Skocz do zawartości
Forum

REFERENDUM 06 września 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Natka, no właśnie najbardziej szkoda tych 10 mln złotych wyrzuconych w błoto. To mnóstwo pieniędzy, które mogłyby być wykorzystane w jakiś sensowny sposób.
Ja już wcześniej podejrzewałam że z tego referendum nic nie będzie.
U mnie w mieście wiele osób wprost mówiło że nie idzie na referendum, że trzeba je zbojkotować. Wiele osób uważało referendum za ostatni głupi wybryk prezydenta Komorowskiego, takie koło ratunkowe które miało mu zapewnić zwycięstwo w drugiej turze wyborów. Słyszałam w telewizji dyskusję na temat tego czy w Polsce jest sens organizowania takich referendów, kosztują mnóstwo pieniędzy, było ich już trochę, a podobno tylko dwa były udane. Zastanawiam się czy jesteśmy na tyle bogatym krajem by szastać pieniędzmi i organizować takie głosowania skoro wiadomo że nawet przy wyborach prezydenckich (czy tez innych) jest mała frekwencja. Ja uważam że to referendum było niepotrzebne, pytania były nie do końca dobrze sformułowane. Wtedy kiedy ludzie domagali się ogólnopolskiego referendum w sprawie posyłania 6 latków do szkoły to go nie było, a teraz prezydent któremu grunt palił się pod nogami na szybcika wymyślił sobie głosowanie.

Odnośnik do komentarza

Macie rację, jednak zauważcie że o referendum wszędzie było cicho, jakby nie informacje na portafach społecznościowych czy tak normalnie jedni drugim mówili to by było jeszcze mniej osób. Też (sądzę że specjalnie było to podawane) że referendum jest odwołane (ale nie mówili że to ustalone przez prezydenta Dudę) , brak spotów taki jak zwykle bywa, brak informacji odnoścnie tematu i pytań i formy odpowiedzi. To wszystko się przełożyło że była taka mała frekwencja. Mnie najbardziej śmieszyło jak w radio w dniu następnym wyśmiewali puste sale do głosowanie - przecież oni śmieli się z nas ludzi tych którzy nie poszli czy to nie było żenujące???

Referendum dotyczyło bardzo ważnej kwestii było to pierwsze takie po 12 latach. Ja byłam na głosowaniu ok 9 godzinie byłam pierwszą osobą (od 6 godziny) zrobiło mi się smutno że nikogo nie obchodzi ta ważna kwestia. Patrząc z drugiej strony mimo ciszy medialnej do urn poszło aż 8% Polaków ......

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny smutne to wszystko ale zastanawia mnie jedna kwestia dlaczego obywatele naszego kraju najpierw chcą, wręcz domagają się prawa do decydowania o losach naszego kraju a potem jak mają tę możliwość zwyczajnie tego nie robią i nie chodzi mi tu konkretnie o to referendum tylko ogólnie bo tak jest zazwyczaj również podczas wyborów na ogół połowa tylko bierze w nich udział

Odnośnik do komentarza

Natko uważam że wynika z tego że Polacy są narodem skłócony, zawistym (w złym znaczeniu tego słowa), my jako naród jesteśmy perfekcjonistami jeśli chodzi o takie zrywy narodowe, gdy dostaniemy po tej przysłowiowej "du***" wtedy działamy. Nie potrafimy myśleć na zaś,
Wiele osób NIE poszło na referendum bo byli przeciwnikami Komorowskiego - jednak meritum tego głosowania dotyczyło ważnej kwestii i nad tym już się nie zastanowili obywatele.
Historia pokazuje, że nasz naród taki jest a to rozbiory, a to wojny a to liberum veto i wiele wiele innych przykładów. Niestety POLAK MĄDRY PO SZKODZIE!

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz zauważyłam swoją pomyłkę, napisałam że referendum kosztowało 10 mln zł. a przecież kosztowało 10 razy więcej ok. 100 mln.

Macie rację pisząc że o referendum było cicho. Za cicho, tak jakby wszystkie media chciały zbojkotować to głosowanie. Dziwi mnie że obecny prezydent, pan Duda nie był zainteresowany by o tym referendum był głośno, że nie zachęcał do głosowania. U nas jednak rządzi prywata, sympatie i antypatie biorą górę nad dobrem ogółu, Narodu, a publiczne pieniądze wydaje się lekka ręką.

Co do frekwencji na wyborach to mnie zawsze dziwi jak to możliwe że nawet przy tych najważniejszych wyborach-na prezydenta czy parlamentarnych tylko połowa społeczeństwa bierze udział.
Nie wiem jak jest w Waszym otoczeniu ale ja znam sporo osób które mimo 30-tki na karku NIGDY nie były na żadnym głosowaniu.
Mi by było się wstyd nawet do tego przyznać. Wkurzają mnie tacy ludzie, bo choć wogóle nie chodzą głosować to potem najgłośniej krytykują polityków, że Kwaśniewski to taki, a Kaczyński taki, a Tusk to siaki, dodając przy tym różne niecenzuralne epitety.
Ja się zawsze wtedy pytam "a gdzie ty do chol...ry byłaś/byłeś gdy można było głosować?" Przecież to my wybieramy osoby które potem nami rządzą, nas reprezentują. Drażni mnie argument że nie idą głosować "bo nie mają na kogo". Ja też często mam dylematy, ale wybieram mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza

ja nie poszłam, bo ZAPOMNIAŁAM!!! i w ogóle w mediach mówili o różnych datach tego referendum, dla mnie to jakby celowo zrobili ludziom wodę z mózgu i mój proboszcz po Mszy nie ogłosił, a zawsze ogłasza jakieś społeczne rzeczy:) jak np są wybory, to przypomina o głosowaniu, a tu nic nie powiedział. Z jednej strony pieniądze wyrzucone w błoto, ale z drugiej i taka też jest cena demokracji - moim zdaniem:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...