Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Elikgtsport ja w sumie bylam pół godz.Ale wcześniej z 10 min.wypelnialam kartę informacyjną, taki wywiad. A samo badanie trwało ok.15 min. Dzieciątko grzecznie spało więc chyba dlatego łatwiej było wykonać badanie :) Dziewczyny wcześniej pisały że jak dzidzia fikała to i badanie trwało około godziny. Jak się zapisywalam na to badanie to zostałam poinformowana żeby niczym w tym dniu nie smarować brzucha.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza
Gość Coccolinoo

Witam :-)
Alula00 ja też mam termin na 26 czerwca :-D

Nika76 gratuluję maluszka, piękne zdjęcia, teraz tylko Cieszyć się ciąża i 2 trymestrem!!

Wspieram dziewczyny z kłopotliwa sytuacja,na pewno wszystko się ułoży, musi!!

U mnie rozstrzepania ciąg dalszy,mdłości też dalej Trzymają ale od rana do godz 14 mogłabym zjeść konia z kopytami a potem już tylko mdkosci.. Już się nie mogę doczekać swojej wiedzy wizyty 9 grudnia i żeby móc oficjalnie Powiedzieć Rodzinie, na razie tylko my wiemy z mężem ;-)

Odnośnik do komentarza

Stardust - super, że się odezwałaś! Walcz dzielnie!
Nikaa - super dzidzia! Bardzo się cieszę, że wszystko jest ok. Wcale Ci się nie dziwię, że się tak wzruszyłaś. A płeć dziecka choć trochę Ci zasugerował lekarz, czy nic nie było widać?
alulaoo - witaj! Ja mam termin na 28, więc jesteśmy na tym samym etapie. Jak się czujesz? Widać już coś? Bo u mnie właściwie nic. Może ciut, ale już przed ciążą, jak się porządnie najadłam, to bywało, że tak wyglądałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza

~Olibu
Karolala ja Badenia-winterbergia.

To jesteśmy sasiadkami :)
Ja prenatalne mam 10.12 akurat będę kończyć 13tydz ciekawe czy coś juz będzie widać jaka płeć ale już bym chciała wiedzieć. Mam przeczucie ze to będzie dziewczynka no i moment cyklu w którym zaszłam wskazywał na dziewczynkę, no ale teraz jak wiem ze dzidzia jest parę dni starsza z usg to już zglupialam kiedy my ją zmajstrowalismy

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprcbxm8tja4d5c.png

Odnośnik do komentarza

Nikaa - pewnie, że najważniejsze, że zdrowe i w komplecie! Też przede wszystkim tego bym się chciała na usg dowiedzieć. A na NFZ to robią jakoś mniej dokladnie niz prywatnie? ja też będę miała na NFZ.
Karolala - na Twoim zdjęciu "nosek" wygląda na rączkę ;)
Nefer i inne szczęśliwe posiadaczki takich fotek - zazdroszczę Wam. Na moim usg w 9 tyg. właściwie jeszcze niewiele widać poza tym, że jest główka i że serduszko bije... Nie wiem, czy to jeszcze za wcześnie, czy maszyna taka badziewna?

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza

Patsy no trudno powiedzieć czy na NFZ robią mniej dokładnie. Nie sądzę. To raczej zależy od umiejętności lekarza no i sprzętu. Ja robiłam w takim miejscu "nowoczesnym" gdzie takie specjalistyczne badania można zrobić i prywatnie i na NFZ. Lekarz z poradni w szpitalu wpisał mi skierowanie właśnie tam bo podobno mają lepszy sprzęt niż ten w szpitalu na którym wykonują takie badania.A ja chodze na wizyty i prywatnie i na NFZ. Niestety do tego lekarza na nfz są długie kolejki i np.wizyte u niego mam dopiero 31 grudnia. A moim zdaniem wypadałoby aby ktoś wcześniej rzucił okiem na wyniki badań typu morfologia, cukier i te inne zlecone. Robiłam je też dzisiaj ale z tych emocji po usg zapomniałam odebrać. No i dlatego jeszcze przed świętami wybieram się na wizytę prywatnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Niw wydaje mi się żeby badanie na NFZ było mniej dokładne. Mam porównanie z pierwszą ciążą prywatnie i teraz ze skierowaniem na NFZ. Różnicy nie ma. Oba badania tak samo dokładne. Poza tym zazwyczaj to te same gabinety. Większość tych badań jest robionych prywatnie. Odsetek badań na NFZ jest mniejszy bo trzeba spełnić określone warunki. Nie zauważyłam więc gorszego traktowania. Też miałam takie obawy i nawet myślałam, że pójdę jeszcze drugi raz prywatnie ale nie było takiej potrzeby. Nie wiem tylko czy skoro pierwsze prenatalne miałam na NFZ to na drugie też dostanę skierowanie na NFZ skoro wyszło dobrze. Zawsze to kilka stówek w kieszeni by zostało.

Odnośnik do komentarza

aga8207
Niw wydaje mi się żeby badanie na NFZ było mniej dokładne. Mam porównanie z pierwszą ciążą prywatnie i teraz ze skierowaniem na NFZ. Różnicy nie ma. Oba badania tak samo dokładne. Poza tym zazwyczaj to te same gabinety. Większość tych badań jest robionych prywatnie. Odsetek badań na NFZ jest mniejszy bo trzeba spełnić określone warunki. Nie zauważyłam więc gorszego traktowania. Też miałam takie obawy i nawet myślałam, że pójdę jeszcze drugi raz prywatnie ale nie było takiej potrzeby. Nie wiem tylko czy skoro pierwsze prenatalne miałam na NFZ to na drugie też dostanę skierowanie na NFZ skoro wyszło dobrze. Zawsze to kilka stówek w kieszeni by zostało.

Czasem jest moje prywatne pokrywa się ze szpitalnym natomiast to z nfz pozostawia wiele do życzenia. Na to wpływa wiele rzeczy sprawne oko lekarza jakość sprzętu i znajomość obsługi programu do obliczania statystycznego ryzyka.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie po moich poprzednich ciążach z przejściami jestem w szoku po wizytach u mojej pani doktor na NFZ. Wizyta u niej to zawsze jakieś 30 min. Zawsze badanie normalne, potem wymaga mnie przez brzuch dokładnie hak nikt nigdy do tej pory, potem usg. I jeszcze 1000 pytań co i jak. Badania krwi też na bieżąco. Morfologia i podstawowe raz na miesiąc. Uważam że jakiś cud lekarka mi się przytrafiła. Z tym że na pierwszą wizytę troche czekałam. W zeszłym roku w październiku już na NFZ nie było limitów. I dopiero w styczniu dostałam termin na marzec. W ciąży już nie ma problemu. Brak limitów. Ja ze względu na problemy jestem co 2 tyg. na kontrole. Co prawda od około marca/ kwietnia i tak będę musiała wybrać się na prywatną wizytę do lekarza ze szpitala, gdzie mam zamiar rodzić ale póki co szkoda mi niepotrzebnie płacić skoro opieka jest wzorowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...