Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Poradnik na temat suplementacji witaminy D

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia ankiety o suplementowaniu witaminy D. Po jej ukończeniu otrzymacie bezpłatny poradnik na temat witaminy D!

Ankieta jest dostępna tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość BB8

teraz będzie coraz więcej słońca, wystarczy zabierać dzieci na powietrze i różne wycieczki a witaminka D sama się będzie wytwarzać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość martynkaja

Najlepsza porada :) Ja sie nie moge doczekac aż od kwietnia otworzą jurapark k. Opola po modernizacji, obiecalam, że zorganizuje tam wycieczke. Ps. fajny nick, fan/ka Star Wars?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaminę D możemy szukać nie tylko w pożywieniu, ale i jest wytwarzana w skórze pod wpływem słońca. Aby pokryć 90 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę D wystarczy spędzić około 15-20 minut na słońcu. W naszym kraju najlepszym terminie do wytwarzania tej witaminy przez nasz organizm jest okres od kwietnia do września. Witaminę D można dostarczać do naszego organizmu z pokarmów. Głównym jej źródłem są ryby morskie, a niewielkie ilości znajdziemy w jajkach, oleju roślinnym, serach dojrzewających i wątróbce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już teraz jest coraz więcej słoneczka i nie trzeba bedzie suplementować dzieciaki w wit D3, coraz więcej ruchu na swiezym powietrzu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama staram się nie faszerować Pawełka cudami farmacji, spacer, zdrowe odżywianie!

Ostatnio byliśmy na badaniach i wszystko jest w normie :) To prosty dowód, że da sie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście można zastosować lek, ale wcześniej lepiej spróbować skorzystać z naturalnych sposobów :) Nas nasze mamy raczej nie suplementowały i było w porządku. Wszystko z głową :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja ostatnio przeczytałam, że niedobór witaminy D może powodować zachorowania na cukrzycę typu 2 :/ trochę mnie to przestraszyło. Staram się spędzać z dzieciakami jak najwięcej czasu na słoneczku, jednak skąd mam być pewna, że to nie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość panirozia

Ja czytałam wiele opinii na temat witaminy D ale w końcu finalnie wątpliwości rozwiali mi lekarze z tej strony http://portalzdrowiadziecka.pl/, bo napisałam podpytać. Okazuje się, że póki nie ma słońca to zaleca się suplementację u małych dzieciaczków. Ja Gabrysiowi podaje póki nie ma lata :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nikolina55, mniej więcej wszędzie ta zalecana ilość jest podobna. Natomiast jak chcemy podrążyć temat, to dowiemy się, że dokładna ilość uzależniona jest od wieku dziecka, wagi, diety, pory roku, miejsca zamieszkania. A najlepiej jest zrobić badanie z krwi na poziom wit. D i wszystko będzie jasne :)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja daje dziecku tran. on juz w swoim skladzie zawiera witamine D wiec nie daje jej juz dodatkowo. A teraz juz idzie lato wiec i słonca duzo:) No i jemy bardzo duzo nabiału

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bunik
ja tez, tylko naturalne metody. Duzo spacerowania nawet jak jest -20 st :)

Ale co wtedy wchłania wit D? kiedy skora cała musi być zasłonięta bo zamarza. Owszem w lecie wystarczy 20 minut na słońcu tyle że powinno to być 1/3 skóry tj golas do pasa - u nas możliwe tylko w lipcu i sierpniu i to nie zawsze. A co z resztą roku czyli 10 miesięcy? Ja zdecydowanie wzmacniam synka witD i to 2000 a jak jest chore któreś z dzieci to podwójnie. Wychodą z choroby bardzo szybko. Czy grypy czy przeziębienia. w Norwegi mają dawki i 3000 i 4tys. tamci lekarze w trakcie choroby polecają nawet 5x 4tys. Witamina D jest potrzebna nie tylko do wzrostu jest potrzebna każdej komorce organizmu. Przecież na wiosne mało kto wytrzymuje i większość chodzi osowiała i zmęczona - bo nie mają witaminy D, w jedzeniu jest bardzo mało. na polepszenie samopoczucia na wiosne można dodać sobie przyspieszenie materii dzięki 5-ciu posiłkom - dużo ilości warzyw i owoców które mają trochę więcej wit.D lub kołdrę zdrowotną [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...