygodnia) ja nadal pół kilo na minusie. Nie wymiotuję, o mdłościach zapomniałam miesiąc temu, jem normalnie, a nawet sporo. Oczywiście cieszę się, ale też trochę dziwię. Brzusio oczywiście rośnie:) 10go mam kolejną wizytę, mam nadzieję,że z dzidzią ok:) No i chcę już znać płeć,choć przekonana jestem że to babeczka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej Wam! U mnie ostatnio do dupy;/
saga - w sumie nie poruszał tu jeszcze tematu co do witamin w II trymestrze. Trochę nie dociera do mnie że to już prawie II trymestr. Ja biore Femibion Natal. Od 13 tyg będę brać Femibion 2. Mi ginekolog i endokrynolog polecił więc biore. Tutaj spora ilość czarowic własnie te witaminy bierze.
aga8207 - a ile płaciłaś u siebie? Może tańszą aptekę znajdz? Ja płace jakieś 30 zł u siebie. Mam obcykane połowe aptek u siebie bo szukałam pasków do glukometru (40zł co 2 tygodnie) więc popytałam o Femibion ale szczerze to ceny dużo od siebie sie nie różniły.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

Hej Wam! U mnie ostatnio do dupy;/ w dodatku pisze jeszcze raz tego posta bo nie wstawiło;/
saga - tautaj chyba jeszcze nikt nie pytała o witaminy na II trymestr. Cieżko uwierzyć że to już II. Ja biore Femibion. Od 13tyg bede brac Femibion 2. Mi polecił te wit gin i endo. Tutaj sporo dziewczyn je bierze.
aga8207 - ile płacilaś u siebie? Może znajdz tańszą apteke? Ja obcykana w aptekach u siebie jestem bo mam problem z paskami do glukometru (40 zł co 2 tyg na nie wydaje;/) szukałam tańszych i przy okazji pytałam o Femibion ale cena praktycznie taka sama wszędzie około 35 zł (czasmi jest gdzies pare zł taniej) ale jest na cały miesiac wiec zł dziennie to w sumie nie dużo.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was cały czas,ale jakaś wypompowana byłam i pisać nie miałam siły.
Stardust, Bogu dzięki,że to wszystko się jakoś wyjaśnia i,że Ty i dzidziuś dajecie radę:) Grunt,że wiadomo skąd to krwawienie było.
Saga, ja pracuję bardzo nieregularnie.Czasem mam cały tydzień luz, a czasem trzeba wyjechać na weekend albo 1 dzień. Ja bardzo lubię jeździć autem, odpręża mnie to, więc nie jest źle:)
Co do witamin też biorę Femibion 2.
Moniaaa, trzymam kciuki,żeby to był już koniec wymiotów!

Dziewczyny, jak Wasza waga? Ciekawa jestem,bo ku mojemu zaskoczeniu (a to już połowa 15tego tygodnia) ja nadal pół kilo na minusie. Nie wymiotuję, o mdłościach zapomniałam miesiąc temu, jem normalnie, a nawet sporo. Oczywiście cieszę się, ale też trochę dziwię. Brzusio oczywiście rośnie:) 10go mam kolejną wizytę, mam nadzieję,że z dzidzią ok:) No i chcę już znać płeć,choć przekonana jestem że to babeczka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki ;)
Waga 1 kg do przodu :) Czyli jest dobrze :) Brzuszek tak jakby stanął w miejscu, może delikatnie się powiększa.
Jutro USG, nie mogę się doczekać :)

Mam pytanko do dziewczyn na L4 - Jestem na zwolnieniu już dość długo(szpital, zwolnienia poszpitalne, ciąża), bo 33 dni za które płaci pracodawca minęły już dawno, a dziś jest ponad 50 dzień zwolnienia za który ma płacić ZUS, ale ja kasy nie dostałam od nich jeszcze żadnej, zastanawiam się ile mam na nie czekać i jak to wygląda w praktyce. Macie jakieś doświadczenie, choć by z poprzednich ciąż ?

Odnośnik do komentarza

Gusia ja za femibion 2 płaciłam ponad 40 zł. Więc faktycznie muszę poszukać jeszcze.
Co do wagi to u mnie waga w miejscu w zasadzie. Na początku 1 kg minus. Teraz 0,5 kg plus. Czyli prawie na zero wychodzi. Źle nie jest.
Co do L4 to jestem na L4'od 7 tyg. do tej pory płacił pracodawca. Ale w ostatniej ciąży nie miałam opóźnień. Zadzwoń więc może do ZUS-u bo to zdecydowanie za długo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...